Siatkarze MOS Wola pokonali 3:0 Czarnych Pruszcz Gdański w meczu II ligi rozegranym awansem.

Drużyna seniorów MOS Wola wygrała 3:0 z Czarnymi Pruszcz Gdański , w meczu rozegranym awansem, na prośbę przeciwników.W ten sposób siatkarze MOS Wola zdobyli trzy punkty i umocnili się na pozycji lidera.

Drużyna seniorów MOS Wola wygrała 3:0 z Czarnymi Pruszcz Gdański w meczu rozegranym awansem, na prośbę przeciwników.W ten sposób siatkarze MOS Wola umocnili się na pozycji lidera.

MOS Wola Warszawa - Czarni Pruszcz Gdański 3:0 (26:24)(25:18)(25:22)

MOS Wola: Żuber, Makowski, Szulc, Iliński, Sutyniec, Pawlewicz, Żurek (libero) oraz Korpak, Kaczmarek, Schamlewski.

Czarni Pruszcz Gd.: Głuszak, Łukasik, Iglewski, Mejka, Chełmiński, Skułak, Rudziński (libero) oraz Ośmieła

Sędziowali: Aleksandra Grzyb (I) i Marcin Sawoniuk (II) z Łodzi.

W niedzielne przedpołudnie siatkarze MOS Wola , po dość sennym meczu , pokonali bez straty seta Czarnych Pruszcz Gdański. A zanosiło się na niespodziankę w pierwszym secie, ponieważ goście od początku grali odważnie i przejawiali znacznie więcej ochoty do gry, niż gospodarze. Goście prowadzili 11:6, 16:9, 21:16. Drużyna gospodarzy nie miała kończącego ataku i zespół z Pruszcza wykorzystał niemoc siatkarzy MOS Wola. Grający trener Piotr Szulc przy stanie 6:9 za Witolda Pawlewicza wstawił do gry doświadczonego Jakuba Korpaka. Mimo wysokiego prowadzenia drużyny gości siatkarze z Woli bardzo zmobilizowali się w końcówce, dobrze ustawili blok i odrobili straty, zwycieżając ostatecznie 26:24.

W drugim i trzecim secie gospodarze już przeważali wyraźnie, chociaż grali ospale i bez animuszu. Najbardziej skutecznym dziś siatkarzem był grający trener MOS Wola, Piotr Szulc , który kończył najwięcej ataków, dobrze przyjmował i cały czas mobilizował do gry swój zespół. Całe spotkanie na rozegraniu zagrał pod nieobecność Marcina Drabkowskiego, młody Łukasz Makowski.

Gospodarze zdecydowanie lepiej grali od gości blokiem , który był elementem decydującym o zwyciestwie w dzisiejszym spotkaniu.

Po wczorajszym zwyciestwie w Garwolinie z Wilgą za dwa punkty i dzisiejszej wygranej za trzy punkty z Czarnymi Pruszcz Gdański , siatkarze MOS Wola w czasie tego weekendu powiększyli swój dorobek o pięć punktów i nadal są liderami grupy trzeciej II ligi.