Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Mistrzostwa Świata Juniorów z mocnym akcentem MOS WOLA

Atakujący Bartosz Gomułka i środkowy Jakub Strulak, wychowankowie MOS Wola Warszawa, znaleźli uznanie w oczach trenera Daniela Plińskiego i będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów! W kadrze znalazł się również były statystyk MOSu, a obecnie Legii Warszawa, Kacper Goździkiewicz.

olacy już jutro odlecą do Sofii. W stolicy Bułgarii Biało-Czerwoni zmierzą się kolejno z Kubą, Bahrajnem i gospodarzami.
Mistrzostwa Świata U21 po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane w dwóch krajach.
Grupy B i D zagrają w stolicy Bułgarii. Grupy A i C swoje spotkania rozegrają we Włoszech, w Cagliari oraz Carbonii. Finał zaplanowano na 3 października w Cagliari.
Grupa A: Włochy, Egipt, Czechy, Tajlandia
Grupa B: Bułgaria, Kuba, Bahrajn, Polska
Grupa C: Iran, Argentyna, Maroko, Belgia
Grupa D: Rosja, Brazylia, Kamerun, Kanada
Przypomnijmy, dwa lata temu w Bahrajnie tytuł wywalczyli Irańczycy, na drugim stopniu podium stanęli Włosi, brązowe medale zdobyli Brazylijczycy. Cztery lata temu bezkonkurencyjna była złota drużyna Pawlika, czyli Reprezentacja Polski! W jej składzie występowali m.in. Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal i Norbert Huber. Dziś są ważnymi postaciami seniorskiej siatkówki. Mamy nadzieję, że bułgarsko-włoski turniej wykreuje nam kolejne gwiazdy.
Mocno trzymamy kciuki za naszych chłopaków! Ich pierwszy mecz już w czwartek o 12:00.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry