Najpierw powoli….Ruszyła maszyna po szynach….

Słowa wiersza Tuwima pasują dzisiaj do rozwijającego się tempa gry naszych kadetek. Zaturkotało w trzecim, czwartym i piątym secie. Dotarły do celu pokonując rywalki z Nowego Dworu Mazowieckiego 3-2. UMKS MOS WOLA - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 ( 26-24, 22-25, 25-14, 24-26, 15-9)

Po festiwalu błędów kadetki MOS WOLA pokonują po tie break’u swoje dzisiejsze rywalki.
Dużo, zbyt dużo błędów własnych, słaba gra w przyjęciu przesądziła o wynikach w przeciągających się dwóch pierwszych setach. Spowolnione tempo gry obydwu zespołów, wygrana na przewagę w pierwszym secie zespołu z Rogalińskiej i wygrana w drugim secie zespołu z Nowego Dworu Maz. wieściła długi mecz. Trener Patriak rotował składem, wykorzystywał każdy moment by poprawić fragmenty gry.
    Trzeci set należał do Emilki Kaczmarzyk, która atakiem ze środka zdobywała punkty dla naszego zespołu. Pokonujemy NOSiR do 14 , ale nie to cieszyło najbardziej.
    Siatkarki jakby obudziły się z letargu w czwartym secie, gra nabrała tempa i momentami mogła się wreszcie podobać. Długie wymiany piłki pomiędzy zespołami, odpierane ataki z każdej ze stron, i wszystko na dużej szybkości. Niestety w końcówce to nasz zespół zalicza dwa fatalne przyjęcia piłki i set zapisują na swoje konto przeciwniczki. Dziewczęta mają za sobą 2 godziny grania.
   O wszystkim zdecydował tie break, który udanie rozpoczyna zespół MOSu. Do 8 punktu obydwa zespoły walczą punkt za punkt. Duże tempo gry, walka o każdą piłkę, atak za atak - jednym słowem pokaz ładnej siatkówki w wykonaniu obydwu zespołów. Piaty set zdecydowanie należał do Amelii i jej zagrywki oraz do Kasi Mazurek , która skutecznie punktowała atakując. Wygrywamy tie breaka do 9 i całe spotkanie 3-2.
   Sezon przed naszymi siatkarkami i dużo pracy nad najsłabszymi elementami. Jest w zespole potencjał do rozwinięcia ale one same muszą uwierzyć w siebie i nabrać większej pewności na boisku.

Skład zespołu kadetek: Krupińska M., Mazurek K., Rostowska J., Kaczmarzyk E., Butryn M., Trzpioła Z., Bukańska D., Malec A., Czarnocka Z., Kwiatkowska E., Malinowska P.(L), Gawęda J.(L)