Aktualności

14.09.2008

Zespoły SMS Spała triumfują w turniejach siatkówki młodzieżowej na warszawskiej Woli.

Siatkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS ze Spały wygrali turnieje juniorów i kadetów na Woli. Trzydniowe rozgrywki w hali Koło na Obozowej były emocjonujące i stały na dobrym poziomie.

 • Mecz kadetów MOS Wola - Metro w 22. Turnieju Wola - Cup
  Mecz kadetów MOS Wola - Metro w 22. Turnieju Wola - Cup
 • Mecz kadetów Modena - SMS Spała
  Mecz kadetów Modena - SMS Spała
 • Mecz juniorów MOS Wola - Metro w Turnieju
  Mecz juniorów MOS Wola - Metro w Turnieju "Warsaw Cup"
 • Mecz juniorów Falkenberg (Szwecja0 - Metro Warszawa
  Mecz juniorów Falkenberg (Szwecja0 - Metro Warszawa
 • Mecz juniorów MKS MDK Warszawa - SMS Spała
  Mecz juniorów MKS MDK Warszawa - SMS Spała
 • Zespoły z pucharami na zakończeniu turniejów
  Zespoły z pucharami na zakończeniu turniejów
 • Organizatorzy turniejów prezes MOS Wola K.Zimnicki i prezes Fundacji Tak dla Sportu , S.Krupiński
  Organizatorzy turniejów prezes MOS Wola K.Zimnicki i prezes Fundacji Tak dla Sportu , S.Krupiński
 • Piotr Hain z SMS Spała odbiera nagrodę indywidualną
  Piotr Hain z SMS Spała odbiera nagrodę indywidualną
Siatkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS ze Spały wygrali turnieje juniorów i kadetów, które odbyły sie na warszawskiej Woli. Trzydniowe rozgrywki w hali " Koło " na Obozowej były emocjonujące i stały na dobrym poziomie.

Zwycięstwa drużyn SMS ze Spały nie były niespodzianką, ponieważ w Spale uczą się siatkówki chłopcy o bardzo dobrych warunkach fizycznych , wyselekcjonowani i szkoleni dla reprezentacji Polski.

Szczególnie w kategorii juniorów dominacja drużyny ze Spały była wyraźnia. Juniorzy z SMS Spała grają w I lidze mężczyzn i w 1. Warszawskim Turnieju Siatkówki wygrali wszystkie mecze, tracąc zaledwie jednego seta w całych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że turniej juniorski , oganizowany przez Fundację " Tak dla Sportu " był Memoriałem poświęconym pamięci trzech młodych, zdolnych siatkarzy , absolwentów ośrodka siatkarskiego MOS Wola Warszawa, którzy zmarli tragicznie w bardzo młodym wieku : Arkadiusza Gołasia, Łukasza Jałozy i Dawida Mańkowskiego.


Wydawało się , że drużyny juniorów z trzech klubów warszawskich, Metra, MDK i MOS Wola , które należą od lat do czołówki w Polsce , będą w stanie powalczyć z siatkarzami ze Spały. Tak się jednak nie stało, bo chyba po latach obfitujących w siatkarskie talenty juniorskie w Warszawie, w tym roku drużyny warszawskie prezentują nieco niższy poziom. Nie mają w swych szeregach takich talentów jakie grały w ostatnich latach w Warszawie, jak chociażby Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona , Krzysztof Wierzbowski, Karol Kłos i Jan Król w Metrze Warszawa, Łukasz Polański w MKS MDK Warszawa czy Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek , Patryk Strzeżek i Fabian Drzyzga w MOS Wola Warszawa.
Nadal zespoły juniorów z Warszawy prezentują dobry, solidny poziom , ale niższy niż w latach ubiegłych.


W turnieju kadetów " 22. Wola - CUP 2008 " zwyciężył także zespół SMS Spała , nie przegrywając żadnego spotkania, ale w meczach z Metrem i z MOS Wola siatkarze ze Spały wygrali po zaciętej, wyrównanej walce po 2:1 i mecze te dostarczyły najwięcej emocji publiczności warszawskiej. Dobrze zaprezentował się zespół Avii Świdnik.

Polskim drużynom nie byli w stanie zagrozić goście z zagranicy. Dwa włoskie zespoły z Modeny prezentowały dobre wyszkolenie techniczne i bardzo ciekawą organizację gry, szczególnie w obronie, ale nie miały w swoich szeregach siatkarzy o tak dobrych warunkach fizycznych, jak zespoły polskie. Trzeba także dodać, że ze względu na inne roczniki obowiązujące we Włoszech, goście byli o rok młodsi od naszych drużyn.
Drużyna Falkenberg ze Szwecji to nowy kontakt MOS-u Wola. Poziom siatkówki w Szwecji jest niższy niż w Polsce i na tle czołowych drużyn polskich goście ze Szwecji nie wypadli rewelacyjnie, chociaż nie byli to przysłowiowi "kelnerzy" i pokazali sporo ciekawych zagrań. Ciekawostką może być fakt, iż młodych Szwedów prowadzili dwaj zagraniczni trenerzy, Amerykanin i Norweg.

Na zakończenie wszystkie zespoły kadetów otrzymały puchary z rąk prezesa MOS Wola Krzysztofa Zimnickiego w Turnieju "22. WOLA - CUP 2008" oraz puchary i nagrody od prezesa Fundacji " Tak dla Sportu" - Sławomira Krupińskiego, organizatora turnieju w kategorii juniorów "1 st Warsaw Cup".

Na zakończenie głos zabrał prezes Mazowiecko - Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, Witold Roman, który życzył młodym siatkarzom dalszego rozwoju i udanego sezonu.

Organizatorzy przygotowali dla najlepszych zawodników we wszystkich dwunastu drużynach specjalne okolicznościowe statuetki i nagrody. Upominki wręczał wychowanek MOS Wola Warszawa, Marcin Drabkowski, siatkarz który grał w kilku klubach Polskiej Ligi Siatkówki.

Końcowa kolejność w turnieju juniorów 1st WARSAW - CUP 2008:

1/ SMS PZPS Spała 10 pkt sety 14:1
2/ Metro Warszawa 8 pkt 10:5
3/ MKS MDK Warszawa 8 pkt 9:6
4/ MOS Wola Warszawa 8 pkt 7:8
5/ SdP Modena (Italia) 6 pkt 4:11
6/ Falkenberg VBK (Szwecja) 5 pkt 1:14

Najlepsi zawodnicy w zespołach juniorów:

SMS Spała - Grzegorz Surma
Metro - Dorian Pionc
MKS MDK - Bartosz Krzysiek
MOS Wola - Konrad Nassalski
SdP Modena - Di Bernardo Fagio
Falkenberg - Johnatan Karlsson

--------------------------------------------------------

Końcowa kolejność w turnieju kadetów 22. WOLA - CUP 2008

1/ SMS PZPS Spała 10 pkt sety 13:2
2/ MOS Wola Warszawa 8 pkt 11:4
3/ Metro Warszawa 8 pkt 10:5
4/ Avia Świdnik 8 pkt 8:7
5/ SdP Modena (Italia) 6 pkt 3:12
6/ MOS Wola II Warszawa 5 pkt 0:18

Najlepsi zawodnicy w zespołach kadetów :

SMS Spała - Piotr Hain
MOS Wola - Bartłomiej Strzeżek
Metro - Piotr Boniecki
Avia Świdnik - Michał Antoszak
SdP Modena - Pamini Simone
MOS Wola II - Jakub Franczak

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy