Aktualności

31.03.2009

Trener MOS Wola Krzysztof Felczak wśród nominowanych w plebiscycie

Tygodnik siatkarski "SUPER VOLLEY" ogłosił IV. Plebiscyt za sezon 2008/2009. W kategorii "Człowiek roku" , wśród pięciu nominowanych jest trener MOS Wola Krzysztof Felczak. W innych kategoriach nominowani są absolwenci MOS-u, Z.Bartman i F. Drzyzga.

  • Trener Krzysztof Felczak podrzucany przez swoich mistrzów Polski w Częstochowie.
    Trener Krzysztof Felczak podrzucany przez swoich mistrzów Polski w Częstochowie.

Tygodnik siatkarski "SUPER VOLLEY" ogłosił IV. Plebiscyt za sezon 2008/2009.

W kategorii "Człowiek roku", wśród pięciu nominowanych jest trener MOS Wola Krzysztof FELCZAK.


W innych kategoriach nominowani są absolwenci MOS-u Wola. Wśród najlepszych przyjmujących  Zbigniew Bartman oraz dwukrotnie nominowany,  wśród najlepszych rozgrywających  i  jako odkrycie roku - Fabian Drzyzga.


W " Super Volleyu"czytamy:



" Przed rokiem najlepsi byli Katarzyna Skowrońska - Dolata i Michał Winiarski. Kto wygra Plebiscyt "Super Volleya" za sezon 2008/2009 ? Już po raz czwarty rozpoczynamy naszą zabawę, w której czekają na Was, Drodzy Czytelnicy, wspaniałe nagrody. Głosowanie czas zacząć....

.... Jak w poprzednich latach czternastoosobowa Kapituła nominowała po pięć osób w każdej z czternastu kategorii, biorąc pod uwagę osiągnięcia....

Ogłoszenie listy nominowanych jest równoznaczne z zaproszeniem do współnej zabawy. Zaczynamy odliczanie. Teraz kolej na Was. Czekamy na kupony z waszymi propozycjami....

....Głosy na swoich faworytów możecie oddać także za pośrednictwem internetu, klikając na stronie www.supervolley.pl

W notce redakcyjnej do nominacji w kategorii CZŁOWIEK ROKU czytamy:
Krzysztof FELCZAK ( MOS Wola Warszawa) . Świetny trener młodzieży, Jego wychowankami są m.in. Arkadiusz Gołaś, Fabian Drzyzga czy Zbigniew Bartman. W 2008 roku poprowadził MOS Wola do kolejnego mistrzostwa Polski juniorów.


W notce redakcyjnej do nominacji w kategorii ODKRYCIE ROKU czytamy:
Fabian DRZYZGA ( AZS Częstochowa). Wychowanek MOS Wola jest debiutantem w Plus Lidze. Gra bez kompleksów. Coraz częściej wychodzi w podstawowym składzie AZS i powoli staje się filarem tej drużyny.

Wśród nominowanych w kategorii PRZYJMUJĄCY jest Zbigniew BARTMAN (AZS Częstochowa). Nieustraszony wojownik, wulkan nie zawsze kontrolowanej energii. Można się spodziewać, że już w tym sezonie  przypuści szturm do reprezentacji narodowej.


Fabian DRZYZGA jest także wśród nominowanych w kategorii ROZGRYWAJĄCY.
Jedno z objawień drugiej połowy roku i nadzieja polskiej siatkówki. Fachu miał się od kogo uczyć, bo jego ojcem jest znakomity przed laty rozgrywający Wojciech Drzyzga.

Zapraszamy czytelników strony www.mosowla.pl  do głosowania oczywiście na trenera naszego Ośrodka Krzysztofa FELCZAKA oraz na naszych absolwentów.

Więcej w tygodniku Super Volley oraz na stronie internetowej www.supervolley.pl 
Polecamy !
--------------------------------------------
W związku z nominacją trenera Krzysztofa Felczaka w kategorii CZŁOWIEK ROKU, przypominamy artykuł zamieszczony na stronie www.moswola.pl w kwietniu 2008 o pracy trenera Felczaka , pt.

Dekada sukcesów MOS Wola w juniorskiej siatkówce


Pierwszy medal w kategorii juniorów MOS Wola zdobył 10 lat temu.

W ciągu tych dziesięciu lat, tylko w kategorii  juniorów, siatkarze MOS Wola zdobyli siedem medali MP. Cztery razy juniorzy zdobyli tytuły mistrzów Polski, dwa tytuły wicemistrzowskie i jeden brązowy medal. Oprócz tego było jedno miejsce 5. , a dwa razy siatkarzom MOS Wola nie udało się zakwalifikować do finałowej rozgrywki.

Zestawienie wszystkich medalistów Mistrzostw Polski Juniorów w ostatnich 10. latach.

 Rok  Miejsce finałów MP  Mistrz Polski  Wicemistrz Polski  Brązowy medalista MP

1 999

Bielsko Biała

BBTS ORIGINAL BIELSKO  BIAŁA

MKS MOS WOLA WARSZAWA

WIFAMA  ŁÓDŹ

2 000

Nysa

MKS MOS WOLA WARSZAWA

AZS  UMW OLSZTYN

AZS GALAXIA CZĘSTOCHOWA

2 001

Bydgoszcz

AZS CZESTOCHOWA

MORZE  SZCZECIN

AZS UMW OLSZTYN

2 002

Piła

Delic Pol Norwid  CZĘSTOCHOWA

JOKER  PIŁA

GÓRNIK  RADLIN

2 003

Gubin

UMKS   MOS  WOLA

WARSZAWA

JOKER   PIŁA

MORZE  SZCZECIN

2 004

Szczecin

UMKS  MOS  WOLA

WARSZAWA

GWARDIA  WROCŁAW

AZS UWM  OLSZTYN

2 005

Bełchatów

MKS MOS BĘDZIN

UMKS MOS WOLA WARSZAWA

 Delic Pol  Norwid CZĘSTOCHOWA

 

2 006

 

Kędzierzyn

 SKRA BEŁCHATÓW  MMKS KĘDZIERZYN KOŹLE  KS  METRO WARSZAWA
 

2 007

 

Olsztyn

AZS UWM  OLSZTYN

JADAR  RADOM

UMKS   MOS  WOLA

WARSZAWA

 

2 008

 

Częstochowa

 

UMKS   MOS  WOLA

WARSZAWA

 

 DelicPol Norwid  CZĘSTOCHOWA

 

CHEMIK BYDGOSZCZ


Jak z tego zestawienia widać, 15 klubów podzieliło między siebie 30 medali , możliwych do zdobycia.


Dziesięć klubów zdobyło po jednym medalu, zaś pięć klubów zdobyło po dwa i więcej medali.

Oto  kluby z najwiekszą ilością medali w Mistrzostwach Polski Juniorów w latach 1999 - 2008 :

UMKS MOS Wola Warszawa      -   7 medali (4 zł, 2 sr, 1 br)
Częstochowa (AZS i Delic Pol)   -   5 medali  ( 1 - 2 - 2 )
AZS Olsztyn                            -  4 medale ( 1 - 1 - 2 )
Joker Piła                                -  2 medale ( 0 - 2 - 0 )
Morze Szczecin                        -  2 medale ( 0 - 1 - 1 )

BBTS Bielsko Biała, MKS MOS Będzin, Skra Bełchatów - 1 medal złoty
Gwardia Wrocław, MMKS Kędzierzyn K., Jadar Radom - 1 medal srebrny
Wifama Łódź, Górnik Radlin, Metro W-wa, Chemik Bydgoszcz - 1 medal brązowy

Wszystkie sukcesy MOS Wola Warszawa w kategorii juniorów związane są z osobą trenera Krzysztofa Falczaka, który jest trenerem juniorów w wolskim klubie. Trener Krzysztof Felczak pracuje nieprzerwanie w MOS Wola od 20. lat. Nawet pracując z drużynami seniorów w Polskiej Lidze Siatkówki , w Stolarce Wołomin i w Politechnice Warszawskiej, zawsze pracował także z zespołami juniorów w MOS Wola.

Oczywiście pracując z grupami juniorów, trener Krzysztof Felczak pracuje na szczycie piramidy szkoleniowej, zbudowanej mozolnie w klubie na  Woli. Na sukcesy juniorów MOS-u  pracują także trenerzy w młodszych kategoraiach wiekowych - w kadetach, młodzikach i w grupach naborowych oraz szkolenia podstawowego.

Największy wkład w sukcesy młodych wolskich siatkarzy w ostatnich 10. latach, oprócz trenera Krzysztofa Felczaka, mają trenerzy Krzysztof Zimnicki i Mirosław Grygoruk, ale swoją cegiełkę dołożyło jeszcze wielu innych szkoleniowców,jak np. Witold Jędrzejczyk, Leon Bartman, Krzysztof Mańkowski, Piotr Tabor, Andrzej Paszczuk, Jakub Zienkiewicz, Piotr Najmowicz, Krzysztof Gałecki, Artur Wójcik, Jacek Łukasik, Bartłomiej Kruszewski i inni.

Warto pamiętać, że przed laty MOS Wola ściśle współpracował z Klubem Sportowym Metro Warszawa i wielu młodych siatkarzy wolskiego klubu, którzy odnosili sukcesy w wieku juniora, przeszło wcześniej szkolenie u trenerów Wojciecha Szczuckiego , Dariusza Kopaniaka, Andrzeja Gorzkiewicza i Marka Sobocińskiego.

Warto pamiętać także, że sukcesy MOS Wola w juniorskiej siatkówce możliwe są dzięki współpracy i pomocy zaprzyjaźnionych warszawskich szkół licealnych, do których  uczęszczają  zawodnicy MOS Wola. Najczęściej siatkarze MOS Wola uczą się w XXXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Lotnictwa Polskiego, w III Liceum Ogólnokształcącym im. gen J. Sowińskiego i LXII LO im. gen. Andersa. Dzięki dyrekcjom i nauczycielom tych, a także innych szkół, siatkarze MOS Wola dobrze łączą uprawianie sportu z nauką , a nie jest to łatwie w klasach maturalnych, do których uczęszczają zawodnicy w wieku juniora.

Dziesięć lat, w których MOS Wola Warszawa należy do krajowej czołówki w szkoleniu juniorów i siedmiokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski, to świetna okazja by serdecznie podziękować wszystkim tym , którzy mają swój wkład w sukcesy siatkarskiego młodzieżowego klubu z warszawskiej Woli.

W czasie zebrania sprawozdawczo - wyborczego Mazowiecko - Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej , które odbyło się dwa tygodnie temu, współtwórcy sukcesów MOS Wola zostali odznaczeni. Odznaczeniami "Zasłużonego działacza MWZPS" uhonorowano m.in Krzysztofa Felczaka i Krzysztofa Zimnickiego z MOS Wola, a prezes MOS Wola i jednocześnie trener, Krzysztof Zimnicki znalazł się także wśród odznaczonych medalem PZPS "Za wybitne zasługi dla piłki siatkowej".

Zarząd MOS Wola Warszawa  pragnie podziękować trenerom, którzy są twórcami sukcesów, wszystkim zawodnikom, rodzicom, działaczom, nauczycielom i dyrekcjom szkół oraz władzom oświatowym i sportowym  Dzielnicy Warszawa Wola i m.st. Warszawy.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy