15.02.2009

Kadeci MOS Wola przegrali 1:3 z Metrem i nie awansowali do mistrzostw Polski.

Drużyna kadetów MOS Wola przegrała 1:3 z Metrem Warszawa w ostatnim meczu turnieju finałowego w Ostrołęce i zajmując trzecie miejsce na Mazowszu nie awansowała do mistrzostw Polski.

• Kadeci MOS Wola
    Kadeci MOS Wola

MOS Wola Warszawa - Metro Warszawa 1:3 (25:21)(21:25)(27:29)(22:25)

MOS Wola: Biernat, Linka, Skolimowski, Michalak, Urbański, Smoliński, Strzeżek (libero) oraz Wiliński, Szala, Gluz, Skiepko, Nikonowicz.

W pierwszym secie toczyła się twarda, wyrównana walka o każdy punkt. Ostatecznie lepiej w końcówce zagrali siatkarze MOS Wola i wygrali seta 25:21.

W drugiej partii obraz gry był podobny, Metro objęło prowadzenie, MOS Wola gonił i doprowadził do remisu 18:18,  ale lepiej w końcówce zagrali zawodnicy Metra i oni wygrali seta 25:21.

Wynik 1:1 w setach postawił siatkarzy MOS Wola w bardzo trudnej sytuacji, bo chcąc awansować do mistrzostw Polski musieli wygrać mecz 3:1 i już nie mogli nic przegrać.

W trzecim secie nadal trwała wyrównana walka, ale kadeci MOS Wola w końcówce uciekli na 23:20 i wydawało się, że wygrają tego seta. Niestety, w końcówce zabrakło trochę odwagi, ryzyka i  zimnej krwi. Siatkarze Metra doprowadzili do wyrównania, a następnie po dramatycznym fragmencie gry wygrali końcówkę i zwyciężyli  ostatecznie seta 29:27.

Ten wynik już dawał siatkarzom  Metra awans, a MOS Wola stracił już wszekie szanse. Czwarty set był już bez historii i Metro wygrało go 25:22, bez specjalnych emocji.

W ostatnim meczu Pekpol Ostrołęka wygrał 3:1 z Czarnymi Radom , ale był to już przysłowiowy mecz " o pietruszkę", ponieważ żaden wynik nie zmieniał  ustalonej kolejności drużyn w turnieju finałowym.