Aktualności

28.12.2008

Juniorzy MOS Wola graja w Bydgoszczy w Memoriale Sławomira Wedera.

W dniach 28 - 30 grudnia drużyna juniorów MOS Wola trenera Krzysztofa Felczaka startuje w Bydgoszczy w Memoriale Sławomira Wedera. W turnieju uczestniczy osiem zespolów juniorów oraz drużyny seniorów Delecty Bydgoszcz, GTPS Gorzów Wlkp. i Joker Piła.

  • Juniorzy MOS Wola
    Juniorzy MOS Wola
MEMORIAŁ SŁAWOMIRA WEDERA 28-30 grudnia 2008

W dniach 28-30.12.2008 w Bydgoszczy już po raz siódmy bydgoski Chemik organizuje turniej siatkarski poświęcony pamięci jednego ze swoich najlepszych zawodników - Sławka Wedera. W turnieju udział weźmie 8 drużyn m.in. z Warszawy, Bełchatowa, Olsztyna,Piły i gość z zaprzyjaźnionego słowackiego klubu VK Chemes Humenné (zeszłoroczny mistrz Słowacji seniorów).

Zespoły juniorów rywalizować będą w dwóch halach BKS Chemik oraz w ZS nr 26.
Oprócz tego, na parkiecie HSW Łuczniczka zmierzą się drużyny seniorskie. W szranki z lokalnym zespołem Delecta Bydgoszcz stanie I – ligowy GTPS Gorzów Wielkopolski oraz Joker Piła.

Sylwetka Sławomira Wedera ( informacja ze strony Chemika Bydgoszcz)

Urodzony w 1963 roku,siatkarz sportową przygodę rozpoczął w łódzkiej Resursie. Przez jeden sezon reprezentował barwy Kędzierzyna. Pod koniec lat 80. trafił do bydgoskiego Chemika. Wraz z zespołem w sezonie 1993/94 awansował do serii B I ligi. Po zakończeniu kariery sportowej zamieszkał na stałe w Bydgoszczy, gdzie założył rodzinę. Żona Danuta trenowała koszykówkę, córka Monika wychowanka Pałacu Bydgoszcz jest mistrzynią Polski juniorek. Piotr i Maciej pozostali w klubie, w którym rozpoczęli swoją grę-Chemik Bydgoszcz. 18 czerwca 2002 roku zginął na drodze z Włocławka do Płocka, miał 39 lat.

W turnieju juniorów startuje 8 drużyn, podzielonych na dwie grupy:

Gr A : MOS Wola Warszawa, Chemik Bydgoszcz, Joker Piła II, AZS Olsztyn II
Gr. B : Joker Piła I, AZS Olsztyn I, Skra Bełchatów, VKP Humenne Chemes (Słowacja).

W pierwszym meczu juniorzy MOS Wola przegrali 1:2 z Jokerem II Piła.
Skład MOS-u : Dmowski, Nassalaki, Behr Mateusz, Trzciński, Chiniewicz, Behr Maciej, Guz (libero) oraz Obidziński, Schamlewski, Nikonowicz.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy