Aktualności

22.03.2009

Młodzicy MOS Wola zakończyli Mistrzostwa Mazowsza na piątym miejscu.

Zespół młodzików MOS Wola (rocznik 1994) zakończył udział w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza na piątym miejscu. W turnieju końcowym , po porażkach 1:2 z MDK Warszawa i 1:2 z Stolarką Wołomin nasi młodzicy mogli już powalczyć tylko o piąte miejsce.

  • Młodzicy MOS Wola z trenerem P. Taborem
    Młodzicy MOS Wola z trenerem P. Taborem

Zespół młodzików MOS Wola (rocznik 1994) zakończył udział w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza na piątym miejscu. W turnieju końcowym , po porażkach 1:2 z MDK Warszawa i 1:2 z Stolarką Wołomin nasi młodzicy mogli już powalczyć tylko o piąte miejsce.

O krok od finałowej czwórki

            Bardzo ambitnie młodzicy z rocznika  94 podeszli do finałowego turnieju Mistrzostw Mazowsza Młodzików. Zdaniem trenerów w grupie, gdzie grał MOS z MDK, Wołominem i Ostrołęką możliwe były wszystkie wyniki.

Nasi chłopcy skupieni i zdeterminowani rozpoczęli turniej od meczu z MDK Warszawa, o czym świadczył wynik 8:0 dla MOS-u na  początku partii. W secie tym utrzymali przewagę wygrywając do 16. Drugi set to przeciwnicy rozpoczęli lepiej, wygrywając początek 2:0 i utrzymali  przewagę do drugiej połowy seta. Niestety, przeciwnicy okazali się lepsi w końcówce wygrywając do 20. Tie-break to już zdecydowana przewaga MDK i wygrana do 6.

Szansę na awans do finałowej czwórki dawało jeszcze zwycięstwo z WUKS Junior Stolarka Wołomin. W pierwszym secie wydawało się, że ta sytuacja przerosła naszych młodzików, bo rozpoczęli mecz od przegrywania 1:12. W dalszej części seta obaj trenerzy dokonali wielu zmian i ta partia zakończyła się wynikiem 25:14 dla Wołomina. MOS Wola jednak nie poddał się i ambitnie przystąpił do drugiego seta rozpoczynając od prowadzenia 6:0. Utrzymując przewagę zwyciężył do 16. Tie-break to wyrównana gra do stanu 8:9 dla Wołomina, kiedy to trener przeciwników wziął czas. Uwagi poskutkowały i niestety końcówka należała dla nich. MOS jeszcze podjął walkę ale uległ do 13:15.

W takiej sytuacji pozostał tylko mecz z UKS Olimp Ostrołęka o 3 miejsce w grupie, dający dla zwycięzcy prawo gry o 5 miejsce na Mazowszu w następnym dniu turnieju. Mecz ten zdecydowanie wygrał MOS 2:0,  do 17 i do 12.

W niedzielę MOS w meczu bez historii i bez emocji pokonał zespół Iskra Volley Zielona zdecydowanie 2:0 do 15 i do 16.

Końcowa kolejność Mistrzostw Mazowsza  :

1.      KS Metro Warszawa – awans do ćwierćfinałów MP

2.      WUKS Junior Stolarka Wołomin – awans do ćwierćfinałów MP

3.      RCS Jadar Radom

4.      MDK Warszawa

5.      UMKS MOS Wola Warszawa

6.      UKS Iskra Zielona

7.      UKS Plas Warszawa

8.      UKS Olimp Ostrołęka

W turnieju MOS reprezentowali: Dukata Kamil, Oset Tomasz, Bujniak Patryk, Roś Tomasz, Zackiewicz Michał, Wasiucionek Marcin, Paszak Michał, Leśniewski Antoni, Stasiak Marek, Sowinski Jakub, Lesisz Patryk, Zagórski Krzysztof, Zagórski Karol, Ambroziewicz Marek, Olszewski Kacper – libero.


inf. własna pt

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy