Juniorki nie wywalczyły awansu do finałów MP, po porażce 2:3 z Bielsko Białą.

Drużyna juniorek MOS Wola przegrała 2:3 mecz z zespołem Aluprof Bielsko Biała, który decydował o awansie do finałów mistrzostw Polski. Jeszcze raz sprawdziła się maksyma, że kto prowadząc 2:0 nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3.

MOS Wola Warszawa - Aluprof Bielsko Biała 2:3 (25:21)(25:22)(16:25)(19:25)(12:15)

Jak relacjonuje trener Artur Wójcik , nasze dziewczęta dobrze rozpoczęły dzisiejszy mecz i po twardej walce wygrały dwa pierwsze sety.

Po dwóch wygranych partiach nastąpiło pewne rozluźnienie, a przeciwniczki, nie mając nic do stracenia, zaczęły grać trudną zagrywką, która przynosiła im dużo punktów. U nas było słabe przyjęcie i zawodniczki Aluprofu Bielsko Biała doprowadziły do piątego seta.
Ostatnia partia była wyrównana, ale niestety, nasze siatkarki przegrały 12:15 i w ten sposób awans do finałów Mistrzostw Polski wywalczyły nasze rywalki.
Szkoda.

Końcowa tabela turnieju półfinałowego w Gdańsku:

1. ENERGA Gedania Gdańsk 3-0 6 9:0
2. Aluprof Bielsko Biała 2-1 5 6:6
3. MOS Wola Warszawa 1-2 4 5:6
4. SMS Łódź 0-3 3 1:9

Turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek odbędzie się od 9 do 13 kwietnia. Gospodarz zostanie wyłoniony w późniejszym terminie. W zawodach wystąpi osiem drużyn, podzielonych na początku na dwie grupy.
W pierwszej grupie wystapią: Energa Gedania, UMKS Łańcut, Szóstka Biłgoraj i Wisła Kraków. W drugiej grupie wystąpią: Aluprof BB, Gwardia Wrocław, MOSiR Mysłowice i Pałac Bydgoszcz.