Przegrana juniorek po grze w dobrym stylu.

Wyjątkowo spokojny mecz siatkarek MOSu i Ateny. Musieliśmy uznać dzisiaj wyższość rywalek. Przegrywamy w 3 setach, ale nie możemy powstydzić się stylu w jakim grają nasze juniorki.

Zarówno w pierwszym jaki i w drugim secie przebieg gry był podobny. Przeciwniczki wypracowują przewagę 3 punktową
a następnie dowożą wynik do końca powiększając różnicę punktową. Nadzieją napawał trzeci set, ponieważ to Mosowianki przejęły inicjatywę na boisku (5-0). Byliśmy świadkami trafionych w punkt bloków czy mocnego ataku Bazgi i Sowińskiej. Siatkarki z Ateny nie odpuszczały i zminimalizowały przewagę Mosianek do 2 pkt ( (6-1)(7-3)(8-6). Ataki Sowińskiej, jak zwykle nieprzewidywalny i punktowany (13-8). Zespół Mosu stanowi całość – dziewczęta z Rogalińskiej potrafią niejednokrotnie wyjść z najtrudniejszych opresji , by niestety za chwilę stracić punkt posyłając piłkę w nieznaczny aut...ale jednak aut. Nie wypracowaliśmy jeszcze antidotum na atak Lesiak (Atena) ale sposobem i z głową, mądrze omijamy jej blok posyłając piłkę w boisko. Niestety pomimo 4 punktowej przewagi siatkarki Mosu nie potrafiły utrzymać przewagi do końca seta. Kilka błędów własnych w końcówce seta kosztowało nas utratę przewagi (22-22). Pomimo przerwy dla zespołu MOS w końcówce seta trzeciego, popełniamy kolejne dwa błędy, a mocny atak Lesiak jest wisienką na koniec meczu.
Ulegamy w trzech setach, ale gra Mosowianek może się podobać. Popełniamy jeszcze błędy dokładności, ale i te idzie skorygować. Mocne strony to niewątpliwie blok, który winien być częściej wykorzystywany, poza tym atak , rozegranie. I przede wszystkim jesteście drużyną. I miło się patrzy na energię jaka jest na boisku, dzisiaj nawet trener Lizińczyk się nią zaraził. Nosy do góry i walczymy dalej w I lidze juniorek o punkty.
Skład zespołu juniorek MOS WOLA: Krupińska M., Dalach A., Obroślińska A., Rostkowska J., Dalach W., Bazga A., Kabala P., Malinowska P., Malec A., Sawińska O., Kabala J., Kozicka N.
Trenerzy : Lizińczyk Stanisław, Miecznikowski Jakub
UMKS MOS WOLA – UKS Atena Warszawa 0-3 (17-25, 17-25, 22-25)

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa