Trwają juniorskie finały Mistrzostw Polski, z udziałem juniorek MOS Wola.

Juniorki MOS Wola grają w turnieju finałowym mistrzostw Polski w Mysłowicach. Siatkarki MOS-u przegrały dwa pierwsze mecze. W Radomiu trwają finały MP juniorów.

Juniorki MOS Wola grają w turnieju finałowym mistrzostw Polski w Mysłowicach. W pierwszym meczu MOS Wola przegrał 0:3 ze Spartą Warszawa. W Radomiu trwają finały MP juniorów.

W  Mysłowicach na Śląsku rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek z udziałem zespołu MOS Wola.
Nasze siatkarki w pierwszym meczu spotkały się z warszawskim zespołem Sparty i przegrały 0:3. Sparta jest mistrzem Mazowsza , a MOS Wola wicemistrzem.

MOS Wola Warszawa - Sparta Warszawa 0:3 (22:25)(19:25)(23:25)

MOS Wola: Przepiórka, Kunysz, Draganiak, Grzeszczak, Lizińczyk, Pietrzyńska, libero Cichocka oraz Kowalewska, Kobus.

Dziewczeta z MOS Wola wyszły do meczu mocno stremowane i jakby bez wiary w sukces, po porażkach ze Spartą w mistrzostwach Mazowsza. Potem jednak nie było źle i dziewczeta z MOS-u  Wola pokazały wiele ładnych akcji, mimo że przeciwniczki prezentowały wyższy poziom.
W pierwszej partii siatkarki MOS-u miały kłopotyz przyjęciem zagrywki.
Najwięcej szans MOS Wola miał w trzecim secie, prowadząc 23:21. Niestety, kilka własnych błędów naszego zespołu i zawodniczki Sparty wygrały końcówkę 25:23.

W drugim meczu tej grupy  Gedania Gdańsk pokonała 3:2 Pałac Bydgoszcz.

W drugiej grupie uzyskano następujące wyniki:
Aluprof Bielsko Biała - PTPS Piła 3:0
Wisła Kraków - MOSiR Mysłowice 3:2

--------------------------------------------
W Radomiu rozpoczął sie turniej finałowy juniorów. Po raz pierwszy od bardzo wielu lat nie ma w turnieju finałowym zespołu z Warszawy.

W pierwszym dniu turneju  juniorów uzyskano wyłącznie pięciosetowe  wyniki:

Joker Piła - Trzynastka Zielona Góra 3:2
Chemik Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 3:2

RCS Radom - Fart Kielce 3:2
Skra Bełchatów - Delic Pol Częstochowa 3:2

---------------------------------------------------

W drugim dniu Mistrzostw Polski juniorek w Mysłowicach siatkarki MOS Wola przegrały z Pałacem Bydgoszcz.

MOS Wola Warszawa - Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:20)(17:25)(11:25)14:25)

Oto relacja z meczu siatkarek MOS Wola, która ukazała się na portalu Strefa Siatkówki:

..."Serię popołudniową rozpoczęły siatkarki MOS Wola Warszawa i Pałac Bydgoszcz. Warszawianki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i już na początku seta uzyskały przewagę. Bydgoszczanki na tym etapie miały bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki i skończeniem ataku. Siatkarki MOS Wola umiejętnie blokowały rywalki i nie pozwalały im zmniejszyć wypracowanej wcześniej przewagi. Roszady w składzie i czas wzięty przez trenera Rafała Gąsiora na niewiele się zdały. Set zakończył się wygraną MOS-u 25:20.

Jednak to wszystko na co było stać tego dnia siatkarki z Warszawy. W kolejnych trzech partiach dominowały już wyłącznie bydgoszczanki. Skutecznie i mocno atakowały Patrycja Polak, Ewelina Krzywicka czy Agata Skiba. Do tego bydgoszczanki ustawiały niezwykle szczelny blok. Siatkarki Pałacu grały pewnie i popełniały znacznie mniej błędów. Po drugiej stronie siatki na wyróżnienie zasługuje jedynie Małgorzata Lizińczyk. Jednak to było za mało aby dziś pokonać siatkarki z Bydgoszczy. Ostatecznie mecz wygrywają podopieczne trenera Gąsiora i wciąż liczyć się w walce o miejsca 1-2. Jutro Pałac rozegra decydujące spotkanie. Wygrana da awans do półfinału."...

W drugim meczu brupy B , w której graja nasze siatkarki , Gedania Gdańsk wygrała 3:0 ze Spartą Warszawa.