Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Polscy siatkarze U-21 poznali półfinałowego rywala Mistrzostw Świata. Czy trafili fatalnie?!

Reprezentacja Polski juniorów w środę rozegrała ostatnie spotkanie fazy grupowej MŚ 2021. Podopieczni Daniela Plińskiego zanotowali pierwszą porażkę, ulegając Rosjanom 1:3. Biało-Czerwoni awansowali do półfinału z drugiego miejsca.

W środowym spotkaniu Rosjanie zdecydowanie dominowali i zasłużenie zainkasowali komplet punktów, pieczętując pierwsze miejsce w grupie. Podopieczni Daniela Plińskiego, którzy po raz pierwszy zaznali goryczy porażki, do półfinału awansowali z drugiego miejsca w grupie.
Ekipa Sbornej, podobnie jak Biało-Czerwoni, do meczu kończącego fazę grupową pozostawała niepokonana. Zawodnicy Michaiła Nikolajewa wcześniej dwukrotnie pokonali Brazylię (3:2 i 3:0), Kamerun (3:0), Kanadę 3:1 i Bułgarię 3:0.
 
W starciu decydującym o zajęciu pierwszego miejsca Rosjanie imponowali przede wszystkim skutecznością ataku i w grze blokiem. To właśnie dwa wspomniane elementy zaważyły na końcowym wyniku. Z bardzo dobrej strony w ekipie ze wschodu pokazali się zwłaszcza atakujący Roman Muraszko oraz lewoskrzydłowy Omar Kurbanow.
Nasz zespół niestety zmuszony był radzić sobie bez swojego kapitana i jednego z liderów. Michał Gierżot w pierwszym secie wtorkowego meczu z Bułgarią podkręcił staw skokowy, w związku z czym zabrakło go w składzie.
Pod nieobecność 19-letniego przyjmującego Cuprum Lubin, rolę lidera wziął na swoje barki Antoni Kwasigroch (10 punktów). Wspierać go starali się Dawid Dulski (7 punktów) i Jakub Czerwiński (5 punktów). To jednak nie wystarczyło do zwycięstwa. Bartosz Gomułka zakończył spotkanie z dorobkiem 7, a Jakub Strulak - 5 punktów. Biało-Czerwonych czeka teraz podróż do Włoch, półfinały i mecze medalowe zostaną rozegrane w Cagliari. Już nie możemy się doczekać tych emocji!
Drugie miejsce w grupie oznacza, że nasz zespół w walce o finał będzie musiał zmierzyć się z niepokonanymi Włochami, którzy na swoim koncie mają wygrane z Tajlandią, Egiptem, Argentyną, dwukrotnie z Czechami oraz z Belgią. Mecz półfinałowy zaplanowano na sobotę, 2 października godz. 19.00. Starcia finałowe rozegrane zostaną dzień później.
Polska - Rosja 1:3 (23:25, 25:17, 18:25, 20:25)
 

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry