Aktualności

23.03.2008

PZPS ogłosił "12" juniorów Polski na kwalifikacje Mistrzostw Europy.

W ogłoszonej przez trenerów reprezentacji Polski juniorów "12" na kwalifikacje ME , które odbędą sie w Kienbaum, w Niemczech, znalazło się dwóch zawodników MOS Wola, Fabian Drzyzga i Patryk Strzeżek.

  • PZPS
    PZPS

W ogłoszonej przez trenerów reprezentacji Polski juniorów na kwalifikacje ME , które odbędą sie w Kienbaum, w Niemczech, znalazło się dwóch zawodników MOS Wola, Fabian Drzyzga i Patryk Strzeżek.

Trenerzy reprezentacji narodowej juniorów, Karol Janaszewski i Maciej Zendeł, ogłosili skład kadry na zbliżający sie turniej kwalifikacyjny mistrzostw Europy, który odbędzie się w niemieckim Kienbaum, w dniach 26 - 30 marca br.

W składzie kadry znalazło się w dwóch debiutantów - Patryk Strzeżek i Grzegorz Wójtowicz i powracający po kontuzji Łukasz Wiśniewski.


- Myślę, że na dzień dzisiejszy jest to skład optymalny. Ewentualnie mogą później nastąpić jakieś niewielkie rotacje na przyjęciu czy na środku siatki, ale w tym momencie skład jest najlepszy z możliwych – komentuje powołania II trener kadry, Maciej Zendeł.


W szerokiej kadrze jest jeszcze kilku wartościowych zawodników. Szkoda bardzo Przemka Kasparka, który od pewnego czasu walczy z bólem pleców. O miano drugiego rozgrywającego walczy też Wojtek Włodarczyk. Michał Paniączyk dochodzi cały czas do dyspozycji po urazie stawu skokowego i myślę, że on też znajdzie się w kręgu naszych zainteresowań przed finałami ME. Mamy jeszcze w rezerwie na pozycji libero Adama Swaczynę, który przegrał rywalizację na ten turniej kwalifikacyjny z Pawłem Zatorskim, ale cały czas znajduje się w szerokiej kadrze.


Reprezentacja Polski juniorów do niemieckiego Kienbaum wyjeżdża w przyszły wtorek. W fazie grupowej kwalifikacji zmierzy się z zespołami Ukrainy, Łotwy, Turcji, Grecji oraz Niemiec.


- Nastroje są bojowe, wszyscy zdają się sprawę z tego, po co jedziemy - podkreśla trener Zendeł. - Dla nas najważniejsze jest to, żebyśmy wywalczyli kwalifikację za pierwszym razem. Jeżeli się nie uda, to musimy zająć drugie lub trzecie miejsce, żeby móc brać udział w drugim turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się w lipcu - kończy polski szkoleniowiec.


„12” powołana na kwalifikacje do mistrzostw Europy


rozgrywający:Fabian Drzyzga Łukasz Wroński

atakujący:Jan Król Patryk Strzeżek

środkowi:Łukasz Wiśniewski Łukasz Polański Karol Kłos

przyjmujący:Maciej Krzywiecki Mateusz Mika Mateusz Jasiński Grzegorz Wójtowicz

libero:Paweł Zatorskiźródło: reprezentacja.net i www.siatka.org.


Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy