Kadeci MOS Wola zagrają o brązowy medal Mistrzostw Polski.

Drużyna kadetów MOS Wola przegrała 1:3 mecz półfinałowy z MMKS Kędzierzyn Koźle i w ostatnim dniu mistrzostw zagra o medal brązowy z Wifamą Łódź. O złoto zagrają Kędzierzyn Kożle z Jokerem Piła.

Drużyna kadetów MOS Wola przegrała 1:3 mecz półfinałowy z MMKS Kędzierzyn Koźle i w ostatnim dniu mistrzostw zagra o medal brązowy.

PÓŁFINAŁ Mistrzostw Polski

MOS Wola Warszawa - MMKS Kędzierzyn Koźle 1:3 (20:25)(25:15)(20:25)(17:25)
Broj, Nassalski, Schamlewski, Trzciński, Urbański, Chiniewicz, Strzeżek (libero) oraz Linka, Guła, Michalak, Komornicki, Gluz.

Jak powiedział nam w rozmowie telefonicznej po meczu, trener Piotr Najmowicz nasza drużyna nie zagrała dziś dobrego spotkania. Wydaje się, że nasi siatkarze nie wytrzymali psychicznie wiekiego obciążenia, ze wzgledu na wagę spotkania. Trema paralizowała naszych, gospodarze grali swobodnie i z polotem przy dopingu swojej widowni.

Wprawdzie nasz zespół też miał wsparcie wspaniałych kibiców z Warszawy, ale niestety nie pomogło to naszemu zespołowi na tyle, by wygrać z gospodarzami.

Tylko w drugim secie nasz zespół zagrał dobrze. W pozostałych setach wyraźnie wygrali gospodarze.

Największą krzywdę gospodarze z Kędzierzyna zrobili naszemu zespołowi bardzo dobrą zagrywką. Kędzierzynianie dobrze serwowali, nasi siatkarze słabo przyjmowali i to był element , który zadecydował w pierwszej kolejności o zwycięstwie Kedzierzyna.
---------------------------------------------------------------------
A oto relacja z meczu półfinałowego ze strony MMKS Kędzierzyn Koźle:

Siatkarze MMKS-u Kędzierzyn-Koźle mecz rozpoczęli od ... wspólnej modlitwy z księdzem Wojciechem Madelskim z Parafii Św. Ducha w Kędzierzynie-Koźlu. Pomoc Boża okazała się potrzebna, ponieważ zespół z Warszawy okazał się trudnym przeciwnikiem. Początek spotkania bardzo szczęśliwy dla gospodarzy. W pierwszych trzech akcjach, dwoma blokami popisał się Miłosz Horoszkiewicz i MMKS objął prowadzenie 3:1. Błędy stołecznych w kolejnych akcjach doprowadziły do stanu 7:2 dla MMKS-u, co nieco uśpiło czujność miejscowych. Natychmiast wykorzystali to podopieczni Piotra Najmowicza i po skutecznych atakach Konrada Nassalskiego doprowadzili do stanu 10:9. Jednak, gdy Horoszkiewicz zdobył blokiem siedemnasty punkt, w tym momencie warszawianie mieli ich 13, jasnym stało się, że podopieczni Tomasza Siemaszko nie wypuszczą już pierwszego seta z rąk. Tak się stało w istocie i gospodarze wygrali pierwszego seta 25:20.

Po zmianie stron stołeczni szybko objęli prowadzenie 7:2, co także okazało się rozstrzygajace. Później prowadzili oni kolejno 9:4, 18:13, 23:14 aż do zwycięstwa 25:15.

Set trzeci ponownie znakomicie rozpoczęli gospodarze. Po dwóch "kiwkach" Księżarka MMKS prowadził 4:1. Podopieczni Piotra Najmowicza popełniali mnóstwo błedów w ataku, co ułatwiło gospodarzom wygranie trzeciej partii 25:20.

Set czwarty okazał się ostatnim. 4:0, 6:2, 9:4, 13:12, 17:13 i 24:16 dla MMKS-u Kędzierzyn-Koźle - to jego przebieg. Gdy miejscowi zdobyli 25 punkt, po kolejnym błędzie przyjezdnych, kędzierzyńscy kibice oszaleli z radości, bowiem oznaczało to, że siatkarze MMKS-u Kędzierzyn-Koźle zagrają w jutrzejszym finale o godzinie 13.00. Stawką będzie złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce.

Po meczu powiedzieli:
Tomasz Siemaszko (MMKS K-K): - Ja jeszcze nie mogę w to uwierzyć, co się stało. Moi podopieczni zagrali fantastyczny mecz. To ukoronowanie naszej współnej, czteroletniej pracy. Ogromnie się cieszę i mam nadzieję, że jutro doping kędzierzyńskich kibiców poniesie nas do jeszcze większego sukcesu.
Piotr Najmowicz (UMKS Wola W-wa): - W dzisiejszym meczu popełniliśmy zbyt wiele błędów własnych. Wiedzieliśmy, że wygrać z gospodarzami będzie bardzo trudno, ponieważ jest to zespół grający bardzo urozmaiconą siatkówkę. Start w tym turnieju uważam za sukces mojej drużyny, ponieważ jesteśmy w czwórce najlepszych drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej.

Autor: Wiktor Sobierajski
Źródło: Radio Park

----------------------------------------------------
W drugim meczu półfinałowym Joker Piła wygrał 3:1 z Wifama Łódź i to zespół z Łodzi zagra z MOS Wola o medal brązowy.