Z drugiego miejsca w grupie B wchodzimy do fazy półfinałowej.

W ostatnim starciu trzeciego dnia Mistrzostw Polski Juniorów w Dębicy spotkały się dwa zespoły walczące o pierwsze miejsce w grupie B: KS Jastrzębski Węgiel S.A. i UMKS MOS WOLA Warszawa. Ulegamy rywalom 3-1 i dniu jutrzejszym gramy z zespołem Trefl Gdańsk o godz. 16.00

Mocnym akcentem rozpoczynają przeciwnicy zespołu MOS WOLA (7-1). Szukamy recepty na najwyższy zespół turnieju MP juniorów (7-3) (9-4). Przy stanie (15-9) drugi czas bierze trener Konrad Cop. Ciężko się przebić przez wysoki blok przeciwnika, ale nie odpuszczają Mosowiacy (19-13). Jastrzębki wykorzystuje każdą niedokładność przyjęcia siatkarzy z Woli,  bez pardonu umieszczając piłkę w parkiecie (20-13). W zespole MOSu punktuje Jakub Buczek (21-15), który również wybrania dwie piłki setowe (24-17)(24-19). Błędem własnym kończymy seta pierwszego.
Drugi set rozpoczyna się spokojnie (3-3) (5-5). Jakub Buczek zdobywa 6 punk doprowadzając ponownie do remisu (6-6). Zespół Jastrzębskiego odskakuje na 3 pkt i natychmiast reaguje trener Konrad Cop (12-9). Po przerwie obraz gry nie zmienia się i rywale dyktują warunki gry w środkowej drugiej partii seta (15-11). Sypią się żółte kartki dla obu zespołów. Na boisko wchodzi Szlęzak , który od razu punktuje. Przy stanie (19-14) o czas prosi trener Cop z MOSu Warszawa. Do końca drugiej partii to rywale dyktują warunki gry , ostatecznie wygrywając seta (25-19).
W trzeciej odsłonie mogliśmy zobaczyć piękne akcje w wykonaniu Antońskiego i Buczka (8-10)(8-11) i przy dwupunktowej przewadze zespołu z Warszawy czas dla zespołu bierze trener Jastrzębskiego. Utrzymujemy jednopunktową przewagę WOLA Warszawa (13-14) (14-15)(15-16) . Przy stanie po 16 czas dla zespołu MOSu. As serwisowy M.Gawrzydka pozwala odskoczyć zespołowi z Woli na 2 pkt (20-22). Piotr Szlęzak zdobywa 23 pkt. Skuteczny blok Mosu atakującego zawodnika Jastrzębskiego i mamy piłkę setową dla Mosu (21-24) . Szlęzak punktuje i wygrywamy trzecią partię (23-25)
W czwartej partii (6-2) od prowadzenia rozpoczynają ponownie rywale JSW (8-4) (12-6)(12-8)(12-9)(13-11) As serwisowy Jakuba Buczka i przewaga JSW topnieje (14-13)(16-16).  Przy stanie (18-16) czas bierze trener MOSu. Ulegamy w secie czwartym (25-21) i w całym spotkaniu 3-1. Pomimo przegranej możemy zaliczyc go do dobrze rozegranych.
KS Jastrzębski Węgiel S.A - UMKS MOS WOLA Warszawa 3-1 (25:20) ((25-19) (23-25) (25-21)