Aktualności

19.03.2009

Gazeta ECHO NA WOLI : MOS Wola blisko podwójnego awansu.

W numerze z 20 marca br. Gazeta ECHO NA WOLI opisuje walkę drużyn siatkarzy MOS Wola o awans do wyższej ligi. Pierwsza drużyna męzczyzn walczy o awans do I ligi, zaś druga, młodsza drużyna MOS-u gra o awans do II ligi.

  • Gazeta ECHO NA WOLI
    Gazeta ECHO NA WOLI
  • Mecz fazy play-off MOS Wola - Pekpol Ostrołęka
    Mecz fazy play-off MOS Wola - Pekpol Ostrołęka

W numerze z 20 marca br. Gazeta ECHO NA WOLI opisuje walkę drużyn siatkarzy MOS Wola o awans do  wyższej ligi. Pierwsza drużyna męzczyzn walczy o awans do I ligi, zaś druga, młodsza  drużyna MOS-u gra o awans do II ligi.

W artykule pt. MOS WOLA BLISKO PODWÓJNEGO AWANSU,  ilustrowanym zdjęciem z meczu play-off MOS Wola - Pekpol Ostrołeka, czytamy :

"  Drużyna pokonała dotychczas zespół Pekpolu Ostrołeka 3:0. Najbliższym przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie zespół z Augustowa. Rywalizacja będzie toczyć się do trzech zwycięstw.

W przypadku wygranej drużyna MOS-u wejdzie do grona czterech drużyn walczących o awans do pierwszej ligi. Tu nastąpi seria pojedynków każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny uzyskają bezpośredni  awans, trzecia i czwarta zagra baraże z zespołami I ligi.

Najbliższe mecze zostana rozegrane 28 i 29 marca w hali przy ulicy Rogalińskiej.

Nie jest to jedyna druzyna MOS-u walcząca o awans. Dobrze radzi sobie także drugi zespół złożony z juniorów i kadetów. Mimo znacznego osłabienia, bo czterech najlepszych zawodników jest powoływanych na mecze pierwszego zespołu - podopieczni trenera Krzysztofa Felczaka mają szansę na awans do II ligi. Na rozgrywanym w Ełku turnieju drużyna z Woli zajęła drugie miejsce i zagra w turnieju finałowym o II ligę.

Impreza odbędzie się w dniach 3 - 5 kwietnia w Bydgoszczy. Rywalami naszych zawodników będą zespoły Chemika Bydgoszcz, MKS-u Wisłoku Strzyżów i KS-u Bielawianka Bielawa.

Może się jednak zdarzyć, że mimo wygranej, drugi zespół MOS-u nie uzyska awansu. Stanie się tak wtedy, gdy pierwszy zespół nie awansuje do I ligi. Przepisy zabraniają gry pierwszej i drugiej drużyny jednego klubu w tej samej klasie rozgrywkowej. Młodym siatkarzom pozostaje więc tylko wygrać turniej i trzymać kciuki za starszych kolegów.

jj
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy