Aktualności

18.01.2008

Wygrana 3:0 siatkarzy BT Wózki MOS Wola w Krośnie w meczu II ligi mężczyzn.

Piękne zwycięstwo 3:0 odnieśli siatkarze BT Wózki MOS Wola, w wyjazdowym meczu II ligi z wiceliderem tabeli, Karpatami Krosno. Nasi siatkarze zagrali bardzo dobrze, grali konsekwentnie i sprawili miłą niespodziankę. Awansowali na 3. miejsce w tabeli.

  • Drużyna siatkarzy BT Wózki MOS Wola Warszawa
    Drużyna siatkarzy BT Wózki MOS Wola Warszawa

Piękne zwycięstwo 3:0 odnieśli siatkarze BT Wózki MOS Wola, w wyjazdowym meczu o mistrzostwo II ligi z wiceliderem tabeli, Karpatami Krosno. Nasi siatkarze zagrali bardzo dobrze, grali konsekwentnie i sprawili miłą niespodziankę. Awansowali na 3. miejsce w tabeli.

Karpaty Krosno - BT Wózki MOS Wola Warszawa 0:3 (20:25)(19:25)(15:25)

Skład BT Wózki MOS Wola:

Makowski, Szulc, Iliński, Strzeżek, Skalski, Michor, Żurek (libero) oraz M. Behr, Neneman.

Mecz o mistrzostwo II ligi w Krośnie został , na prośbę gospodarzy, przeniesiony z soboty na piątek, ze względu na inną imprezę odbywającą się w miejscowej hali w sobotę.

Na dodatek drużyna BT Wózki MOS Wola musiała wyjechać na mecz w osłabionym składzie, bez Bartosza Szcześniewskiego i bez trenera Krzysztofa Felczaka, którzy nie mogli pojechać do Krosna.
W tej sytuacji w podwójnej roli wystąpił doświadczony zawodnik  Piotr Szulc , który pełnił rolę grającego trenera i kapitana zespołu z Woli. Kierownikiem drużyny był jak zwykle Jacek Łukasik.

Jak relacjonuje Piotr Szulc, drużyna BT Wózki MOS Wola rozpoczęła fatalnie i przegrywała  w pierwszej partii już 1:8. Od tego momentu siatkarze z Woli  bardzo się zmobilizowali i grając niezwykle konsekwentnie, doprowadzili do remisu 11:11. Najbardziej w odrobieniu strat pomogła dobra współpraca bloku i obrony. W dalszej części seta blok nadal fukcjonował bardzo dobrze i w rezultacie siatkarze BT Wózki MOS Wola wygrali pierwszą partię 25:20.

Zachęceni powodzeniem, siatkarze z Warszawy w drugiej partii grali mocno zmobilizowani, jednocześnie bardzo odważnie i z polotem. Mnóstwo udanych bloków i wybloków drużyny BT Wózki MOS Wola sprawiło, że siatkarze Karpat Krosno starając się omijać blok gości, dużo piłek wyrzucili na auty. Set zdecydowanie wygrany 25:19 przez drużynę z Woli.

W trzecim secie gospodarze już nie potrafili się odrodzić i przewaga siatkarzy BT Wózki MOS Wola była największa. Grając konsekwentnie i realizując założenia taktyczne, zespół z Warszawy robił mało błędów i wygrał bardzo wysoko 25:15.

Piotr Szulc powiedział w rozmowie telefonicznej, po zakończeniu spotkania, że cała drużyna zasłużyła na pochwalę , bo wszyscy grali równo i dobrze, nie było słabych punktów , a jedynym siatkarzem , którego chciałby szczególnie wyróżnić, bo zasłużył na wielką pochwałę, to środkowy bloku, jeszcze junior -  Robert Iliński. Piotr Szulc wyróżnił go za doskonałą grę blokiem, wiele zdobytych punktów i bardzo dużo wybloków, po których zespół BT Wózki MOS Wola mógł wyprowadzić skuteczne kontrataki.

Cały mecz trwał zaledwie 50 minut. Drugie z kolei zwycięstwo bez straty seta bardzo cieszy i napawa optymizmem przed następnymi spotkaniami.

Tabela po 12. kolejkach:
miejsce drużyna mecze punkty sety
1 MKS MOS Będzin 12 28 32:15
2 AZS PWSZ Karpaty Krosno 11 23 29:17
3 BT Wózki MOS Wola Warszawa 12 21 27:21
4 RCS Radom 12 21 26:21
5 KS FART Kielce 12 20 26:21
6 KS Błękitni Ropczyce 12 17 23:24
7 KU AZS Politechnika Krakowska 12 17 21:24
8 TS Hejnał Kęty 12 12 19:28
9 SK Górnik Radlin 11 10 15:28
10 MCKiS Jaworzno 12 8 15:34
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy