Siatkarze BT Wózki MOS Wola wygrali 3:2 w Radlinie, po ciężkim meczu.

Siatkarze BT Wózki MOS Wola wygrali 3:2 z Górnikiem Radlin na wyjeździe , po ciężkim , dramatycznym meczu. Cieszą dwa zdobyte punkty na trudnym terenie. Po raz pierwszy nasi kibice mogli obejrzeć relację LIVE z meczu na stronie MOS Wola.

Górnik Radlin - BT Wózki MOS Wola 2:3 (25:15)(21:25)(25:21)(21:25)(13:15)

Skład BT Wózki MOS Wola:
Makowski, Skalski, Iliński, Strzeżek, Szulc, Szcześniewski , Żurek (libero) oraz Gałecki, Łukasik, Dziubański, Michor.

W pierwszym secie gospodarze wykorzystali bardzo słabe przyjęcie drużyny gości i wygrali bardzo wysoko. W drużynie BT Wózki MOS Wola nic się nie kleiło. Pod koniec seta za Łukasza Makowskiego wszedł na rozegranie Krzysztof Gałecki i pozostał na tej pozycji do końca meczu.

W drugiej partii po udanym ataku Patryka Strzeżka i świetnych zagrywkach Tomasza Sklaskiego siatkarze BT Wózki MOS Wola objęli prowadzenie 6:1. Bardzo dobrze rozgrywał Gałecki, bardzo skutecznie atakował Strzeżek, który wrócił do grania po długiej przerwie, spowodowanej kontuzją. Pod koniec seta za Szcześniewskiego wszedł Łukasik na zagrywkę i zdobył punkt taktycznym serwisem. Set wygrał zespół BT Wózki MOS Wola 25:21.

W trzecim secie od początku prowadzili gospodarze 3:1, 5:3, 8:4. Siatkarze z Radlina poprawili zagrywkę i goście znów mieli kłopoty z przyjęciem. Siatkarze BT Wózki MOS Wola zmniejszyli straty do stanu 7:9, ale Górnik znów odskoczył na 12:7 i trener Felczak wziął czas. Siatkarze Radlina utrzymywali sporą przewagę 16:12, 18:14, 20:15. Potem dzięki bardzo dobrej grze Piotra Szulca siatkarze BT Wózki odrobili straty do stanu 18:20, ale gospodarze nie zamierzali ustępować i znów odskoczyli z wynikiem na 22:19 i 24:21. Ostatni punkt w tym secie siatkarze Radlina zdobyli plasem w środek boiska, którego nie wybronił libero Żurek. Set 25:21 dla Górnika Radlin i prowadzenie gospodarzy 2:1 w setach.

Czwarty set to być albo nie być zespołu BT Wózki MOS Wola. Zaczęło sie od dwóch skutecznych bloków siatkarzy z Warszawy i prowadzenia 2:0. Potem prowadzenie 10:5, 12:8, 15:10. Dużą przewagę udaje się uzyskać po kilku wspaniałych obronach  libero Michała Żurka i skutecznych kontrach.  Miejscowi kibice zachowują się niekulturalnie i sędzia poleca spikerowi zwrócic uwagę publiczności. Siatkarze BT Wózki MOS Wola nadal grają dobrze i prowadzą 18:13, 21:15 , po udanych akcjach Szulca i Strzeżka. W końcówce nadal skutecznie gra Piotr Szulc i siatkarze BT Wózki MOS Wola wygrywają seta 25:21.

A więc tie-break !
Pierwszą akcje piątego seta skutecznie kończy Tomasz Skalski. Potem jest 2:2, za chwilę skuteczna zagrywka Szcześniewskiego i jest 4:2 dla gości. Potem dwa kolejne skuteczne bloki drużyny z Warszawy i jest 7:3. Przy zmianie boisk jest 8:4 dla BT Wózki MOS Wola, za chwilę trudną piłkę broni Strzeżek , a akcję kończy Tomasz Skalski i jest już 9:4.
Chyba ta duża przewaga zdekoncentrowała siatkarzy gości i ambitni gospodarze zmniejszają straty do stanu 7:9. Potem jest wyrównana walka , ale skutecznie atakują Szulc, Strzeżek i jest 13:11 dla BT Wózki MOS Wola. W końcówce dramatryczne akcje. W najładniejszej akcji meczu siatkarze BT Wózki aż cztery razy bronią skutecznie w polu ataki gospodarzy, ale jest tylko 14:13 dla gości. Trener Felczak bierze czas i ustawia ostatnia akcję. Ostatni punkt siatkarze BT Wózki MOS Wola zdobywają po skutecznym ataku Piotra Szulca , po skosie.
Po zakończeniu meczu do cieszących się siatkarzy BT Wózki MOS Wola przybiegła grupka miejscowych kibiców, ale inatychmiastowa interwencja gospodarzy uspokoiła sytuację.