Aktualności

10.10.2008

Janusz Gałązka ponownie zagra w MOS Wola Warszawa

Środkowy JW Construction Politechniki Warszawa - Janusz Gałązka , który poszedł do "Inżynierów" z MOS-u Wola, będzie doskonalił się, grając w II-ligowym zespole MOS Wola, ponieważ jest to bardzo potrzebne dla rozwoju jego dalszej profesjonalnej kariery.

  • Janusz Gałązka
    Janusz Gałązka
Środkowy JW Construction OSRAM Politechniki Warszawa - Janusz Gałązka , który poszedł do "Inżynierów" z MOS-u Wola, będzie doskonalił się, grając w II-ligowym zespole MOS Wola, ponieważ jest to bardzo potrzebne dla rozwoju jego dalszej profesjonalnej kariery.

Tak charakteryzuje Janusza Gałązkę jego obecny trener w Politechnice , Krzysztof Kowalczyk:
"...Janusz Gałązka – to jest zawodnik, który gra w siatkówkę dopiero cztery lata. On przyszedł do MOS-u Warszawa z drużyny szkolnej w Mińsku Mazowieckim w ostatnim roku wieku juniorskiego. Tam prawie zagrał kilka meczy. Potem grał w III lidze i stamtąd trafił bezpośrednio do nas. Wykonał naprawdę olbrzymi postęp. Bardzo dobry od strony fizycznej, bardzo wydolny, bardzo silny. I, przede wszystkim odważny. Dużo się uczy. Jedyny Jego mankament to brak ogrania, ale będziemy Go wypożyczać do MOS-u Wola Warszawa i tam będzie grał, a na treningach będzie z nami. I to powinno się przyczynić do jego dalszego rozwoju. Bo naprawdę „ma papiery” na bardzo dobrą siatkówkę."...

Sympatycy MOS Wola zapewne pamiętają, że Janusz Gałązka ( urodzony w 1987 roku, wzrost 199 cm) trafił do klubu na Woli w ostatnim roku wieku juniorskiego. Szybko się uczył, wykazał wielki talent i już po kilku miesiącach treningu, był wystawiany nawet do pierwszej szóstki zespołu juniorów trenera Krzysztofa Felczaka w MOS Wola, a taki błyskawiczny awans zdarza się bardzo rzadko.

Po zakończeniu wieku juniorskiego pozostał w MOS Wola i dalej uczył się grać w siatkówkę pod okiem trenera Krzysztofa Felczaka, trenując z ...młodszymi kolegami z roczników 1988 i 89, którzy byli młodsi, ale mieli znacznie dłuższy staż zawodniczy, niż Janusz Gałązka. Chłopcy z tych roczników zdobyli potem medale w mistrzostwach Polski juniorów, brązowy w 2007 roku w Olsztynie i złoty w 2008 roku w Częstochowie. Oczywiście Janusz Gałązka nie mógł grać w rozgrywkach juniorskich, bo był już seniorem, ale grał w barwach MOS Wola w III lidze mazowieckiej .

Po zakończeniu sezonu 2006/2007 talent Janusza Gałązki dostrzegli działacze AZS Politechniki Warszawskiej i trafił on do klubu Polskiej Ligi Siatkówki. Trenował z zespołem ekstraklasy, ale niestety niewiele grał w ubiegłym sezonie. Obecnie też zbiera dobre recenzje za pracę na treningach i w meczach towarzyskich, ale ciągle powraca problem braku ogrania.
Dobrze więc , dla rozwoju zawodnika, że trenerzy Politechniki , Krzysztof Kowalczyk i zespołu drugoligowego seniorów MOS Wola, Piotr Szulc ustalili współnie politykę startową dla Janusza Gałązki. Będzie on odbywał większość treningów w Politechnice, a będzie grał w II lidze w MOS Wola, bo jest mu to bardzo potrzebne dla dalszego rozwoju.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy