Porażka siatkarzy BT Wózki MOS Wola w pierwszym meczu z Jaworznem.

Drużyna siatkarzy BT Wózki MOS Wola przegrała 2:3 w pierwszym meczu o utrzymanie w II lidze z MCKiS Jaworzno. Mecz był wyrównany, dramatyczny i trwał ponad 2 godziny. Jutro drugi mecz w hali MOS Wola przy Rogalińskiej.

BT Wózki MOS Wola - MCKiS Jaworzno 2:3 (21:25)(24:26)(25:20)(25:20)(13:15)

BT Wózki MOS Wola:
Gałecki, Szulc, Neneman, Skalski, Dziubański, Iliński, Żurek (libero) oraz Strzeżek, Makowski, Kaczmarek, Michor

MCKiS Jaworzno:
Poprawa, Neboj, Deszcz, Michalski, Parkitny, Kostecki, Warchoł (libero) oraz Strejczyk,

Sędziowali: Ł.Ciszewski (Łódź) i A.Olszycka (Łódź)
Widzów: 150

Siatkarze BT Wózki MOS Wola nieudanie rozpoczęli rywalizację z MCKiS Jaworzno o utrzymanie w II lidze. W pierwszym meczu, rozegranym we własnej hali przy ul. Rogalińskiej, musieli uznać wyższość drużyny gości.
Siatkarze z Jaworzna przez dwa pierwsze sety dyktowali warunki gry i objęli prowadzenie 2:0 w setach. Goście grali bardzo ambitnie, świetnie bronili w polu i grali bardziej kombinacyjną siatkówkę.

Drużyna BT Wózki MOS Wola od pewnego czasu boryka się z kłopotami na rozegraniu. Pierwszy rozgrywający MOS Wola, Fabian Drzyzga gra w SMS Spała i nie reprezentuje swojego klubu w rozgrywkach II ligi. Łukasz Makowski, który w większości meczów grał jako podstawowy rozgrywający w II lidze i miał bardzo dobry sezon, uległ kontuzji i przez ostatnie kilka tygodni był niezdolny do gry. W tej sytuacji na rozegraniu grali  ostatnio Łukasz Motyka i ... trener MOS-u Wola Krzysztof Gałecki. Ł.Motyka nie może aktualnie uczestniczyć w meczach ze względów osobistych i na rozegraniu grał dziś przez pięć setów (mimo kontuzji dłoni) 46-letni trener Krzysztof Gałecki, któremu gratulujemy świetnej kondycji. Tylko na krótkie zmiany wchodził na rozegranie powracający do zdrowia Łukasz Makowski, który jeszcze nie jest w pełni zdolny do gry.Trenerzy MOS Wola rozważali nawet wystawienie do gry w II lidze 16-letniego rozgrywającego drużyny kadetów, Dominika Broja, ale uznano, że ten młody siatkarz nie może grać dwóch spotkan w II lidze, a następnie przez kolejne trzy dni w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski kadetów w Gdańsku, bo to by było zbyt duże obciążenie dla młodziutkiego siatkarza.

W dzisiejszym meczu, w pierwszych dwóch setach trener Krzysztof Felczak nie wystawiał do gry atakującego Patryka Strzeżka, który dopiero co powrócił z 5-dniowego turnieju reprezentacji Polski juniorów w bardzo udanych kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Trener oszczędzał siły Patryka, bo już w przyszłym tygodniu kolejny 5-dniowy turniej finałowy Mistrzostw Polski juniorów w Częstochowie.
Od trzeciej partii Patryk Strzeżk już wychodził w szóstce. Trzeci i czwarty set dzisiejszego meczu wygrali siatkarze BT Wózki MOS Wola i publiczność w hali MOS Wola znowu uwierzyła w możliwość zwycięstwa. Niestety, mimo dramatycznej walki naszego zespołu goście wygrali nieznacznie tiebreak 15:13 i to oni prowadzą 1:0 w rywalizacji do trzech wygranych meczów.

Jutro w hali MOS Wola, o godz. 18,00 kolejne spotkanie tych drużyn.

Zapraszamy kibiców , by wsparli dopingiem naszą drużynę.