Turniej minisiatkówki w Legionowie. Dobra gra drużyn MOS Wola.

W turnieju minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport w Legionowie grali chłopcy z MOS Wola w kategorii dwójek i czwórek. Bardzo dobrze zagrali najmłodsi chłopcy z rocznika 1998, zajmując drugie i trzecie miejsce. Czwórki także w finale, na miejscach 4 i 5.

W dniach 15-16 XI w Legionowie zorganizowano Turniej Minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport. W sobotę grali chłopcy, a w niedzielę dziewczęta.

MOS Wola wystartował wśród chłopców, w kategoriach dwójek i czwórek. Dwójki zajęły miejsca na podium: 2 i 3. Czwórki uplasowały się trochę niżej - na miejscach 4 i 5.

Dwójka - Daniel Grzymała i Kamil Rusak (rocznik 1998) zajęła 2 miejsce. Chłopcy przegrali tylko jeden mecz z Plasem Warszawa grając na przewagi (26:28). Z tą samą drużyną i również różnicą dwóch punktów przegrali oni tydzień wcześniej na turnieju w Białymstoku. Z powodu innego systemu rozgrywek dało im to wówczas 3 miejsce.

Dobrze zaprezentował się także drugi zespół MOS Wola w dwójkach , Adrian Kacperkiewicz i Mateusz Perkowski, zajmując trzecie miejsce w turnieju.

W kategorii czwórek chłopców (rocznik 1996) w Legionowie wystartowało 17 drużyn, podzielonych na 3 grupy. Obie drużyny MOS Wola weszły do grupy finałowej i grały o miejsca 1-6. Oprócz nich w finale znalazły się drużyny z Żuromina, Wołomina, Radomia i Zielonej. Ostatecznie drużyna MOS I Wola zajęła miejsce 4, a MOS Wola II miejsce 5.

Klasyfikacja rocznika 1996 : 1.Sokół Żuromin 2.Stolarka Wołomin 3.RCS Radom 4.MOS Wola I Warszawa 5.MOS Wola II Warszawa 6.Iskra Volley Zielona.

Oczekiwania wobec pierwszej drużyny były nieco większe. Młodym zawodnikom zabrakło jednak szczęścia i odporności psychicznej, by zająć wyższe miejsce (m.in. dwa mecze przegrali na przewagi). Miejsce drugiej drużyny można uznać za wysokie, jednak oni również przegrywali na przewagi. Powinno być to zachętą do dalszej pracy – niewiele brakuje aby niezłe wyniki uzyskane przez chłopców z rocznika 1996 były jeszcze lepsze.

Składy drużyn rocznika 1996:
MOS Wola I: Michał Włostowski, Kuba Choromański, Piotr Górski, Maks Szatecki i rez. Kuba Mroczek.

MOS Wola II: Daniel Gałęzowski, Alek Gardziński, Kuba Brudziński, Piotr Fedorczyk i rez. Marcin Czyżewski.

inf.własna MOS Wola : Renata Gardzińska.