Juniorki MOS Wola wicemistrzyniami Mazowsza 2009.

Drużyna juniorek MOS Wola zdobyła tytuł wicemistrzyń Mazowsza i awansowała do rozgrywek centralnych PZPS o mistrzostwo Polski. Nasze siatkarki musiały uznać wyższość Sparty Warszawa , która zdobyła tytuł mistrzowski w województwie.

Nie udało się naszym juniorkom zdobyć  Mistrzostwa Mazowsza w swojej kategorii wiekowej. W finałowych meczach rozegranych dzień po dniu (w czwartek 15.01. i piątek 16.01.) uległy dwukrotnie drużynie Sparty Warszawa odpowiednio 1:3 na wyjeździe i 0:3 na własnym parkiecie. W obu spotkaniach nasze dziewczęta walczyły ambitnie wykazując dużą determinację i wolę walki, jednak rywalki okazały się silniejsze.

W  pierwszym meczu nasze dziewczęta wygrały  pierwszego seta , a w drugim secie trwała wyrównana walka do połowy partii. Później coraz więcej problemów w przyjęciu zagrywki, powodowało niedokładność wystaw , bądź schematyczny przebieg akcji. Trzeci set, to wyraźna dominacja gospodyń. Naszym siatkarkom dopiero w końcówce udało się zdobyć parę punktów co poprawiło wynik tej partii.

W dzisiejszym meczu bardzo ważny był pierwszy set, który rozpoczął się źle dla naszych juniorek. Po błędach w przyjęciu zagrywki i ataku, przeciwniczki prowadziły już  5:0. Później losy seta się odmieniły. Nasze siatkarki uzyskały kilkupunktową przewagę i twarda walka stojąca na wysokim poziomie trwała do końca seta. W dramatycznej końcówce szczęście uśmiechnęło się do siatkarek Sparty i one ostatecznie zwyciężyły 30:28. Był to przełomowy moment meczu, ponieważ po tej partii sprawa 1 miejsca na Mazowszu została przesądzona na korzyść przeciwniczek. W dwóch następnych setach tylko fragmentami nasze zawodniczki nawiązywały wyrównaną walkę, jednak dominacja siatkarek Sparty, zwłaszcza w trzecim secie nie podlegała dyskusji. Drugi  i trzeci set zakończyły się odpowiednio do 19 i 14.

Gratulujemy przeciwniczkom 1 miejsca i życzymy udanych występów w dalszej fazie rozgrywek. Mamy nadzieję, że oba mazowieckie zespoły spotkają się w walce o najwyższe laury tegorocznej edycji Mistrzostw Polski. MUKS Sparta Warszawa będzie organizatorem jednego z ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, który odbędzie się 20-22 lutego, natomiast nasze dziewczęta rozegrają ten turniej prawdopodobnie w Białymstoku.

Skład MOSu Wola: Małgorzata Lizińczyk (kapitan), Aleksandra Przepiórka, Anna Kunysz, Magdalena Draganiak, Agnieszka Pietrzyńska, Kamila Grzeszczak, Karolina Cichocka (libero), Paulina Kowalewska, Katarzyna Sarnecka, Agnieszka Kobus, Marta Wypychowska.

Trener: Stanisław Lizińczyk

Skład MUKS Sparta Warszawa: Wyrzykowska, Polak K., Polak E., Mielcarek (kapitan), Baranowska, Praszek, Śliwińska, Wojtkowska (libero), Chajzer, Białczak, Ziętek, Mucha

Trener: Maciej Kosmol, Teofil Czerwiński