MOS WOLA Warszawa

28.03.2024, 17:26

Juniorzy MOS Wola złotymi medalistami Mistrzostw Mazowsza!

W ostatnim spotkaniu nasi zawodnicy po dramatycznej walce pokonali pierwszą drużynę Metra Warszawa.

Początek spotkania nie zwiastował późniejszych emocji. MOS szybko wyszedł na prowadzenie po dobrych akcjach Krzysztofa Pawlaka, zarówno w ataku, jak i w bloku (6:3). Chwilę później świetny moment gry miał Piotr Szlęzak, który zakończył skutecznie trzy ataki i dołożył asa serwisowego (10:6). W drużynie Metra dobrze prezentował się atakujący, Kacper Ratajewski, ale nie miał wystarczającego wsparcia kolegów. Wolanie utrzymywali przewagę, a nawet ją powiększyli po punktowych zagrywkach Jakuba Cholewińskiego i pojedynczym bloku Jakuba Kurowskiego (15:8). Wydawało się, że MOS pewnie zmierza po zwycięstwo w secie otwarcia, ale gospodarze nie zamierzali się poddać. Dwukrotnie ze środka zapunktował Bartosz Stępień, Pawlak uderzył w aut, Jakub Buczek został zablokowany i trener Marcin Jackowicz musiał skorzystać z pierwszej przerwy (16:14). Po niej MOS wrócił na czteropunktowe prowadzenie, bo znów na środku pokazał się Kurowski, a w kolejnej akcji kontrę wykorzystał Szlęzak. Straty zmniejszyli Bartłomiej Skórek punktową zagrywką i niezawodny Ratajewski (19:18). Dwukrotnie odpowiedział Pawlak, ale w kolejnych akcjach Metrowcy zagrali świetnie w obronie, a kontry Skorka i Ratajewskiego dały im remis 23:23! Piłkę setową wywalczył Buczek wybiciem po bloku, Metro obroniło się atakiem ze środka. W grze na przewagi najwięcej zimnej krwi zachował Szlęzak.

Bliźniaczo podobny był drugi set tego spotkania. Podopieczni trenera Jackowicza szybko objęli prowadzenie po atakach Szlęzaka i Pawlaka. Na środku, i w ataku i w bloku, skuteczny był Cholewiński. Karol Jakóbczak popisał się asem serwisowym i na tablicy pojawił się wynik 10:6. Jednak gdy w polu zagrywki stanął Skorek licznik punktów po stronie Metra znacznie przyspieszył. Blok na Pawlaku dał rywalom wyrównanie, a siatkarzom MOSu - czas na uporządkowanie gry. Po przerwie znów znakomicie zagrał Szlęzak, dopisując do swojego dorobku dwa punkty atakiem i kolejny zagrywką (17:14). Szybko zareagował trener Jankowski, a po czasie na skrzydłach zapunktowali Skorek i Piotr Śliwka. Odpowiedział znów Szlęzak, a Kurowski i Jakóbczak blokiem zatrzymali atakującego Metra (20:16). Wolanie grali skutecznie i po ataku Buczka mieli pięć piłek setowych. Wtedy stało się coś niewiarygodnego! Nasi juniorzy popełnili pięć kolejnych błędów - w polu zagrywki, przyjęciu i ataku. Na tablicy pojawił się - podobnie jak w pierwszym secie - remis 24:24! Fatalną serię przerwał na szczęście Szlęzak, a czujny blok dał naszym juniorom prowadzenie 2:0.

Początek trzeciego seta również należał do siatkarzy z Rogalińskiej, ale gospodarze nie rezygnowali. Doprowadzili do remisu 6:6, a potem zaczęli budować przewagę. Mieli w tym duże wsparcie naszej drużyny, która seryjnie popełniała błędy. Nie mylił się natomiast świetnie serwujący Janus, który wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 9:17. Tę przewagę w końcówce Metrowcy jeszcze powiększyli, a set zakończył się serwisem Szlęzaka w siatkę.

Bardzo wyrównana i zacięta była natomiast czwarta odsłona meczu o złoto. Skutecznością imponowali Śliwka i Ratajewski, po drugiej stronie - Buczek i Szlęzak. Wyrównana walka trwała do stanu 9:9, potem wahadło przechyliło się na stronę gospodarzy. Szlęzak najpierw uderzył w aut, chwilę później został zablokowany i trener Jackowicz postanowił przywołać swoich siatkarzy (9:12). Straty udało się wyrównać przy serwisie Jakóbczaka - najpierw Kurowski spektakularnym, pojedynczym blokiem zatrzymał środkowego rywali, chwilę później Metrowcy wpadli w siatkę przy próbie bloku i tym razem to trener Jankowski poprosił o czas (16:16). Po powrocie na parkiet żadnej z drużyn długo nie udawało się uzyskać przewagi. Dwupunktowe prowadzenie dał gospodarzom dopiero blok na Buczku (20:22). Po czasie dla trenera Jackowicza "Buczi" uderzył już skutecznie, ale niestety w następnej akcji pomylił się Pawlak. Nasi zawodnicy obronili dwie piłki setowe, jednak przy trzeciej wpadli w siatkę. To oznaczało, że o tytule mistrzowskim zdecyduje tie break.

W decydującej odsłonie bardzo długo trwała walka punkt za punkt, a drużyny dobre akcje przeplatały prostymi błędami. Gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie po skutecznej kontrze Skorka (6:8). Następnie Metrowcy zepsuli zagrywkę, ale w kolejnej akcji znów punktował Ratajewski i trener Jackowicz postanowił wykorzystać pierwszy czas. Po nim bardzo długą wymianę, ze świetnymi obronami Dawida Buliry, zakończył Buczek. I powędrował w pole zagrywki, z którego posłał asa! Tym razem o przerwę poprosił szkoleniowiec Metra. Kolejne dwie akcje należały do jego podopiecznych - Ratajewskiego i Śliwki, a po drugi czas sięgnął trener Jackowicz.
Potem kilka ciosów wymienili Szlęzak i Ratajewski, aż w końcu nasz przyjmujący nie trafił w boisko (11:14). Gospodarze mieli trzy piłki mistrzowskie i wydawało się, że nic nie zabierze im tytułu. Jednak MOS się nie poddał. Blok na Ratajewskim, as Szlęzaka i blok na Śliwce! Kolejna walka na przewagi w tym spotkaniu! Kontrę wykorzystał Buczek, następną niestety Szlęzak posłał w aut (15:15). W polu serwisowym pomylił się Śliwka, a trener Jackowicz postanowił wprowadzić na zagrywkę Roberta Marcinkiewicza. Ten zaserwował płasko, piłka zatańczyła na taśmie i ... wpadła w boisko! As serwisowy zakończył ten niesłychanie emocjonujący pojedynek!

Siatkarze MOSu Wola po raz dwunasty w historii zostali mistrzami Mazowsza!

Najlepszym zawodnikiem ostatniego spotkania został wybrany Michał Kulesza, nagrodę dla najlepszego gracza MOSu w całym turnieju otrzymał Dawid Bulira, a najbardziej wartościowym zawodnikiem mistrzostw został Piotr Szlęzak.

KS METRO WARSZAWA I - UMKS MOS WOLA WARSZAWA 2:3 (25:27, 24:26, 25:13, 25:23, 15:17)

MVP: Michał Kulesza

Skład MOS Wola: Karol Jakóbczak, Krzysztof Pawlak, Jakub Buczek, Piotr Szlęzak, Jakub Kurowski, Jakub Cholewiński, Michał Kulesza (L) oraz Dawid Bulira (L) oraz Maciej Pieńkowski, Wiktor Wojciechowski, Robert Marcinkiewicz, Bartosz Bagiński, Jędrzej Ziółkowski, Krystian Bartczak

Sztab szkoleniowy:  Jackowicz Marcin - I trener, Wójcik Krzysztof - II trener, Pater Bartosz  - fizjoterapeuta, Goździkiewicz Kacper - statystyk