Trzecie zwycięstwo juniorów MOS Wola bez straty seta,ale znowu ze stratami zawodników

Juniorzy MOS Wola wygrali trzeci mecz na finałach Mistrzostw Polski juniorów.Tym razem pokonali Chemika Bydgoszcz 3:0 i zajęli pierwsze miejsce w grupie.Niestety, kolejny zawodnik uległ kontuzji, nogę skręcił K.Dziubański. Jutro MOS gra półfinał z Metrem.

MOS Wola Warszawa - Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:21)(25:19)(25:14)
MOS Wola: Drzyzga, Dziubański, Iliński, Strzeżek P.,Nowocień,Behr, Strzeżek B (libero) oraz Nassalski, Kaczmarek,Makowski.Urbański.
Siatkarze MOS Wola w pierwszym secie toczyli wyrównany pojedynek z Chemikiem Bydgoszcz. W połowie seta kontuzji stawu skokowego uległ kolejny zawodnik MOS Wola, Krzysztof Dziubański. Popularny Dziubek został odwieziony do szpitala. Okazało się, że nie ma złamania, ale jest skręcenie stawu skokowego. W miejsce Dziubańskiego grał do końca meczu kadet, Konrad Nassalski i dawał sobie radę.
W dwóch pozostałych setach siatkarze MOS Wola konsekwentnie realizowali założenia taktyczne i coraz wyraźniej wygrywali kolejne partie.
Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Fabian Drzyzga.
W drugiej grupie odbył się mecz decydujący o pierwszym miejscu pomiędzy Delic Polem Norwid Częstochowa, a Metrem warszawa. Gospodarze grali przy ogłuszającym dopingu ok. 1000 kibiców. Na maczu byli trenerzy reprezentacji Polski, Raul Lozano i Alojzy Świderek. Ten wyrównany, dramatyczny mecz wygrali częstochowianie 3:2.

Jutro w półfinałach zagrają

DelicPol Nowid Częstochowa - Chemik Bydgoszcz
MOS Wola Warszawa - Metro Warszawa

Nasi siatkarze spisuja się dobrze w tych mistrzostwach, ale martwią nas kontuzje prześladujące zespół.
W ostatnich tygodniach kontuzji uległo czterech graczy, przyjmujący Witold Pawlewicz (złamany palec) i Łukasz Makowski(skręcona noga). Na tych mistrzostwach wczoraj uległ kontuzji środkowy Konrad Neneman, a dziś kolejny przyjmujący Krzysztof Dziubański.

Na szczęscie w zespole panuje bojowy duch i mimo pecha nasi siatkarze obiecuja powalczyć w dwóch ostatnich dniach turnieju.

Tabela grupy B: miejsce drużyna mecze punkty sety 1 UMKS MOS Wola Warszawa 3 6 9:0 2 BKS Chemik Bydgoszcz 3 5 6:5 3 GTS Stoczniowiec Gdańsk 3 4 4:8 4 UKS Serbinów Biała Podlaska 3 3 3:9