Aktualności

11.07.2008

Portret Arkadiusza Gołasia w sali pamiątek klubowych MOS Wola.

W sali pamiątek klubowych MOS Wola można oglądać portret olejny i koszulkę reprezentacyjną Arkadiusza Gołasia, reprezentanta Polski, olimpijczyka z Aten, wychowanka MOS Wola , który zginął tragicznie w 2005 roku.

  • Portret olejny Arkadiusza Gołasia w sali pamiątek klubowych MOS Wola.
    Portret olejny Arkadiusza Gołasia w sali pamiątek klubowych MOS Wola.
  • Portret Arka Gołasia i koszulka reprezentanta Polski z NR 16
    Portret Arka Gołasia i koszulka reprezentanta Polski z NR 16
W sali pamiątek klubowych MOS Wola można oglądać portret olejny i koszulkę reprezentacyjną Arkadiusza Gołasia, reprezentanta Polski, olimpijczyka z Aten w 2004 roku, wychowanka MOS Wola , który zginął tragicznie w 2005 roku.

Portret Arkadiusza Gołasia wykonała , na zamówienie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego "WOLA" w Warszawie, znana portrecistka z Łodzi , Barbara Rabiega.
Barbara Rabiega, ukończyła studia na Wydziale Grafiki łódzkiej PWSSP w 1975 roku. Jak sama stwierdza, inspirują ją natura i człowiek, czemu sprzyja życie blisko przyrody - w "zielonej" enklawie nad Nerem w Łodzi. Kocha błękit. W jej "krainie błękitu" widać, ze szuka harmonii, spokoju i ciepła, ale wyczuwa się w jej obrazach również obawę przed destrukcyjną siłą człowieka. Może dlatego jedną z ulubionych form wyrazu artystycznego Barbary Rabiegi jest portret. Znających jej twórczość zadziwia głębia ekspresji, emanującej z twarzy "szarych" z pozoru ludzi.

Koszulkę reprezentanta Polski z Nr 16 , w której występował Arek, podarowała do kolekcji klubowej, żona tragicznie zmarłego siatkarza, Agnieszka Gołaś.

Przypomnijmy , że Arkadiusz Gołaś urodził się 10 maja 1981 roku. Pochodził z Ostrołęki, a siatkówki zaczął się uczyć w klasie sportowej w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrolęce, pod kierunkiem trenera Renisława Dmochowskiego.
Po skończeniu nauki w szkole podstawowej , w roku 1996 , Arek przeniósł się do MKS MOS Wola w Warszawie, który był Jego pierwszym klubem w karierze. Tu trafił do trenera Krzysztofa Felczaka.
Arkadiusz Gołaś przez cztery lata ( 1996-2000) reprezentował barwy MOS Wola. Z MOS Wola trafił do reprezentacji Polski najpierw kadetów, a potem juniorów.

W barwach MOS Wola Warszawa Arkadiusz Gołaś zdobył trzy medale mistrzostw Polski: srebrny z drużyną kadetów oraz srebrny i złoty w kategorii juniorów ( z juniorami MOS Wola Arkadiusz Gołaś zdobył swój jedyny w karierze tytuł mistrza Polski).

W 1999 roku Arek Gołaś został brązowym medalistą mistrzostw świata kadetów , w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Po zakończeniu wieku juniora Arek Gołaś podpisał kontrakt z AZS Częstochowa i grając w polskiej ekstraklasie zdobył z Częstochową trzy tytuły wicemistrza Polski seniorów

W sezonie 2004/2005 trafił do ligi włoskiej i grał w klubie Sempre Volley Padwa. W kolejnym sezonie miał zagrać w jednym z najlepszych klubów na świecie - Lube Banca Macerata. Jadąc do nowego klubu, do Włoch zginął 16 września 2005 roku koło Klagenfurtu.

W pierwszej reprezentacji Polski Arkadiusz Gołaś rozegrał ok. 80 spotkań.

Arkadiusz Gołaś pośmiertnie otrzymał HONOROWĄ ODZNAKĘ "ZA ZASŁUGI DLA MOS WOLA".
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy