Aktualności

23.04.2008

Dekada sukcesów MOS Wola Warszawa w juniorskiej siatkówce.

W niedawno zakończonych w Częstochowie mistrzostwach Polski juniorów siatkarze MOS Wola zdobyłi tytuł mistrzów Polski. To 26.medal młodzieżowych mistrzostw Polski klubu z warszawskiej Woli. Pierwszy medal w kategorii juniorów MOS Wola zdobył 10 lat temu.

  • Juniorzy MOS Wola dziękuja swojemu trenerowi, Krzysztofowi Felczakowi.
    Juniorzy MOS Wola dziękuja swojemu trenerowi, Krzysztofowi Felczakowi.

W niedawno zakończonych w Częstochowie mistrzostwach Polski juniorów siatkarze MOS Wola Warszawa zdobyłi tytuł mistrzów Polski. To 26. medal w młodzieżowych mistrzostwach Polski klubu z warszawskiej Woli ( 8 medali złotych - 8 srebrnych - 10 brązowych ).

Pierwszy medal w kategorii juniorów MOS Wola zdobył 10 lat temu.

W ciągu tych dziesięciu lat, tylko w kategorii  juniorów, siatkarze MOS Wola zdobyli siedem medali MP. Cztery razy juniorzy zdobyli tytuły mistrzów Polski, dwa tytuły wicemistrzowskie i jeden brązowy medal. Oprócz tego było jedno miejsce 5. , a dwa razy siatkarzom MOS Wola nie udało się zakwalifikować do finałowej rozgrywki.


Zestawienie wszystkich medalistów Mistrzostw Polski Juniorów w ostatnich 10. latach.
 

 Rok  Miejsce finałów MP  Mistrz Polski  Wicemistrz Polski  Brązowy medalista MP

1 999

Bielsko Biała

BBTS ORIGINAL BIELSKO  BIAŁA

MKS MOS WOLA WARSZAWA

WIFAMA  ŁÓDŹ

2 000

Nysa

MKS MOS WOLA WARSZAWA

AZS  UMW OLSZTYN

AZS GALAXIA CZĘSTOCHOWA

2 001

Bydgoszcz

AZS CZESTOCHOWA

MORZE  SZCZECIN

AZS UMW OLSZTYN

2 002

Piła

Delic Pol Norwid  CZĘSTOCHOWA

JOKER  PIŁA

GÓRNIK  RADLIN

2 003

Gubin

UMKS   MOS  WOLA

WARSZAWA

JOKER   PIŁA

MORZE  SZCZECIN

2 004

Szczecin

UMKS  MOS  WOLA

WARSZAWA

GWARDIA  WROCŁAW

AZS UWM  OLSZTYN

2 005

Bełchatów

MKS MOS BĘDZIN

UMKS MOS WOLA WARSZAWA

 Delic Pol  Norwid CZĘSTOCHOWA

 

2 006

 

Kędzierzyn

 SKRA BEŁCHATÓW  MMKS KĘDZIERZYN KOŹLE  KS  METRO WARSZAWA
 

2 007

 

Olsztyn

AZS UWM  OLSZTYN

JADAR  RADOM

UMKS   MOS  WOLA

WARSZAWA

 

2 008

 

Częstochowa

 

UMKS   MOS  WOLA

WARSZAWA

 

 DelicPol Norwid  CZĘSTOCHOWA

 

CHEMIK BYDGOSZCZ

 

Jak z tego zestawienia widać, 15 klubów podzieliło między siebie 30 medali , możliwych do zdobycia.
Dziesięć klubów zdobyło po jednym medalu, zaś pięć klubów zdobyło po dwa i więcej medali.

Oto  kluby z najwiekszą ilością medali w Mistrzostwach Polski Juniorów w latach 1999 - 2008 :

UMKS MOS Wola Warszawa      -  7 medali (4 zł, 2 sr, 1 br)
Częstochowa (AZS i Delic Pol)   -  5 medali  ( 1 - 2 - 2 )
AZS Olsztyn                             -  4 medale ( 1 - 1 - 2 )
Joker Piła                                -  2 medale ( 0 - 2 - 0 )
Morze Szczecin                        -  2 medale ( 0 - 1 - 1 )
 
BBTS Bielsko Biała, MKS MOS Będzin, Skra Bełchatów - 1 medal złoty
Gwardia Wrocław, MMKS Kędzierzyn K., Jadar Radom - 1 medal srebrny
Wifama Łódź, Górnik Radlin, Metro W-wa, Chemik Bydgoszcz - 1 medal brązowy


Mistrzowie Polski juniorów 2008 - siatkarze MOS Wola Warszawa

Wszystkie sukcesy MOS Wola Warszawa w kategorii juniorów związane są z osobą trenera Krzysztofa Falczaka, który jest trenerem juniorów w wolskim klubie. Trener Krzysztof Felczak pracuje nieprzerwanie w MOS Wola od 20. lat. Nawet pracując z drużynami seniorów w Polskiej Lidze Siatkówki , w Stolarce Wołomin i w Politechnice Warszawskiej, zawsze pracował także z zespołami juniorów w MOS Wola.

Oczywiście pracując z grupami juniorów, trener Krzysztof Felczak pracuje na szczycie piramidy szkoleniowej, zbudowanej mozolnie w klubie na  Woli. Na sukcesy juniorów MOS-u  pracują także trenerzy w młodszych kategoraiach wiekowych - w kadetach, młodzikach i w grupach naborowych oraz szkolenia podstawowego.

Największy wkład w sukcesy młodych wolskich siatkarzy w ostatnich 10. latach, oprócz trenera Krzysztofa Felczaka, mają trenerzy Krzysztof Zimnicki i Mirosław Grygoruk, ale swoją cegiełkę dołożyło jeszcze wielu innych szkoleniowców,jak np. Witold Jędrzejczyk, Leon Bartman, Krzysztof Mańkowski, Piotr Tabor, Andrzej Paszczuk, Jakub Zienkiewicz, Piotr Najmowicz, Krzysztof Gałecki, Artur Wójcik, Jacek Łukasik, Bartłomiej Kruszewski i inni.

Warto pamiętać, że przed laty MOS Wola ściśle współpracował z Klubem Sportowym Metro Warszawa i wielu młodych siatkarzy wolskiego klubu, którzy odnosili sukcesy w wieku juniora, przeszło wcześniej szkolenie u trenerów Wojciecha Szczuckiego , Dariusza Kopaniaka, Andrzeja Gorzkiewicza i Marka Sobocińskiego.

Warto pamiętać także, że sukcesy MOS Wola w juniorskiej siatkówce możliwe są dzięki współpracy i pomocy zaprzyjaźnionych warszawskich szkół licealnych, do których  uczęszczają  zawodnicy MOS Wola. Najczęściej siatkarze MOS Wola uczą się w XXXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Lotnictwa Polskiego, w III Liceum Ogólnokształcącym im. gen J. Sowińskiego i LXII LO im. gen. Andersa. Dzięki dyrekcjom i nauczycielom tych, a także innych szkół, siatkarze MOS Wola dobrze łączą uprawianie sportu z nauką , a nie jest to łatwie w klasach maturalnych, do których uczęszczają zawodnicy w wieku juniora.

Dziesięć lat, w których MOS Wola Warszawa należy do krajowej czołówki w szkoleniu juniorów i siedmiokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski, to świetna okazja by serdecznie podziękować wszystkim tym , którzy mają swój wkład w sukcesy siatkarskiego młodzieżowego klubu z warszawskiej Woli.

W czasie zebrania sprawozdawczo - wyborczego Mazowiecko - Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej , które odbyło się dwa tygodnie temu, współtwórcy sukcesów MOS Wola zostali odznaczeni. Odznaczeniami "Zasłużonego działacza MWZPS" uhonorowano m.in Krzysztofa Felczaka i Krzysztofa Zimnickiego z MOS Wola, a prezes MOS Wola i jednocześnie trener, Krzysztof Zimnicki znalazł się także wśród odznaczonych medalem PZPS "Za wybitne zasługi dla piłki siatkowej".

Zarząd MOS Wola Warszawa  pragnie podziękować trenerom, którzy są twórcami sukcesów, wszystkim zawodnikom, rodzicom, działaczom, nauczycielom i dyrekcjom szkół oraz władzom oświatowym i sportowym  Dzielnicy Warszawa Wola i m.st. Warszawy.

Tak trzymać !

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy