MOS WOLA Warszawa

18.04.2024, 21:30

Emocje w hali MOS jak osiem w skali beauforta.

Na ten mecz czekaliśmy od początku tygodnia. Rywalizacja kadetek MOS WOLA i Ateny należy zawsze do emocjonujących . Nie inaczej było i dzisiaj. Nowy sezon , nowe rozdanie, nowa rywalizacja. Ten mecz mogła wygrać każda ze stron, wygrała go w tie breaku Maja Daca.

Siatkarki trenera Miecznikowskiego weszły w spotkanie dobrze. Już w pierwszym secie wypracowały kilkupunktową przewagę ( 10:6) , którą utrzymywały skutecznie do stanu (18:12). Wydawało się ,że tego seta już nie można będzie oddać, a jednak... Zwarły szyki rywalki doprowadzając do stanu (19:18) a nastepnie doprowadzajac do równopwagi po 21.  To czego nie zrobiły siatkarki z Rogalińskiej, uczyniły Atenki wyrywając tego seta( 22:25).

Druga partia od początku wyrównana . Początek seta należał do kadetek z Rogalińskiej, przy czym Atenki ponownie doprowadzają do równowagi po 11.  Długie wymiany ponownie wygrywają siatkarki Mosu w wyprowadzają zespól na prowadzenie, swoje 3 punkty dokłada Patrycja Kabala , która swoją zagrywką wybija przeciwniczki  z przyjęcia (19:13). Tego seta zawodniczki MOSu pilnują i kończą z wynikiem 25:17. Mecz rozpoczyna sie od początku.

W trzeciej odsłonie losy spotkania zmieniają się jak kalejdoskopie. Wyrównana gra od początku, potem przestój, brak skupienia i błędy własne MOSu i Atena odskakuje na pięć punktów (10-15). Walak punkt za punkt , przy czym wolno Mosowianki odrabiają stratę (12:15)(13:17)(15:18)(17:19)(19:19).  Końcówka trzeciego seta jest wyjątkowo zacięta , wyrównana a szala przechyla się z jednej na drugą stronę (20:19)(21:21)(22:21)(23:23)(25:23) ale to Mosowianki stawiają kropkę w trzecim secie.

W czwartym secie cały set siatkarki Miecznikowskiego gonią wynik . Odczuwamy zmęczenie sta poprzedniego. (3:5)(8:10)(15:18)(17:19). Doprowadzamy do wyrównania (19:19)(21:21) alez determinacją więcej szczęścia  rywalki z Ateny (22:25) To ich łupe pada czwarta partia . O zwycięstwie w tym meczu decyduje tie break, którego niekwestionowaną bohaterką jest Maja Daca.   Zmieniamy  połowę przy stanie (6-8) a od 7 punktu Maja Daca rozbija szyki naszych przeciwniczekswoją zagrywką  doprowadzając do stanu (14:9). rywalki zdobywają jeszcze 10 punkt , po czym nasze kadetki w radosnym tańcu zwycięstwa dają upust resztkom swoich emocji.

UMKS MOS WOLA Warszawa - UKS ATENA Warszawa 3-2( 22:25)(25:17)(25:23)(22:25)(15:10)

Skład kadetek MOS WOLA: Kiszelewska D., Ciupak Z., Kabala P., Gajewska K, Rączka A., Bazga A., Daca M., Wydmańska M., Niedzińska N., Budasz L., Michalak Z.(L), Kozicka N. (L)

Trener : Jakub Miecznikowski