Chłopcy z rocznika 2007 na piątym miejscu w Częstochowie!

W dniach 27-28 grudnia 2019 r. nasi zawodnicy występujący w rozgrywkach czwórek wzięli udział w XIX Międzynarodowym Turnieju Minisiatkówki w kategorii U-12 i U-13 chłopców organizowanym przez klub Exact Systems M-Volley Norwid Częstochowa. Na liście zaproszonych zespołów widniały nazwy zespołów z czołówki polskiej minisiatkówki, co zapowiadało duże emocje i grę na wysokim poziomie.

Turniej rozpoczęliśmy nienajlepiej. W pierwszym meczu po przerwie świątecznej wyraźnie ulegliśmy dużo spokojnej grającym zawodnikom Jedynki Poznań (10:21). Porażka w tym spotkaniu zdecydowanie pobudziła i zmobilizowała naszych zawodników i w kolejnych meczach weszliśmy już w swój dobry rytm meczowy i wygraliśmy kolejno z Kaemką Starogard Gdański (21:14) oraz z zespołem Piast Poniec (21:5).

Z drugiego miejsca w grupie awansowaliśmy do drugiej rundy, gdzie w pierwszym meczu przyszło nam mierzyć się z aktualnymi mistrzami Polski w tym roczniku, zespołem z Kędzierzyna Koźla. Siatkarze MOSu rozegrali bardzo dobre spotkanie pod względem taktycznym. Niestety z takim zespołem każdy błąd boli bardziej. Siatkarze z Kędzierzyna w końcówce zachowali więcej zimnej krwi, odskoczyli na 3 punkty i dowieźli ten rezultat aż do końca spotkania, wygrywając 21:18.
Ta porażka podcięła skrzydła naszym siatkarzom i w kolejnym meczu zagraliśmy bardzo niemrawo, ulegając tym razem chłopcom z Jasieniaka Gdańsk 12:21.
W ostatnim meczu drugiej rundy przeciwko gospodarzom (M-Volley Norwid Częstochowa) nasi siatkarze bardzo chcieli zatrzeć gorycz porażki z poprzednich dwóch meczów. Wróciliśmy do swojego rytmu, wróciły dobre emocje i zaangażowanie. Po dobrej i spokojnej grze ostatecznie zwyciężyliśmy 21:11. To oznaczało, że w drugim dniu zawodów zagramy o miejsca 5-8 w turnieju.

Kolejny dzień to już gry o miejsca. Tym razem graliśmy do dwóch wygranych setów do 15 (ew. tie break do 11). Naszym rywalem w meczu półfinałowym okazał się zespół MKS Będzin. Rozpoczęliśmy dobrze, od kilkupunktowego prowadzenia. które trzymaliśmy przez cały set. Mimo troszkę nerwowej końcówki (siatkarze z Będzina doszli nas do stanu 14:13), pierwsza partia dla MOSu Wola (15:13). Drugi set to już całkowita kontrola sytuacji na boisku, trener Mateusz Behr dokonał zmian w zespole. Zmiennicy nie zawiedli i ostatecznie druga partia padła również łupem siatkarzy z Woli 15:8.
W meczu o 5. miejsce spotkaliśmy naszego regularnego rywala na parkietach ogólnopolskich – zawodników Wifamy Łódź. Nasi chłopcy zagrali bardzo skoncentrowani, dobrze realizując założenia przedmeczowe. Pierwszy set – 15:10 dla MOS Wola. W drugim secie pojawili się zawodnicy z ławki i znów pokazali, że można na nich liczyć. Mimo kilku błędów w drugiej połowie seta, kilkupunktową, pewnie zbudowaną, przewagę dowieźliśmy do końca (15:12) i cały mecz zakończyliśmy wynikiem 2:0.

Ostatecznie zajmujemy 5 miejsce w turnieju, ulegając tylko zespołom z absolutnej czołówki Polski w tym roczniku. Cieszy dobra postawa naszych siatkarzy przez cały turniej. Nie tylko realizowali dobrze założenia przedmeczowe, ale również tworzyli bardzo zgraną ekipę, która no boisku walczy o każdą piłkę i wspiera się w trudnych momentach. Miejsce „tuż za” najlepszymi tylko motywuje do dalszej pracy. Ciężko trenujemy, żeby nasi przeciwnicy cały czas czuli nasz oddech na plecach. Ufamy, że to wszystko zaowocuje w drugiej części sezonu, już w nowym roku.