Zwycięstwo siatkarzy BT Wózki MOS Wola w Ropczycach w II lidze mężczyzn

Siatkarze BT Wózki MOS Wola pokonali 3:1 Błękitnych Ropczyce , na wyjeździe, w meczu o mistrzostwo II ligi. Zwycięstwo za trzy punkty w wyjazdowym meczu , z drużyną z czołówki tabeli, to duży sukces naszego zespołu.

Błękitni Ropczyce - BT Wózki MOS Wola 1:3 (21:25)(22:25)(25:21)(23:25)

Skład BT Wózki MOS Wola: Makowski, Pawlewicz, Szcześniewski, Skalski, Szulc, Neneman, Żurek (libero) oraz Łukasik, Kaczmarek, Okuń, Michor.

Dwa pierwsze sety przebiegały pod dyktando drużyny BT Wózki MOS Wola. W trzeciej partii w drużynie gospodarzy wszedł na boisko rozgrywający Marek Wilk , nominalnie pierwszy rozgrywający, ale nie grał od początku, ponieważ jest po kontuzji. Gra tego zawodnika odmieniła zespół gospodarzy, który zaczął grać szybkie kombinacje. Urozmaicone wystawy sprawiały duże problemy blokowi siatkarzy BT Wózki MOS Wola i trzeciego seta gospodarze wygrali 25:21.

W czwartym secie drużyna BT Wózki MOS Wola zagrała skuteczniej i prowadziła już 24:21, by ostatecznie wygrać seta 25:23, w dużej mierze dzięki bardzo skutecznej grze Tomasza Skalskiego, który zadebiutował w barwach BT Wózki MOS Wola. Trzeba przyznać, że jest do duże wzmocnienie drużyny w ataku.

Bardzo dobry mecz rozegrał także junior Witold Pawlewicz, a jedną z akcji w czwartym secie zagrał w stylu sławnego, niezapomnianego  zagrania Grbica. Witek Pawlewicz wybronił bardzo trudna piłkę z za stolika sędziowskiego i jeszcze bezpośrednio po powrocie do gry zdążył skutecznie zablokować rywala.