Kadeci MOS Wola również lepsi od Czarnych Radom

Czterech setów potrzebowali nasi kadeci, aby pokonać zespół z Radomia na swoim terenie. Podopieczni trenera Konrada Copa jedynie w trzecim secie mieli kłopoty z pokonaniem przeciwników, ostatecznie wygrali mecz 3:1. Wolscy siatkarze dopisują więc do swojego konta kolejny komplet punktów.

Zawodnicy MOS Wola szybko przejęli inicjatywę i od pierwszych piłek budowali przewagę. W początkowym fragmencie meczu dobrze funkcjonował blok w naszej drużynie, wyróżniał się w tym elemencie Bartosz Tomal. Do końca otwierającej partii nasi siatkarze kontrolowali sytuację. Wygrali wysoko seta do 14.

Trochę trudniejszą przeprawę zawodnicy trenera Copa mieli w drugiej odsłonie. Przeciwnicy od połowy seta zaczęli grać skuteczniej w ataku i w polu serwisowym. Na szczęście, to nasi zawodnicy byli w końcówce lepszym zespołem wygrywając do 17.

W trzeciej partii od początku gra wyglądała po naszej stronie troche słabiej. Spora liczba własnych błędów przełożyła się na stratę punktową. Dodatkowo nasi kadeci w końcówce nie skończyli kilku ataków, a Czarni wykorzystali to bezlitośnie wyprowadzając skuteczne kontry. Przeciwnicy wygrywają trzeciego seta do 22.

Podrażnieni takim przebiegiem gry w poprzednim secie, wolscy siatkarze pokazali ogromną wolę walki i motywacji w czwartej odsłonie meczu. Przez całą partię nie brakowało ciekawych wymian. Kluczowa ponownie okazała się końcówka. Tym razem pewna i skuteczna gra w ataku pozwoliła wygrać seta do 19 i cały mecz 3:1.

MOS Wola I Warszawa - RCS Czarni Radom 3:1 (25:14, 25:17, 22:25, 25:19)

Skład MOS Wola: Chaciński S. (kapitan), Kobyliński M., Nowik A., Krzemiński K., Tomal B., Duda M., Wrzosek M., Taczała M., Bukowski B., Walenciak D., Mioduszewski O., Klatka O., Cieślik G. (libero), Żabicki O. (libero).

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa