Juniorki MOS Wola uległy Sparcie w ostatnim meczu rundy zasadniczej.

Juniorki MOS Wola przegrały 1:3 ze Spartą Warszawa w ostatnim meczu pierwszego etapu rozgrywek o mistrzostwo Mazowsza i zajęły drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Teraz odbędzie się faza play-off.

Juniorki MOS-u Wola zakończyły dzisiaj pierwszy etap Mistrzostw Mazowsza. W ostatnim meczu zmierzyły się z zespołem MUKS Sparta Warszawa i niestety uległy przeciwniczkom 1:3.

W pierwszym secie na boisku dominowała drużyna gości, pokonując nasze dziewczęta 25:20. W drugim secie nasze juniorki utrzymywały kilkupunktową przewagę, by w rezultacie wygrać 25:22.

W trzecim i czwartym secie, Sparta znów wróciła do dobrej dyspozycji z pierwszego seta i wygrała wyraźnie 25:19 i 25:18.

W meczu tym nie mogliśmy narzekać na przyjęcie zagrywki. Przyjmujące Karolina Cichocka, Anna Kunysz i libero Agnieszka Kobus, bardzo dobrze spisywały się w tym elemencie. Bardzo dobre spotkanie zagrała Aleksandra Przepiórka, która była filarem naszego zespołu. Najlepiej prezentowała się Karolina Cichocka, nasze nominalna libero, w tym meczu kończąc wiele ataków, a także najlepiej grając we wszystkich innych elementach.

Meczem tym zakończył się dla naszych juniorek I etap rozgrywek w ramach Mistrzostw Mazowsza. Nasze dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu tabeli pierwszej ligi Mazowsza , za zespołem Sparty Warszawa. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki OTPS Energoglobal Nike Ostrołęka, a czwarte UKS 33 Radom.

Przed nami play-offy. Do sześciu drużyn I ligi dołączą dwie najlepsze drużyny z drugich lig. Prawdopodobnie w najbliższym spotkaniu, MOS Wola spotka się z drużyną z Kozienic, bądź Mińska Mazowieckiego.

W dzisiejszym meczu grały:

Skład MOS Wola Warszawa: Przepiórka, Draganiak, Pietrzyńska, Kunysz, Cichocka, Grzeszczak, Kobus (libero) oraz Kowalewska (kapitan), Dąbrowska, Wypychowska ; trener – Stanisław Lizińczyk

Skład MUKS Sparta Warszawa: Chajzer, Mielczarek (kapitan), Polak, Nowicka, Wyrzykowska (libero), Białczak, Korzeniecka, Polak, Śliwińska, Ziętek, Mucha, Baranowska ; trener – Maciej Kosmol