Aktualności

17.02.2009

I Kongres Siatkówki Młodzieżowej - Spała 2009

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w dniach 16 - 17 lutego odbył się I Kongres Siatkówki Młodzieżowej w którym uczestniczyło ok. 300 delegatów z całego kraju. Z MOS Wola w Kongresie uczestniczyli prezes Krzysztof Zimnicki i wiceprezes Krzysztof Felczak.

  • Przedstawiciele MOS Wola w czasie obrad Kongresu.
    Przedstawiciele MOS Wola w czasie obrad Kongresu.

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w dniach 16 - 17 lutego odbył się I Kongres Siatkówki Młodzieżowej, w którym uczestniczyło ok. 300 delegatów z całego kraju.

Z MOS Wola w Kongresie uczestniczyli prezes Krzysztof Zimnicki i wiceprezes Krzysztof Felczak.

W czasie dwudniowych obrad w Spale dyskutowano o najważniejszych problemach siatkówki młodzieżowej,  m.in o :

-  systemie współzawodnictwa , punktacji i oraganizacji rozgrywek w kategoriach młodzieżowych,
-  unifikacji szkolenia trenerów, instruktorów i nauczycieli,
-  organizacji szkolenia w Polsce i w Europie

oraz o bardzo wielu innych problemach.


- Pierwszy Kongres Siatkówki Młodzieżowej „SPAŁA 2009” uważam za zamknięty – powiedział w samo południe, 17 lutego prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski. - Kongres Siatkówki Młodzieżowej nie jest jakąś PR-owską rozgrywką, przedsięwzięcie to jest poważnie traktowane i obiecuję, że tematy poruszone na Kongresie przedstawione będą na Zarządzie PZPS. Na pewno to nasze dwudniowe spotkanie nie będzie ostatnim – podkreślił prezes PZPS.


Uczestnicy I Kongresu Siatkówki Młodzieżowej stwierdzili, że sprawy siatkówki młodzieżowej w Polsce stanowić powinny stały priorytet w działaniach Zarządu i pozostałych struktur organizacyjnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.


Kongres uznał ponadto, że przedstawione przez uczestników wnioski i propozycje winny być wykorzystane do wprowadzenia zmian poprawiających system szkolenia i prowadzenia rozgrywek w kategoriach młodzieżowych.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy