Reprezentacja Polski juniorów dwukrotnie pokonała Słowację.

Reprezentacja Polski juniorów przygotowująca się do kwalifikacji Mistrzostw Europy, rozegrała dwa towarzyskie mecze z reprezentacją Słowacji, na wyjeździe. W obydwu spotkaniach zagrali zawodnicy MOS Wola, Fabian Drzyzga i Patryk Strzeżek.

W pierwszym z dwóch meczów, Polska pokonała Słowacje 3:1 (25:14)(27:25)(23:25)(25:19). W dodatkowym secie Polska wygrała 25:12.

Skład Polski:
Jan Król, Karol Kłos, Maciej Krzywiecki, Mateusz Jasiński, Łukasz Wiśniewski, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski (libero) oraz na zmianach: Łukasz Wroński, Mateusz Mika, Patryk Strzeżek, Przemysław Kasparek, Łukasz Polański i Grzegorz Wójtowicz.

W drugim spotkaniu nie zagrał Karol Kłos, który w pierwszym meczu doznał kontuzji stawu skokowego. Karol czuje się dobrze i jest duża szansa, ze noga wydobrzeje do 1 kwietnia, kiedy to polscy juniorzy wyruszają na turniej kwalifikacyjny do ME do Niemiec.

- Te dwa sparingi dały nam wiele pod względem taktycznym. Przetrenowaliśmy wiele elementów taktycznych w różnych ustawieniach. Zwłaszcza te sety, które wygraliśmy na przewagi dały nam wiele pewności siebie i pozwoliły na przetrenowanie końcówek setów – ocenił sparingi na Słowacji Karol Janaszewski, trener reprezentacji Polski juniorów.

Polska - Słowacja 5:0

(25:17; 26:24; 26:24; 25:17; 25:20)

Polacy zagrali drugi mecz w składzie: Fabian Drzyzga, Patryk Strzeżek, Mateusz Mika, Maciej Krzywiecki, Łukasz Polański, Łukasz Wiśniewski oraz Paweł Zatorski (libero).Na zmianach: Łukasz Wroński, Przemysław Kasparek, Grzegorz Wojtowicz, Jan Król oraz Mateusz Jasiński.