Juniorzy MOS Wola wygrali 3:1 z MKS MDK Warszawa w hali na Polnej.

Drużyna juniorów MOS Wola pokonała 3:1, po słabym meczu, zespół MKS MDK na wyjeździe. W czasie meczu kontuzji stawu skokowego uległ środkowy MOS-u Mateusz Behr, który niedawno powrócił do gry po kontuzji.

MKS MDK Warszawa - MOS Wola Warszawa 1:3 (23:25)(25:12)(16:25)(25:27)

Skład MOS Wola: Biernat, Nassalski, Mateusz Behr, Trzciński, Urbański, Schamlewski, Guz (libero) oraz Chiniewicz, Skiepko, Nikonowicz, Maciej Behr.

W pierwszym secie trwała wyrównana walka i żaden zespół nie mógł uzyskać przewagi. Więcej konsekwencji i dwa udane kontrataki przeprowadzili w końcówce siatkarze MOS Wola i to oni wygrali seta 25:23.

W drugiej partii niepodzielnie panowali na boisku siatkarze MDK. Uzyskali wysoką przewagę i nie oddali jej do końca partii, mimo że trener Felczak brał czasy i wprowadził do gry zmienników. Nic to nie pomogło i gospodarze wygrali bardzo wysoko drugą partię 25:12.

Podobnie wyglądał trzeci set, z tym że wysoko wygrał MOS Wola. Siatkarze MOS-u szybko uzyskali wysoką przewagę i niezbyt się wysilając wyraźnie wygrali, ponieważ słabo grali siatkarze MDK.

W czwartym secie siatkarze MDK uzyskali przewagę i prowadzili już kilkoma punktami. Wydawało się, że dojdzie do piątej partii. Ale siatkarze z Woli nie poddali się, zaczęli systematycznie odrabiać straty. W samej końcówce siatkarze MDK większość piłek kierowali do swojego najskuteczniejszego gracza Bartka Krzyśka, ale ten miał właśnie chwile słabości i nie pomógł swojej drużynie. Pościg MOS-u Wola zakończył się powodzeniem i czwartego seta wygrali goście 27:25.

W drugim secie kontuzji stawu skokowego uległ środkowy bloku MOS Wola , Mateusz Behr, który niedawno powrócił do gry, po rekonwalescencji po poprzedniej kontuzji. Mateusz zaczął odzyskiwać formę, nawet udanie zagrał w meczu II ligi mężczyzn i jutro także miał wyjechać z zespołem seniorów na mecz ligowy do Gdańska. Tymczasem pech znowu wykluczył go z gry. Szkoda.

W ten sposób zakończyła się kolejna runda rozgrywek juniorów na Mazowszu.

Według nieoficjalnych danych kolejność czołowych drużyn w tej rundzie była następująca:

1/ Czarni Radom
2/ Metro Warszawa
3/ MOS Wola Warszawa
4/ MKS MDK Warszawa
5/ Junior Stolarka Wołomin

Teraz faza play-off , czyli pierwszy zespół z tej rundy zagra z ósmym, drugi z siódmym itd (mecz i rewanż).

Juniorzy MOS Wola trafią prawdopodobnie na zespół Metro II Warszawa.

Na oficjalne wyniki musimy poczekać, ponieważ strona MWZPS działa w tym roku bardzo słabo i nie znamy wyników spotkań na bieżąco.