Aktualności

30.12.2007

Posumowanie roku 2007

Koniec roku to czas podsumowań. Rok 2007 to rok kolejnych sukcesów, ale także rozczarowań. Na szczęście radości przeważały nad smutkami. W roku 2007 MOS Wola powiększył swoją kolekcję medalową o dwa nowe krążki mistrzostw Polski, 24.i 25. medal.

 • Juniorki MOS Wola z medalem mistrzostw Polski 2007 w Łodzi
  Juniorki MOS Wola z medalem mistrzostw Polski 2007 w Łodzi
 • Juniorzy MOS Wola zdobyli 25. medal mistrzostw Polski w Olsztynie.
  Juniorzy MOS Wola zdobyli 25. medal mistrzostw Polski w Olsztynie.
 • Fabian Drzyga - wicemistrz Europy 2007
  Fabian Drzyga - wicemistrz Europy 2007
 • Kadeci MOS Wola (1990-91) siódma drużyna w Polsce 2007r.
  Kadeci MOS Wola (1990-91) siódma drużyna w Polsce 2007r.
 • Młodzicy MOS Wola (rocznik 1992) siódma drużyna w Polsce 2007
  Młodzicy MOS Wola (rocznik 1992) siódma drużyna w Polsce 2007

Podsumowanie roku 2007

 

Koniec roku to czas podsumowań. Rok 2007 to rok kolejnych sukcesów, ale także rozczarowań. Na szczęście radości przeważały nad smutkami. W roku 2007 MOS Wola powiększył swoją kolekcję medalową o dwa nowe krążki mistrzostw Polski. To już 24. i 25. siatkarski medal MOS-u Wola w Mistrzostwach Polski. Szczególnie cieszy medal w Mistrzostwach Polski zdobyty przez drużynę juniorek, bo to pierwszy medal po 10 latach przerwy, zdobyty przez dziewczęta.

 

W MOS Wola trenuje już ponad 500 dziewcząt i chłopców w 28 grupach !

 

 

A oto najważniejsze wydarzenia w telegraficznym skrócie:

 

 

Osiem drużyn MOS Wola uzyskało awans do rozgrywek ogólnopolskich, zdobywając tytuł mistrza , bądź wicemistrza Mazowsza w roku 2007 !

 

 

Mistrzami Mazowsza 2007 zostały drużyny juniorek, juniorów i młodzików MOS WOLA.

 

Do rozgrywek Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej MOS Wola zgłosił się we wszystkich kategoriach wiekowych. Rywalizacja na Mazowszu jest ogromna i  wielu fachowców uważa , że w kategoriach młodzieżowych w naszym województwie jest bardzo dużo świetnych zespołów i aż żal, że tylko dwie drużyny mogą wyjść na szczebel centralny, do rozgrywek PZPS.

Tym bardziej musi cieszyć osiągnięcie naszego siatkarskiego klubu w roku 2007. We wszystkich ośmiu kategoriach, w których prowadzi się rozgrywki MWZPS, nasze zespoły dziewcząt i chłopców zdobyły tytuł mistrza , bądź wicemistrza Mazowsza ! Sześć drużyn młodzieżowych MOS Wola wywalczyło miejsce w turniejach ćwierćfinałowych mistrzostw Polski.

 

Trzy drużyny chłopców - juniorzy, kadeci i młodzicy -  awansowało do turniejów finałowych o Mistrzostwo Polski w roku 2007, zaś w kategorii dziewcząt do turnieju finałowego MP awansowały juniorki.

 

Cztery drużyny w finałach Mistrzostw Polski to bardzo duży sukces MOS Wola.

 

 

JUNIORKI  MOS WOLA trenera Artura WÓJCIKA  zdobyły brązowy medal w finałach Mistrzostw Polski , rozgrywanych w Łodzi. To 24. medal w siatkówce dla MOS Wola.

 

JUNIORZY MOS WOLA trenera Krzysztofa FELCZAKA  zdobyli brązowy medal w finałach Mistrzostw Polski w Olsztynie. To 25. siatkarski medal dla MOS Wola.

 

Drużyna kadetów ( rocz. 1990-91) trenera Krzysztofa Gałeckiego zajęła 7. miejsce w Mistrzostwach Polski w Kętach. 

 

Drużyna młodzików ( rocznik 1992) trenera Artura Wójcika zajęła także 7. miejsce w finałach Mistrzostw Polski w Drawsku Pomorskim, ale apetyty były większe, bo młodzicy w turniejach ćwierćfinałowych i półfinałowych szli jak burza i nie stracili nawet seta. Po 7. miejscu w turnieju finałowym pozostał pewien niedosyt.

 

Siatkarz MOS Wola FABIAN  DRZYZGA zdobył z reprezentacją Polski kadetów TYTUŁ WICEMISTRZA EUROPY 2007 na turnieju finałowym Mistrzostw Europy , rozgrywanym w Austrii.

W szerokiej , 18-osobowej kadrze Polski  byli jeszcze dwaj inni siatkarze MOS Wola , Patryk Strzeżek i Jakub Nowocień, ale nie zakwalifikowali się do  dwunastki na finały Mistrzostw Europy.

 

Drużyny MOS Wola startowały w rozgrywkach seniorskich i  zakwalifikowały się do turniejów finałowych w walce o II ligę kobiet i mężczyzn, ale nie uzyskały awansu. Dziewczęta zajęły drugie miejsce w finale i przegrały baraże o II ligę z Biłgorajem. Chłopcy zajęli w turnieju finałowym 3.miejsce.

 

Drużyna chłopców z rocznika 1993 trenera Piotra Tabora wygrała pod koniec kwietnia,  w Berlinie tradycyjny Międzynarodowy Turniej „ Barenmenü ‘ 2007” , z udziałem 16 drużyn.

 

Drużyna Mazowsza w kategorii chłopców zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kędzierzynie -Koźlu. W drużynie Mazowsza było trzech zawodników MOS Wola, Mateusz Behr, Konrad Neneman i Karol Chilimoniuk. Dziewczęta z Mazowsza zajęły szóste miejsce.

 

Dziewczęta z rocznika 1995 trenera Krzysztofa Czarnołęckiego zostały mistrzyniami Mazowsza w minisiatkówce, a siedem drużyn MOS Wola zakwalifikowało się do wojewódzkiego turnieju finałowego.

 

Burmistrz dzielnicy Warszawa Wola pan Marek Andruk i wiceburmistrz odpowiedzialny za sport , pan Wojciech Lesiuk przyjęli w czerwcu,  w Urzędzie Dzielnicowym medalistki i medalistów mistrzostw Polski z MOS Wola. Burmistrz wręczył wszystkim listy gratulacyjne oraz nagrody.

 

Bez większych sukcesów zakończył się udział zawodniczek i zawodników MOS Wola w siatkówce plażowej. Dwie pary dziewcząt Anna Kunysz z Małgorzatą Lizińczyk ( wicemistrzynie Mazowsza juniorek i trzecie w kadetkach) oraz Magda Dudek z Olą Przepiórką awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski, ale nie weszły do finałów.

Wśród chłopców para Robert Iliński – Patryk Strzeżek była trzecia na Mazowszu, ale nie uzyskała awansu do finałów MP ( w półfinale MP za Strzeżka grał K.Dziubański) . Para młodzików Tomasz Urbański – Bartek Strzeżk zajęła 3. miejsce na Mazowszu, ale wystartowała w turnieju finałowym Pucharu Polski dla młodzików z „dziką kartą’ i  była blisko podium, zajmując  dobre, czwarte miejsce.

 

W lipcu przez tydzień  20-osobowa grupa siatkarek i siatkarzy MOS Wola przebywała w Everswinkel w Nadrenii-Westfalii , w ramach tradycyjnej wymiany młodzieży. Nasze drużyny rozegrały towarzyskie mecze z lokalnymi rywalami.

 

Ponad 250 siatkarek i siatkarzy MOS Wola przebywało w czasie wakacji na obozach sportowych,  w Stręgielku, Św. Lipce, Osiecku i Mławie.

 

Dzięki sponsorowi  drużyny siatkarzy MOS Wola , firmie BT Wózki nasi siatkarze uzyskali miejsce w II lidze mężczyzn sezonu 2007/2008 , w miejsce Cukrownika Lublin. Do młodej drużyny MOS Wola dołączyli doświadczeni siatkarze , znani z występów w ekstraklasie, Piotr Szulc, Bartosz Szcześniewski i Tomasz Skalski.

 

We wrześniu drużyna kadetów MOS Wola,  trenera Piotra Najmowicza zajęła 2. miejsce w Międzynarodowym TurniejuHitthaller- Cup 2007 w Wiedniu , po czterech zwycięstwach i przegranej w finale z gospodarzami, Aon hotVolleys Wiedeń.

 

W październiku, listopadzie i grudniu odbył się cykl trzech turniejów 21. WOLA-CUP’ 2007. W pierwszym startowało 6 drużyn II ligi mężczyzn, w drugim grało 8 drużyn młodzików, a w trzecim 16 drużyn minisiatkówki. Na zaproszenie MOS Wola przybyły na nasze turnieje drużyny zagraniczne,  Sd Pallavolo Modena z Włoch, VC Dresden i Berliner TSC z Niemiec oraz Aon hotVolleys z Austrii.

 

W grudniu kadeci MOS Wola zajęli 5. miejsce w Międzynarodowym Turnieju 6. Striezl – CUP w Dreźnie. Nasi siatkarze przegrali tylko jeden mecz, ale bardzo znamienny w skutkach. Turniej wygrali gospodarze. VC Dresden.

 

Para najmłodszych siatkarzy MOS Wola, Daniel Grzymała i Piotr Fedorczyk ( rocz.1997) zdobyła w grudniu, tytuł mistrzów Warszawy w najmłodszej kategorii wiekowej, w minisiatkówce.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy