MOS WOLA Warszawa

28.03.2024, 14:25

Zwycięstwo Juniorów II na trudnym terenie

Juniorzy II UMKS MOS Wola w niedzielę pokonali po pięciosetowej batalii zespół KS Metro II. Pojedynek rozgrywany na hali przy Hirszfelda trwał ponad 2 godziny. MOS 3:2 Metro (25:21, 16:25, 25:19, 23:25, 19:17)

Podopieczni trenera Tomasz Kellera w niedzielę pojechali na trudny teren do kolegów z Ursynowa. Zainkasowali jednak cenne 2 punkty, mimo że pojedynek był rozgrywany w niewysokiej hali przy Hirszfelda. – Cieszymy się z odniesionego zwycięstwa, gdyż żadnej z drużyn przyjezdnych nie gra się łatwo na obiekcie, gdzie każda wyższa obrona czy przyjęcie grozi wpadnięciem piłki w sufit – mówi trener Tomasz Keller. - Daliśmy jednak radę i po emocjonującym spotkaniu, także dla sędziów, wygraliśmy 3:2 i 19:17 w ostatnim secie – dodaje Trener Keller.

Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji, o czym świadczy także sam wynik: 3:2 i 25:21, 16:25, 25:19, 23:25 i ostatecznie 19:17 w poszczególnych setach. Szczególnie dobrą partię w ofensywie rozegrał Maksymilian Witkowski, który swoimi atakami często siał popłoch w drużynie przeciwnika. - Podobało mi się to, że każdy dawał z siebie ile mógł nawet jak komuś nie szło. Wreszcie zagraliśmy jak drużyna, widać, że wspólna praca na treningach przynosi efekty – mówi Maks Witkowski, wolski atakujący. – Bardzo dobrze funkcjonował nam też system blok obrona – dodaje Maks.

To właśnie dobre bloki Pawła Kulińskiego i obrony Juliana Kuchty, często w najważniejszych momentach studziły zapał przeciwników. - Uważam, że słabo wchodzimy w mecze. Początki setów zaczynaliśmy od stanu 1:4 i musieliśmy gonić, szkoda nie wykorzystanych ,,free balli” i głupich błędów, ale z meczu na mecz gramy co raz lepszą siatkówkę – podsumował libero Julian Kuchta.

MOS Wola II Warszawa - KS Metro II Warszawa 3:2 (25:21, 16:25, 25:19, 23:25, 19:17)