Juniorzy MOS Wola zwyciężyli w superfinale i zostali mistrzami Mazowsza.

Juniorzy MOS Wola pokonali 3:1 zespół MKS MDK Warszawa w ostatnim meczu i zwyciężyli w superfinale o tytuł mistrza Mazowsza. Gratulacje dla drużyny i trenera ! Przypomnijmy, że juniorki MOS Wola także zdobyły mistrzostwo Mazowsza , już kilka dni wcześniej

Juniorzy MOS Wola pokonali 3:1 zespół MKS MDK Warszawa w ostatnim meczu i zwyciężyli w superfinale o tytuł mistrza Mazowsza. Gratulacje dla drużyny i trenera Krzysztofa Felczaka !
Przypomnijmy, że juniorki MOS Wola trenera Artura Wójcika także zdobyły mistrzostwo Mazowsza , już kilka dni wcześniej i nie przegrały żadnego meczu w województwie, od początku do końca rozgrywek.

W ostatnim dniu superfinału o tytuł mistrza Mazowsza juniorów spotkały się zespoły MKS MDK Warszawa i MOS Wola Warszawa. Ponad 200 widzów przybyło na mecz, w którym decydowały się losy tytułu mistrzowskiego i awansu do mistrzostw Polski.

Mecz zakończył się zwycięstwem MOS Wola i tylko w trzecim secie publiczność miała sporo emocji, bo trwała wyrównana walka. W pozostałych setach emocji było znacznie mniej, ponieważ MOS Wola wyraźnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i wygrał bardzo zdecydowanie.
Awans do mistrzostw Polski wywalczyły drużyny MOS Wola Warszawa i Metro Warszawa. Zespół MKS MDK zajął trzecie miejsce na Mazowszu.

MKS MDK Warszawa - MOS Wola Warszawa 1:3 (16:25)(18:25)(28:26)(17:25)

Drzyzga, Dziubański, Neneman, Strzeżek, Pawlewicz, Iliński , Guz (libero) oraz Nowocień.

W pierwszym secie od poczatku do końca partii dominowali na boisku siatkarze z Woli. Juniorzy MDK nie grali źle, zrobili w całym secie tylko cztery błędy własne, ale bardzo dobrze i konsekwentnie grali zawodnicy MOS Wola. Siatkarzom z Woli udawały się bardzo trudne zagrania, świetnie dyrygował drużyną rozgrywający  Fabian Drzyzga. Zespół MOS Wola miał bardzo dużą skuteczność w ataku i w bloku, świetnie grał w obronie, po czym wyprowadzał urozmaicone kontrataki. Set bez historii, 25:16 dla MOS Wola.

W drugiej partii niewiele się zmnieniło. MOS Wola nadal grał z żelazną konsekwencją, świetnie współpracował blok z obroną. Zawodnicy Emdeku próbowali odmienić losy spotkania trudną zagrywką, ale popełniali dużo błędów własnych. Set wygrany przez Wolę 25:18.

W trzecim secie w drużynie MOS Wola spadła wyraźnie koncentracja i dokładność w grze. Wiele piłek było niezbyt dobrze przyjętych i źle dogranych, nie udawała się skuteczna dotąd zagrywka zadaniowa. MOS Wola prowadził 7:5, 9:6, ale zawodnikom z Woli grało się ciężko. W środkowej część seta coraz lepiej zaczęli grać zawodnicy MDK i cały czas rezultat był bliski remisu. Jeszcze MOS Wola odskoczył z wynikiem na 20:17, ale coraz skuteczniej grający Emdekowcy wyprowadzili na 21:20 dla MDK. Juniorzy MDK grali bardzo ambitnie, z wielką sportową złością. Publiczność miała wreszcie sporo emocji, bo oglądała dobrą siatkówkę z obydwu stron. Były ciekawe i długie wymiany piłek. Dużą skutecznością popisywał się szczególnie atakujący MDK, Bartek Krzysiek, wspomagali go w ataku Łukasz Polański i Mateusz Jasiński. Po emocjonującej końcówce seta wygrali ostatecznie siatkarze MKS MDK 28:26, którzy mimo tego, że zrobili w tym secie aż 10 błędów własnych, partię wygrali.

Wszyscy zebrani w hali przy ulicy Polnej z zaciekawieniem oczekiwali czwartego seta. Czy w trzecim secie był to tylko chwilowy kryzys MOS Wola, czy Emdek pójdzie za ciosem i doprowadzi do piątego seta, tak jak to miało miejsce w czasie rozgrywek finałowych na Mazowszu ?
Siatkarze MOS Wola potrafili się jednak ponownie zmobilizować i zaczęli grać znacznie lepiej niż w poprzedniej partii. Bardzo dużo ataków MOS Wola przeprowadzał przez środek. Fabian Drzyzga świetnie prowadził grę. W przedmeczowych spekulacjach mówiło się, że MDK będzie raczej dominował na środku, m.in wykorzystując grę wicemistrza Europy Łukasza Polańskiego, natomiast  MOS Wola będzie lepszy  na skrzydłach. Tymczasem Fabian świetnie uruchamiał swoich środkowych i z rzekomej  słabości MOS-u zrobił wielki atut w dzisiejszym pojedynku. Środkowi MOS-u Konrad Neneman i Robert Iliński skończyli bardzo dużo ataków, po doskonałych rozegraniach Fabiana Drzyzgi. Dzięki zaangażowaniu środkowych MDK-u w blokowanie środkowych, wiele akcji kończył atakujący MOS Wola Patryk Strzeżek już na "wyczyszczonej" siatce. Fabian Drzyzga pokazał dziś duże umiejętności. Tego seta MOS Wola wygrał 25:17 i nie pozostawił żadnych wątpliwości, która drużyna była dziś lepsza.

Jest to kolejny tytuł mistrza Mazowsza juniorów dla MOS Wola.
Życzymy drużynie udanych występów w rozgrywkach na szczeblu centralnym w rywalizacji z zespołami z innych województw.