Aktualności

02.07.2009

Desant MOS Wola w Italii pod wodzą trenera Krzysztofa Felczaka.

Trzech juniorów MOS Wola i trener Krzysztof Felczak udają się do Włoch na specjalistyczny obóz siatkarski, w ramach współpracy MOS-u Wola z włoskim ośrodkiem siatkarskim Scuola di Pallavollo z Modeny.

  • Plakat obozu Errea Volley Camp
    Plakat obozu Errea Volley Camp

Trzech juniorów MOS Wola i trener Krzysztof Felczak udają się do Włoch na specjalistyczny obóz siatkarski, w ramach współpracy MOS-u Wola z włoskim ośrodkiem siatkarskim Scuola di Pallavollo z Modeny.

W ramach współpracy MOS-u Wola Warszawa z Scuola di Pallavolo z Modeny i uzgodnień pomiędzy obydwoma klubami zawartymi w czasie tradycyjnego Międzynarodowego Turnieju WOLA-CUP na warszawskiej Woli w roku 2008, trzech zawodników MOS Wola pod opieką trenera Krzysztofa Felczaka wyjażdża na specjalny turnus wysokiej specjalizacji do miejscowości Sestola w Italii.

Do Włoch na obóz "Alta Specializzazione dell’Errea Volley Camp"  wyjeżdżają, nagrodzeni przez sztab trenerski wolskiego ośrodka, trzej juniorzy:
Mariusz Schamlewski, Tomasz Urbański i Jakub Trzciński.

Celem obozu jest praca nad techniką i taktyką na poszczególnych pozycjach. Obóz odbędzie się w terminie 5 - 11 lipca 2009 , a na początek wszyscy uczestnicy zgrupowania treningowego obejrzą w Modenie mecz Ligi Światowej pomiędzy Italią a Holandią.

Głównym koordynatorem szkolenia na obozie w pionie męskim będzie pierwszy trener słynnego Sisleya Treviso, Francesco Pupo Dall' Olio.

W obozie uczestniczyć będą juniorzy skierowani przez włoskie kluby oraz młodzież , która chce się siatkarsko doskonalić i zainwestować w siebie , pod kierunkiem wybitnych fachowców , na własny koszt.

Scuola di Pallavolo z Modeny organizuje kilka turnusów wakacyjnych dla swojej młodzieży, zaś jeden turnus jest turnusem wysokiej specjalizacji dla najzdolniejszych i właśnie nasi zawodnicy udają się na ten obóz.

Siatkarze MOS Wola jadą do Włoch pod opieką trenera Krzysztofa Felczaka, jednego z najlepszych trenerów szkolenia młodzieżowego w Polsce, który w czasie trenerskich warsztatów  zaprezentuje polską myśl szkoleniową. W ostatnim dziesięcioleciu drużyny MOS-u Wola trenera Felczaka zdobyły dziewięć  medali w mistrzostwach Polski, w tym cztery tytuły mistrza Polski juniorów.

U trenera Krzysztofa Felczaka szkolili się i grali w zespołach MOS-u Wola tacy siatkarze jak Arkadiusz Gołaś, Zbyszek Bartman, Grzegorz Łomacz czy Fabian Drzyzga.

inf własna: Zuzanna Kowalska
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy