Sami swoi ...czyli historia rywalizacji kadetów w ramach play off.

Niezwykle ciekawie wyglądało dzisiaj starcie siatkarzy klubu UMKS MOS WOLA Warszawa. Podopieczni trenera Szumowskiego i zespól trenera Kellera rywalizowali w ramach drugiego dwumeczu play off. Pojedynek niezwykle zacięty wyzwalał przeróżne emocje, których świadkami byli bardzo licznie zgromadzeni kibice w hali przy Rogalińskiej.

Pierwszy set zaskakujący w przebiegu. Na parkiet wyszedł zespół Wolskiej Siatkówki naładowany bojową siatkarską energią. Po przeciwnej stronie podopieczni trenera Kellera, który w pamięci miał jeszcze przebieg meczu i wynik 3-0. Podopieczni trenera Szumowskiego wymuszali błędy rywali. Efekt to set wygrany przez Wolską Siatkówkę do 13.
W drugim secie role się odwróciły. To zespół MOS WOLA II narzucił swój styl gry wykorzystując swoje atuty: wysoki blok oraz atak. Odsłonę drugą podopieczni trenera Kellera wygrywają do 13.
Bardzo wyrównana grę obserwować mogliśmy w trzeciej partii. Na uwagę sługiwał ataki siatkarzy MOS WOLA II: Budzyń D., Wójcika M., Lizińczyka J., Weber B. oraz Olszewskiego P. czy zagrywka Witkowskiego M. z Wolskiej Siatkówki . Najważniejszą zagrywkę tego seta sprezentował zawodnik MOS WOLA II posyłając piłkę w aut. Tym samym w setach było 2-1 dla Wolskiej Siatkówki, którym potrzebny był jeszcze do szczęścia set czwarty. Czarta partia na długo zostanie w pamięci obydwu zespołów. Wyrównana gra punkt w punkt, niejasne decyzje przy sędziowaniu, żółta i czerwona kartka – to zbudowało emocje do końca seta, którego lepiej wytrzymali podopieczni trenera Kellera. Wygrali go 25:20.
Tie brak to gra do jednej bramki. Z Wolskiej Siatkówki zeszło powietrze , ulegli w piątej odsłonie do 8.

MOS Wolska Siatkówka - MOS WOLA II 2:3 ( 25:13, 13:25, 25:23, 20:25, 8:15)

Skład MOS Wola II: Radowski, Kuliński, Budzyń, Wiśniewski, Lizińczyk, Sudoł, Wójcik, Kobyliński, Chaciński, Taczała, Weber, Rok, Skrzydło, Kuchta (libero), Żabicki (libero).
Trener: Keller T., Goździkiewicz K., Nassalski K.

Skład MOS Wolska Siatkówka: Jedyński, Fliszkiewicz, Kamienik, Gotowicki (libero), Wojszko, Witkowski, Nowak, Olszewski, Trojanowski, Niedużak, Skorek, Kuklik (libero), Krzysztoń, Molenda.
Trener: Szumowski R.
Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa