Juniorki MOS Wola wygrały 3:0 w pierwszym meczu półfinału w Gdańsku.

Drużyna juniorek MOS Wola udanie rozpoczęła udział w turnieju półfinałowym MP w Gdańsku. Nasze dziewczęta wygrały 3:0 z SMS Łódź, ale stoczyły zacięty, ciężki mecz, szczególnie w dwóch pierwszych setach. W drugim meczu Gedania - Aluprof Bielsko Biała 3:0.

W turnieju pólfinałowym w Gdańsku wszystkie cztery drużyny, to finalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Polski juniorek. Gdańszczanki to ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski, MOS Wola to brązowe medalistki, SMS Łódź to piąta , a Aluprof Bielsko Biała to siódma drużyna w ubiegłorocznych mistrzostwach.
Teraz dwa z tych czterech zespołów będą musiały pożegnać sie z tegorocznymi mistrzostwami.

Nasze dziewczęta rozpoczęły turniej od zwycięstwa.

MOS Wola Warszawa - UKS SMS Łódź 3:0 (26:24)(28:26)(25:15)

Grabowska, Kunysz, Stawicka, Lizińczyk, Klukowska, Fic, Dudek (libero) oraz Przepiórka, Słumińska, Cichocka.
W skłądzie były jeszcze Fiuk i Jankowska.

Jak relacjonuje trener Artur Wójcik, nasz zespół , wbrew temu co sugeruje wynik 3:0, musiał stoczyć ciężką walkę , szczególnie w dwóch pierwszych setach. Łodzianki w dwóch pierwszych partiach prowadziły, nawet bardzo wysoko, ale nasze dziewczęta potrafiły odrobić straty i wygrać dramatyczne końcówki.
W drugim secie SMS Łódź prowadził już nawet dziesięcioma punktami, ale nasze juniorki wygrały ostatecznie seta 28:26.
W trzecim secie zespół MOS Wola już objął prowadzenie od początku seta i nie dał szans rywalkom, wygrywając wysoko partię 25:15.

W ocenie trenera Wójcika: - Drużyna nasza grała dobrze taktycznie, bardzo walczyła i nie załamała się wysokim prowadzeniem rywalek. Trzeba było pokazać charakter i waleczność, bo wiele razy akcje były bardzo długie, dużo było świetnych obron, a piłka przechodziła 5 - 6 razy nad siatką. Nasze dziewczyny pokazały charakter i chwała im za to.