Oj Witku, Witku, klaskałeś za mało!!!!

Potrzebowały nasze Juniorki MOS WOLA dwóch wygranych setów z OTPS Ostrołęka, by postawić kropkę nad „i” w kwalifikacji do Mistrzostw Mazowsza. Mecz po nierównej grze wygrały 3-1.

W pierwszym secie obserwowaliśmy wyrównaną grę obydwu zespołów. Na punkty rywalek oraz swoje pracowały przede wszystkim Mosowianki. Błędy w odbiorze, niedokładne rozegranie zapisywaliśmy na korzyść przeciwniczek, natomiast po chwili naprzemiennie Kosieradzka, Sawińska, Rozwadowska punktowały atakiem skrzydłami a Kaczmarzyk środkiem. Niestety własne błędy zapracowały również na zwycięski set dla rywalek z Ostrołęki.

Dobrze dziewczęta z Rogalińskiej rozpoczęły drugą partię. Zaczął funkcjonować blok MOSu, niestety zaczęły dziewczęta popełniać błędy zagrywki. Wypracowana przewaga dwupunktowa na początku seta przez zespół MOS WOLA został dowieziona końca (25:22)

Trzecia odsłona w wykonaniu Mosowianek była najefektowniejsza. Od stanu po 13, siatkarki z Woli odskakują w punktach a my możemy podziwiać siłę rażenia Oliwi Sawińskiej i Martyny Rozwadowskiej. Świetny set rozegrała również Kaczmarzyk E., która seriami ze środka zdobywała kolejne pkt. Seta wygrywamy 25:21. Te dwa wygrane sety umiejscowiły nas w finale Mazowsza.

Czwarty set rozpoczynamy od pięciopunktowego prowadzenia (5-0)(9-2)(14:4) aż do (18:7).

A potem długie pasmo błędów własnych zespołu MOS WOLA i mobilizacja zespołu Ostrołęki, i z jedenastopunktowego prowadzenia, rywalki zbliżyły się na dwa punkty (20-18), doprowadzając nawet do remisu po 21. Mobilizacja w końcówce seta po stronie MOSu i błędy własne przeciwniczek pozwoliły po chwili cieszyć się skromnie ze zwycięstwa w czwartym secie i w całym spotkaniu 3-1.

UMKS MOS WOLA Warszawa – OTPS NIKE Ostrołęka 3-1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:22)

Skład zespołu MOS WOLA: Mazurek K., Postek S., Kaczmarzyk E., Kosieradzka O., Kabala J., Rozwadowska M., Kwiatkowska E., Sawińska O., Połosak W., Kruszewska M..

Trenerzy: Filipowicz Paulina, Miecznikowski Jakub

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa