Aktualności

15.05.2009

Spotkanie po latach absolwentów MOS Wola - siatkarzy z roczników 80-81-82

W MOS Wola przy Rogalińskiej spotkali się po latach siatkarze z roczników 1980-81-82. Przed laty osiągnęli wiele sukcesów, zdobyli w 2000 roku tytuł mistrzów Polski juniorów. W tym zespole grał nieodżałowany Arek Gołaś.

 • Wspólne zdjęcie uczestników spotkania , absolwentów MOS z roczników 1980-81-82
  Wspólne zdjęcie uczestników spotkania , absolwentów MOS z roczników 1980-81-82
 • Absolwenci MOS-u rozegrali towarzyski mecz,
  Absolwenci MOS-u rozegrali towarzyski mecz,
 • Spotkanie w sali pamiątek przy portrecie i koszulce reprezentacyjnej Arka Gołasia.
  Spotkanie w sali pamiątek przy portrecie i koszulce reprezentacyjnej Arka Gołasia.
 • Absolwenci ogladają prezentację o sukcesach swoich następców w MOS Wola
  Absolwenci ogladają prezentację o sukcesach swoich następców w MOS Wola
 • Wszyscy opowiedzieli o swoich losach po zakończeniu gry w MOS Wola
  Wszyscy opowiedzieli o swoich losach po zakończeniu gry w MOS Wola

W MOS Wola przy Rogalińskiej spotkali się po latach absolwencji  ośrodka z Rogalińskiej, siatkarze z roczników 1980-81-82. Przed laty osiągnęli wiele sukcesów, m.in. zdobyli w 2000 roku tytuł mistrzów Polski juniorów. W tym zespole grał nieodżałowany Arek Gołaś.

Z inicjatywy Michała Peciakowskiego, wychowanka MOS Wola - rocznik 1981, który aktualnie gra w ekstraklasie austriackiej w klubie Wasser Graz, odbyło się spotkanie po latach absolwentów MOS Wola z roczników 1980-81-82.

W MOS Wola przy ul. Rogalińskiej w dniu 15 maja br. spotkali się siatkarze z grupy, która zdobyła pierwszy w historii sekcji męskiej MOS Wola  tytuł mistrzów Polski juniorów , a było to w 2000 roku w Nysie, po zwycięstwie w finale z AZS Olsztyn.

Na spotkanie przybyło kilkunastu absolwentów MOS Wola z roczników 1980-81-82, trenerzy Krzysztof Felczak i Krzysztof Zimnicki oraz kierownik tamtej drużyny i jednocześnie masażysta zespołu, Krzysztof Mańkowski.

Zabrakło niestety tych, którzy już odeszli , Arka Gołasia i Dawida Mańkowskiego. Zapewne grają teraz w niebiańskiej drużynie Huberta Wagnera.

W części sportowej odbył się mecz w hali MOS Wola. Siatkarzom przybyło lat i kilogramów, ale pozostały nieprzeciętne umiejętności siatkarskie i wiele akcji stało na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy wystąpili w meczu w koszulkach MOS Wola, które wyszukali w swoich domowych szufladach.

Potem odbyło się spotkanie w sali pamiątek klubowych MOS-u. Dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki zabierając głos podkreślił zasługi tej grupy i jej miejsce w historii sekcji siatkówki klubu z Rogalińskiej. Trener Krzysztof Felczak przedstawił zebranym prezentację multimedialną o historii sekcji siatkówki MOS Wola. Michał Peciakowski zaprezentował stare taśmy wideo z nagranymi meczami drużyny, m.in. z Mistrzostw Polski w Nysie w roku 2000. Zebrani oglądali kroniki i stare zdjęcia.

Wszyscy absolwenci zaprezentowali swoją drogę życiową , po zakończeniu gry w MOS Wola. Ogromna większość ukończyła studia , wielu po kilka fakultetów, niektórzy ukończyli studia doktoranckie. Wielu założyło rodzinę i mają dzieci.

Kilka osób nie mogło przybyć na spotkanie, np. Maciej Kosmol , który pracuje w sztabie reprezentacji Polski kobiet Jerzego Matlaka  , obecnie przebywa na zgrupowaniu treningowym kadry narodowej.

W spotkaniu uczestniczyli:

Michał Peciakowski 81,
Jakub Korpak  81,
Adam Wojtowicz  80,
Adam Gniadzik  81,
Paweł Pyziak 82,
Konrad Mańkowski 81,
Adam Antonowski 81,
Paweł Budzyński  81,
Marcin Oleksiak 81,
Michał Drewniak 82,
Piotr Bekker  81,
Maciej  Zackiewicz  80,
Paweł Choromański  80,
Filip Ryczywolski 81,
Maciej Lizińczyk  82,
Sebastian Zieliński  81.

Zebrani wyrazili opinię, że takie spotkania będą kontynuowane.
 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy