Aktualności

16.03.2009

Udany występ drużyn MOS Wola chłopców w minisiatkówce.

Dobrze wypadli chłopcy z najmłodszych roczników w I. kwalifikacyjnym turnieju Mistrzostw Mazowsza w minisiatkówce, który odbył się w Błędowie koło Grójca. Para Kamil Rusak i Daniel Grzymała wygrała turniej, zaś kilka innych drużyn zajęło czołowe miejsca.

 • Zwycięzcy turnieju w roczniku 1998 ,Kamil Rusak i Daniel Grzymała
  Zwycięzcy turnieju w roczniku 1998 ,Kamil Rusak i Daniel Grzymała
 • Mecz chłopców rocz.96 MOS Wola I - Sokół Żuromin
  Mecz chłopców rocz.96 MOS Wola I - Sokół Żuromin
 • Drużyna chłopców rocz.1996 MOS Wola I
  Drużyna chłopców rocz.1996 MOS Wola I
 • Drużyna chłopców 1996 - MOS Wola II
  Drużyna chłopców 1996 - MOS Wola II
 • Zespół MOS Wola z trenerem Wasilewskim
  Zespół MOS Wola z trenerem Wasilewskim
 • Rocznik 1997 z trenerem K. Wieczorkiem
  Rocznik 1997 z trenerem K. Wieczorkiem
 • Chłopcy z rocznika 1996 w meczu z rodzicami
  Chłopcy z rocznika 1996 w meczu z rodzicami


W niedzielę 15 III w Błędowie k. Grójca odbył się I Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Mazowsza w Mini Siatkówce Chłopców.

 

Chłopcy z MOS Wola wystartowali w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. Dwójki (rocznik 1998) zajęły miejsca 1 i 3, a czwórki (rocznik 1996) miejsca 4 i 5, w swoich kategoriach wiekowych.

 

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi siatkarze z rocznika 1998. Daniel Grzymała i Kamil Rusak wygrali turniej dwójek.


Druga dwójka tego rocznika (Mateusz Perkowski, Adrian Kacperkiewicz) zajęła 3 miejsce a trzecia drużyna (Daniel Pieniek, Jakub Maszało, Franek Rydel) znalazła się poza pierwszą 16.

 

W kategorii trójek (1997) MOS Wola reprezentowali:

- MOS Wola I: Maciek Szymański, Michał Dryja, Mateusz Niewiarowski i Maciek Bryła.

- MOS Wola II: Mateusz Niecharz, Karol Żuk, Kacper Stasiak i Jakub Łukowski.

Obie drużyny znalazły się poza finałową szóstką. MOS Wola I zajął drugie miejsce w grupie i ostatecznie miejsce 7-12 (meczy o te miejsca w kategorii trójek nie rozgrywano).

 

W turnieju czwórek (rocznik 1996) wystartowało 23 zespoły, podzielone na 6 grup eliminacyjnych. W fazie grupowej obie drużyny MOS Wola wygrały wszystkie mecze, zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach i weszły do finałowej szóstki. MOS Wola jako jedyny klub  wprowadził obie drużyny do tej fazy rozgrywek.

Ostatecznie pierwsza drużyna zajęła miejsce 4, a druga miejsce 5. Trener Wasilewski powiedział, że chłopcy walczyli ambitnie i należą im się słowa pochwały. Przede wszystkim obie drużyny znalazły się w ósemce, a więc mają szanse zagrać w turnieju finałowym o Mistrzostwo Mazowsza w Mini Siatkówce.

 

W przyszłym miesiącu odbędzie się kolejny turniej eliminacyjny, a po podsumowaniu wyników obu turniejów 8 najlepszych drużyn zagra w turnieju finałowy

 

W kategorii czwórek (1996) grali:

- MOS Wola I (na zdjęciu od lewej) Marcin Czyżewski, Kuba Brudziński, Kuba Choromański, Piotr Górski, Michał Włostowski.

- MOS Wola II (stoją od lewej) Kuba Mroczek, Daniel Gałęzowski, Piotr Fedorczyk, (na dole od lewej) Kacper Hatała, Alek Gardziński, Maks Szatecki.

 

Wyniki turnieju czwórek:

1. Metro Warszawa I

2. Iskra Volley Zielona I

3. RCS Radom

4. MOS Wola Warszawa I

5. MOS Wola Warszawa II

6. Junior Stolarka Wołomin I

7. Plas Warszawa I

8. Polonez Wyszków I

9. Metro Warszawa II

10. Olimp Tłuszcz I

11. Sokół Żuromin I

12. Ostrołęka I

 

Dodatkowo informujemy, że w ostatni piątek trener Paweł Wasilewski zorganizował mecz „integracyjny” chłopców z rocznika 1996 z rodzicami. Wszyscy starali się pokazać z jak najlepszej strony, było wiele emocji i dobra zabawa. Lepsi niestety okazali się rodzice, ale chłopcy już szykują się na rewanż.inf.własna: Renata Gardzińska

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy