Aktualności

22.03.2009

Juniorki awansowały z drugiego miejsca i znają przeciwniczki w finale.

Juniorki MOS Wola przegrały 0:3 z Aluprof Bielsko-Biała w ostatnim dniu półfinałów Mistrzostw Polski, ale awansowały do elity ośmiu najlepszych drużyn w Polsce i poznały swoje przeciwniczki , z którymi zagrają w turnieju finałowym.

  • Juniorki MOS Wola w czasie meczu z Aluprofem Bielsko-Biała
    Juniorki MOS Wola w czasie meczu z Aluprofem Bielsko-Biała
  • Drużyna MOS Wola na przyjęciu w ostatnim meczu półfinałowym z Bielsko-Białą
    Drużyna MOS Wola na przyjęciu w ostatnim meczu półfinałowym z Bielsko-Białą

Juniorki MOS Wola przegrały 0:3 z Aluprof Bielsko-Biała w ostatnim dniu półfinałów Mistrzostw Polski, ale awansowały do elity ośmiu najlepszych drużyn w Polsce i poznały swoje przeciwniczki , z którymi zagrają w turnieju finałowym.Nie udało się naszym siatkarkom odnieść trzeciego zwycięstwo w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorek w Bielsko-Białej. W ostatnim meczu decydującym o kolejności na dwóch pierwszych miejscach, nasze dziewczęta uległy faworytkom turnieju, siatkarkom Alupfrofu Bielsk-Biała 0:3 (19:25, 23:25, 10:25). Mimo dość wyraźnego zwycięstwa gospodyń, mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a długimi fragmentami, niestety tylko w dwóch pierwszych setach, trwała zacięta walka o każdy punkt. Najwięcej zastrzeżeń trener Lizińczyk miał do przyjęcia zagrywki, w pozostałych elementach nasze zawodniczki nie ustępowały konsekwentnie i twardo grającym przeciwniczkom. Niestety dwie pierwsze przegrane partie podłamały wiarę w osiągnięcie końcowego sukcesu i o trzecim secie nasze zawodniczki chciały jak najszybciej zapomnieć. Mecz obserwowała dość liczna grupa kibiców oraz działaczy klubu sportowego Aluprof Bielsko-Biała, którzy nie szczędzili pochwał naszym zawodniczkom i nie była to tylko kurtuazja z ich strony.

Skład MOS-u Wola: Małgorzata Lizińczyk (kapitan), Ania Kunysz, Ola Przepiórka, Magdalena Draganiak, Agnieszka Pietrzyńska, Kamila Grzeszczak, Karolina Cichocka (libero) oraz Paulina Kowalewska, Kasia Dąbrowska, Kasia Sarnecka, Agnieszka Kobus

Znany jest termin i grupy rozgrywania turnieju finałowego. Organizatora tej imprezy wyłoni Polski Związek Piłki Siatkowej po zebraniu ofert od zainteresowanych klubów.Tabela półfinału w Bielsko-Białej:
miejsce drużyna mecze punkty sety
1 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3 6 9:0
2 UMKS MOS Wola Warszawa 3 5 6:5
3 MKS Calisia Kalisz 3 4 5:6
4 MUKS Dargfil Tomaszów Maz. 3 3 0:9
W Turnieju finałowym Mistrzostw Polski JUNIOREK  w terminie 22 - 26 kwietnia zagrają:

Grupa A:
BKS Aluprof Bielsko-Biała
Wisła  Kraków
MOSiR Mysłowice
PTPS Piła

Grupa B:
Sparta  Warszawa
Gedania Gdańsk
KS Pałac Bydgoszcz
MOS Wola Warszawa

-----------------------------------------------------------

W kategorii JUNIORÓW finał Mistrzostw Polski będzie wyglądał nastepujaco:

Grupa A:
VKS Joker Piła
Chemik Bydgoszcz
Trefl Gdańsk
UKS Trzynastka Zielona Góra

Grupa B:
Fart Kielce
Skra Bełchatów
Delic Pol Częstochowa
RCS Czarni Radom

-------------------------------------------------------------
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy