Aktualności

26.03.2009

Trzech absolwentów MOS Wola w kadrze narodowej trenera Castellaniego.

Trzech młodych siatkarzy, którzy jeszcze niedawno uczyli sie siatkówki w MOS Wola, otrzymało powołanie do pierwszej reprezentacji Polski na Ligę Światową . Zbigniew Bartman,Fabian Drzyzga i Grzegorz Łomacz powalczą o koszulki z orzełkiem na zgrupowaniu.

 • Reprezentacja Polski dla absolwentów MOS Wola
  Reprezentacja Polski dla absolwentów MOS Wola
 • Zbyszek Bartman
  Zbyszek Bartman
 • Grzegorz Łomacz
  Grzegorz Łomacz
 • Fabian Drzyzga
  Fabian Drzyzga


Trzech młodych siatkarzy, którzy jeszcze niedawno uczyli sie siatkówki w MOS Wola, otrzymało powołanie do pierwszej reprezentacji Polski  na Ligę Światową .


Zbigniew Bartman, Fabian Drzyzga i Grzegorz Łomacz powalczą o koszulki z orzełkiem na zgrupowaniu kadry narodowej przed Ligą Światową.

Zbyszek BARTMAN  (rocznik 1987) - grał w MOS Wola w latach 2002 - 2005 i jest prawdziwym multimedalistą siatkówki młodzieżowej.
Zbyszek jeszcze w barwach Metra Warszawa , gdzie rozpoczynał przygodę z siatkówką, zdobył dwa tytuły mistrza Polski młodzików.
Potem , po wieku młodzika, przeszedł do MOS Wola i zdobył w barwach naszego klubu siedem medali mistrzostw Polski juniorów i kadetów (2 złote, 3 srebrne , 2 brązowe).
W czasie gry w MOS Wola Zbyszek Bartman został w 2004 roku mistrzem Europy w siatkówce plażowej kadetów, wicemistrzem świata kadetów na plaży, a w roku 2005 został mistrzem Europy kadetów w siatkówce halowej w Rydze.

Z. Bartman grał w klubach ekstraklasy : AZS Politechnika Warszawska, Polska Energia Sosnowiec, Marmi Lanza Verona (Włochy),Halkbank Ankara (Turcja), obecnie w AZS Częstochowa.
Grzegorz ŁOMACZ ( rocznik 1987) - grał w MOS Wola w latach 2003 - 2006. Rozpoczynał naukę gry w siatkówkę w Ostrołęce, a nastepnie przyszedł doskonalić się w MOS Wola, gdzie grał w latach 2003 - 2006.W barwach MOS Wola zdobył cztery medale młodzieżowych mistrzostw Polski: złoty, srebrny i dwa brązowe. W 2005 roku został z reprezentacją Polski kadetów mistrzem Europy.

Grzegorz Łomacz grał w klubach PlusLigi : w JW Construction Politechnika i w Jastrzębskim Węglu.

Fabian DRZYZGA ( rocznik 1990) - rozgrywający,  grał w MOS Wola w latach 2003 - 2008. Przeszedł szkolenie od wieku minisiatkówki , przez młodzika, kadeta i juniora.
W barwach MOS Wola Fabian Drzyzga zdobył cztery medale młodzieżowych Mistrzostw Polski : złoty, dwa srebrne i brązowy. Do tego dołożył złote medale w Turnieju Nadziei Olimpijskich z reprezentacją Mazowsza oraz złoty medal w MP kadetów, grając na wypożyczeniu w ramach kooptacji w Metrze Warszawa.

Dwukrotnie, w latach 2006 i 2008 , wybierany najlepszym rozgrywającym mistrzostw Polski.
W roku 2007 został , z reprezentacją Polski,  wicemistrzem Europy kadetów i zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Świata kadetów.
Obecnie gra z powodzeniem w PlusLidze i w Champions Lieague w AZS Domex Częstochowa.Wszyscy trzej siatkarze są posiadaczami HONOROWEJ ODZNAKI -  " Za zasługi dla MOS Wola".
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy