Aktualności

26.06.2009

Siatkarki i siatkarze MOS Wola w Nadrenii-Westfalii.

20-osobowa grupa kadetek i kadetów MOS Wola przebywa od wtorku w Everswinkel w Münsterlandzie na międzynarodowej wymianie młodzieży. Gospodarze jak zwykle przygotowali bardzo ciekawy program pobytu dla polskiej młodzieży.

 • Ekipa MOS Wola w ratuszu w Everswinkel u burmistrza.
  Ekipa MOS Wola w ratuszu w Everswinkel u burmistrza.
 • Siatkarki i siatkarze MOS Wola w Münster na placu katedralnym.
  Siatkarki i siatkarze MOS Wola w Münster na placu katedralnym.
 • Odwiedziny w Centrum Fitnes
  Odwiedziny w Centrum Fitnes
 • Trenerzy MOS Wola w towarzystwie gospodarzy, p.Marii Sokolowski i Karla Stelthove.
  Trenerzy MOS Wola w towarzystwie gospodarzy, p.Marii Sokolowski i Karla Stelthove.

20 osobowa grupa młodzieży MOS Wola od wtorku przebywa w Everswinkel w Nadrenii - Westfalii. Z klubem sportowym SC DJK Everswinkel MOS Wola prowadzi  wymianę młodzieży już od 1995 roku.

Polscy  siatkarze i siatkarki mieszkają w rodzinach niemieckich , bardzo dużo zwiedzają Münsterland, trenują i grają mecze oraz spędzają czas wspólnie z młodzieżą niemiecką.

Sympatyczni gospodarze zapewnili polskiej młodzieży bardzo ciekawy program pobytu. Grupa MOS Wola z trenerami Krzysztofem Zimnickim i Krzysztofem Czarnołęckim została przyjęta w miejscowym Ratuszu przez burmistrza. W środę grupa MOS Wola zwiedzała dawną stolice Westfalii, uniwersyteckie miasto Münster. Nasza grupa była w banku LBS, zwiedziła stare miasto, katedrę i przez dwie godziny wszyscy mieli wolny czas na zakupy i indywidualne zwiedzanie miasta.

Wieczorem siatkarki i siatkarze rozegrali pierwsze towarzyskie mecze w miejscowej Kehlbachhalle.

Drużyna kadetek MOS Wola pokonała swoje rówieśniczki z Everswinkel 3:0, a nastepnie wygrała dwa kolejne towarzyskie sety.

Kadeci MOS Wola zagrali mecz z zespołem seniorów SC DJK Everswinkel, który gra w trzeciej lidze okręgowej  i po dwugodzinnym, ciekawym meczu ulegli gospodarzom 2:3 (19:25)(25:18)(25:17)(22:25)(13:15).

W czwartek grupa polskiej młodzieży była w nowoczesnym centrum Fitness Casa Vital, potem odbyły się treningi i odwiedziny na basenie Vitus Bad.

Przed młodzieżą MOS Wola jeszcze kilka dni ciekawego pobytu. W sobotę cały dzień w Movie Park (Park Rozrywki) w Bottrop, a  w niedzielę nasze drużyny zagrają w dużym 25.Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej w Oberaden.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy