Młodziczki startowały w Płocku , w kolejnym turnieju mistrzostw Mazowsza.

Zespół młodziczek trener Elżbiety Lizińczyk grał w sobotę i niedzielę ze zmiennym szczęśćiem w Płocku, w kolejnym turnieju I ligi wojewódzkiej o Mistrzostwo Mazowsza. Teraz został już do rozegrania turniej finałowy.

21-22.02.2009 w Płocku odbył się kolejny turniej młodziczek w ramach Mistrzostw Mazowsza. Dziewczęta MOS-u Wola grały tam w okrojonym składzie, gdyż trapią nas choroby i kontuzje. Na pozycji wystawiającej nie było żadnej zmiany, dlatego Julita Dziekańska i Kamila Gawlik nie mogły nawet na chwilę opuścić boiska. Zespół grał bardzo nerwowo i bez wiary we własne możliwości.

Zaczęło się całkiem dobrze, od wygrania pierwszego seta w meczu z Radomiem, potem serie błędów na zagrywce i w obronie i drugi set przegrany. W tie-breaku wydawało się, że mamy dużą przewagę do połowy seta (8:4), ale końcówka należała do przeciwniczek. W jednym ustawieniu „poleciało” 9 punktów, a potem nerwy sparaliżowały nasze dziewczęta. W sumie z Radomiem wynik niekorzystny dla MOSu 1:2.

Chciałyśmy jak najszybciej zapomnieć o tej porażce, ale drugi mecz z Legionovią był dokładnie taki sam. Znowu duża przewaga w tie-breaku (13:8) i bezmyślne roztrwonienie jej w samej końcówce. Ta przegrana mocno osłabiła nasz zespół psychicznie, tym bardziej że kolejny przeciwnik (Płock) dysponował bardzo trudną zagrywką. Znów przegrałyśmy, tym razem 0:2.

W niedzielę podopieczne trener Elżbiety Lizińczyk wygrały 2:1 z Ateną i ten wynik poprawił nastrój w zespole. Ostatni mecz z Tłuszczem był chyba najrówniejszy, mimo że poziom nie był zbyt wysoki. Jasnym punktem obok Izy Szyjki była Paulina Grajek, która wybroniła kilka sytuacyjnych piłek na początku seta i odważnie grała w ataku. Z idealnie wystawionych piłek nie do zatrzymania na siatce była Ola Kołtuniak. Było parę ładnych bloków, „pewniejsza ręka” na zagrywce w wykonaniu całej szóstki i 2:0 dla MOSu.

Skład zespołu: Szyjka Iza (kapitan), Kołtuniak Ola, Grzeszczak Ola, Gawlik Kamila, Dziekańska Julita Grajek Paulina oraz Jasik Julka, Ambroziak Kasia, Robaszkiewicz Marta, Kozłowska Asia

Był to ostatni turniej kwalifikacyjny do finału Mazowsza. Teraz w dniach 21-22 marca , prawdopodobnie w Legionovie, 8 zespołów (sześć z I ligi i dwa awansujące z II ligi tj. Pruszków i Węgrów) zostanie podzielonych na dwie grupy po cztery drużyny. Grając systemem każdy z każdym w grupie po dwa pierwsze zespoły awansują do czwórki. Tam „na krzyż” rozegrany zostanie półfinał, a potem zwycięzcy zagrają o miejsce pierwsze , a pokonani z półfinałów o miejsce trzecie. Do dalszej fazy rozgrywek , już na szczeblu centralnym, w tej kategorii wiekowej awansują dwa najlepsze zespoły na Mazowszu.