Aktualności

18.10.2008

Zwycięstwo siatkarzy MOS Wola w drugoligowym meczu na szczycie z Siedlcami.

Siatkarze MOS Wola zwycieżyli Ósemkę Siedlce 3:1 w drugoligowym meczu na szczycie, pomiędzy liderem i wiceliderem tabeli, który odbył się w hali na Białołęce. W ten sposób MOS Wola powrócił na pozycję lidera.

 • Zespół MOS Wola z trenerem Piotrem Szulcem
  Zespół MOS Wola z trenerem Piotrem Szulcem
 • Przyjmuje zagrywkę libero Michał Żurek, który rozegrał dobry mecz
  Przyjmuje zagrywkę libero Michał Żurek, który rozegrał dobry mecz
 • Atak MOS Wola w zwycięskim meczu z Siedlcami.
  Atak MOS Wola w zwycięskim meczu z Siedlcami.
 • Walka na siatce w meczu MOS Wola - Ósemka Siedlce
  Walka na siatce w meczu MOS Wola - Ósemka Siedlce
 • Atakuje Piotr Szulc z lewego skrzydła
  Atakuje Piotr Szulc z lewego skrzydła
 • Blokują Piotr Żuber i Piotr Szulc
  Blokują Piotr Żuber i Piotr Szulc
 • Ekipa TVP Info przygotowała relację z meczu MOS Wola - Ósemka Siedlce
  Ekipa TVP Info przygotowała relację z meczu MOS Wola - Ósemka Siedlce
 • Drużyna Siedlec z trenerem Wójcikiem w czasie przerwy
  Drużyna Siedlec z trenerem Wójcikiem w czasie przerwy
 • Liczna grupa kibiców Siedlec przybyła z trąbkami i kołatkami.
  Liczna grupa kibiców Siedlec przybyła z trąbkami i kołatkami.
Siatkarze MOS Wola zwycieżyli Ósemkę Siedlce 3:1 w drugoligowym meczu na szczycie, pomiędzy liderem i wiceliderem tabeli, który odbył sie w hali na Białołęce. W ten sposób MOS Wola powrócił na pozycję lidera.

MOS Wola Warszawa - Ósemka Siedlce 3:1 (25:17)(25:19)(25:27)(25:20)

MOS Wola: Drabkowski, Skalski, Iliński, Sutyniec, Szulc, Żuber, Żurek (libero) oraz Dziubański, Pawlewicz, Kaczmarek, Korpak.

Ósemka Siedlce: Jackowicz, Dziewit, Pierzchalski, Guindo, Auguścik, Świerżewski, Kołodziej (libero) oraz Sobieraj, Szataniak, Malon.

W pierwszej partii siatkarze MOS Wola szybko objęli wysokie prowadzenie i zdecydowanie górowali nad zespołem z Siedlec. Siatkarze gości długo nie mogli wejść w grę. W zespole gospodarzy szczególną skutecznością imponował Paweł Sutyniec , który kończył wszystkie ataki. Przewaga gospodarzy uwidoczniła się także w bloku, gdzie skutecznie grali Piotr Żuber i Robert Iliński. Zespół gospodarzy nie miał w tej partii słabych punktów, zdecydowanie prowadził , a grający trener Piotr Szulc wprowadzał do gry na zadaniową zagrywkę Dziubańskiego i Pawlewicza, którzy jednak zepsuli serwisy. Mimo to zespół MOS Wola zupełnie dominował i wygrał pierwszego seta 25:17.

W drugiej partii siatkarze gospodarzy nadal utrzymywali przewagę, ale nie była ona tak wysoka jak w pierwszym secie. MOS Wola prowadził 2 - 3 punktami i dopiero w końcówce siatkarze z Woli powiększyli przewagę na 20:15 , a następnie kontrolując grę zwycieżyli seta w stosunku 25:19. Nadal bardzo skuteczny był Paweł Sutyniec, dobrze atakowali Tomasz Skalski i Piotr Szulc, nieźle funkcjonował blok i gospodarze popisali się kilkoma udanymi kontrami , szcególnie efektownymi po świetnych obronach libero Michała Żurka. Goście grali nieco lepiej niż w pierwszym secie, ale psuli kontrataki i nie mieli pomysłów na sforsowanie bloku gospodarzy.

Trzeci set przyniósł wreszcie emocje licznej grupie kibiców z Siedlec, którzy trąbkami i kołatkami zagrzewali swój zespół do boju i obserwowali wyrównaną walkę. Goście rzucili się do ataku i prowadzili 6:3. Potem przez prawie całą partię drużyna z Siedlec prowadziła nieznacznie dwoma punktami, a gospodarze przez cały czas nie mogli doprowadzić do wyrównania. Końcówka była bardzo wyrównana i dramatyczna. Trener Wójcik brał czas kiedy prowadzenie gości zmniejszyło się do stanu 21:20, trener Szulc przy stanie 22:23. W rezultacie goście , mimo że MOS Wola miał jedną piłkę meczową, wygrali trzeciego seta 27:25.

W czwartej partii gospodarze bardzo się zmobilizowali, zagrali lepiej niż w trzecim secie. Goście po wygraniu partii także uwierzyli, że mogą odnieść sukces w Warszawie. Szczególnie P. Pierzchalski głośno zagrzewał kolegów do boju, wykrzykując : " gramy, gramy, oni już nie mają sił ". Okazało się jednak, że gospodarze mieli wystarczający zapas sił i objeli prowadzenie 9:6, 13:10. Siatkarze z Siedlec ambitnie walczyli, ale byli bezsilni wobec dobrych zagrań gospodarzy. Goście prawie wszystkie zagrywki kierowali na doświadczonego Piotra Szulca, chcąc go zapewne zmęczyć i wyłączyć z ataku, ale zawodnik gospodarzy dawał sobie świetnie radę z przyjęciem i wyszedł obronną ręką z tego polowania na niego.Dobrze grał najskuteczniejszy dziś w ataku Paweł Sutyniec, którego notę nieco musi obniżyć kilka dotknięć siatki przy bloku. Dobrze wypadł libero Michał Żurek, który powrócił udanie do gry, po kontuzji i pauzowaniu w porzednim meczu z Olsztynem. Równą grą w końcówce seta gospodarze wygrali wyraźnie czwartą partię 25:20 i cały mecz za trzy punkty.


Wyniki kolejki:

MOS Wola Warszawa - Ósemka Siedlce 3:1
Pekpol Ostrołeka - AZS II Olsztyn 3:2
Ślepsk Augustów - Wilga garwolin 2:3
Stoczniowiec Gdańsk - Legia Warszawa 2:3
Czarni Pruszcz Gdański - Armat Kozienice 1:3


Tabela: miejsce drużyna mecze punkty sety

1 MOS Wola Warszawa 4 10 11:5
2 KKS Armat Kozienice 4 9 10:5
3 Pekpol Ostrołęka 4 9 11:6
4 Ósemka Elmo Siedlce 4 8 10:6
5 AZS UWM II Olsztyn 4 6 9:8
6 ZKS Ślepsk Augustów 4 6 9:9
7 SKF Legia Warszawa 4 6 8:9
8 GTS Wilga Garwolin 3 2 3:8
9 GTS Stoczniowiec Gdańsk 3 1 2:9
10 MKS Czarni Pruszcz Gdański 4 0 4:12
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy