Siatkarze BT Wózki MOS Wola wygrali z liderem i to za trzy punkty !

Siatkarze BT Wózki MOS Wola sprawili miłą niespodziankę i wygrali 3:1 z liderem II ligi, KS FART Kielce, w emocjonującym meczu na Rogalińskiej. Najskuteczniejszym graczem był Piotr Szulc, który skromnie powiedział po meczu, że gra cały zespół, a nie jeden

Siatkarze BT Wózki MOS Wola sprawili miłą niespodziankę i wygrali 3:1 z liderem II ligi, KS FART Kielce, po emocjonującym meczu na Rogalińskiej.
Najskuteczniejszym graczem był Piotr Szulc, który skromnie powiedział po meczu, że gra cały zespół, a nie jeden zawodnik.

BT Wózki MOS Wola - KS FART Kielce 3:1 (16:25)(25:22)(25:18)(25:22)

BT Wózki MOS Wola:
Pawlewicz, Michor, Makowski, Szulc, Szcześniewski, Kaczmarek, Żurek (libero) oraz Okuń, Gąsior, Gałecki, Neneman, Dziubański.
Trener: Krzysztof Felczak
Masażysta: Łukasz Flak

KS FART Kielce:
Kiwior, Skórski, Długosz, Jungiewicz, Brodawka, Rybak, Dudzik (libero) oraz Bogucki, Gos, Waligóra, Kolus, Streich.
Trener: Dariusz Daszkiewicz
Trener odnowy: Tomasz Mgłosiek

Sędziowie: I - Marek Mianowski (Bydgoszcz) , II - Anna Czywczyńska (Bydgoszcz)
Sędzia główny, kwalifikator PZPS: Zenon Czajkowski (Olsztyn)

W pierwszym secie goście z Kielc objęli szybko prowadzenie 2:0, po błędach gospodarzy, ataku w aut Dawida Michora i złym przyjęciu Witolda Pawlewicza. Siatkarze gospodarzy grali bojaźliwie i tylko Piotr Szulc skutecznie kończył ataki. Przy stanie 3:8 trener Krzysztof Felczak wziął czas. Po przerwie Bartosz Kaczmarek i W. Pawlewicz zaatakowali w aut i było już 3:10. Trener Felczak za juniora Pawlewicza wprowadził Norberta Okunia. W środkowej części pierwszej partii gospodarze i goście zdobywali punkty na zmianę, ale utrzymywała się kilkupunktowa przewaga gości. W drużynie Farta Kielce bardzo skutecznie w ataku grał w tym okresie Sławomir Jungiewicz, często atakując nad blokiem. Goście prowadzili 18:10 i trener Felczak dokonywał zmian , by wybić rywali z uderzenia i sprawdzić nowych graczy. W końcówce seta skutecznie grał w drużynie z Kielc Andrzej Skórski. Goście wygrali gładko seta 25:16, a widownia mogła podziwiać dobrą i skuteczną grę lidera tabeli z Kielc. Siatkarze BT Wózki MOS Wola, grając na dodatek bez leczących urazy Patryka Strzeżka i Roberta Ilińskiego, nie zaprezentowali się zbyt dobrze.

W drugim secie prowadzenie 2:0 objęli gospodarze, po dwóch autowych atakach gości, ale za chwilę już było 2:2. I przez długi czas wynik był często remisowy. Na skuteczny atak Piotra Brodawki z Kielc odpowiedział udanym atakiem z krótkiej Bartosz Szcześniewski z BT Wózki i było 5:5. Po chwili z krótkiej atakuje Tomasz Rybak z Farta , a odpowiada silnym atakiem Bartosz Kaczmarek i jest 6:6. Goście odskoczyli z wynikiem na dwa punkty i było 10:8 dla Kielc, ale po trzech skutecznych atakach Piotra Szulca był remis 11:11. Potem był jeszcze remis 14:14, 15:15 i 16:16, po czym publicznośc w hali MOS Wola mogła oglądać bardzo długą i efektowną akcję , kiedy piłka cztery razy przechodziła nad siatką, aż wreszcie zakończył akcję zbiciem Norbert Okuń. Od tego momentu doskonale grali siatkarze BT Wózki MOS Wola. Dwa ataki skończył, bardzo efektownie, Piotr Szulc i  było 20:17 dla gospodarzy. Czas wziął trener Farta, Dariusz Daszkiewicz, ale po przerwie kolejny punkt zdobyli gospodarze podwójnym blokiem pary Szulc-Szcześniewski, którzy zablokowali Sławomira Jungiewicza. Potem oglądaliśmy znowu kilka kapitalnych wymian ciosów i obron , a akcję zakończył atakiem z przechodzącej piłki Piotr Szulc i było 22:18. Goście walczyli do końca i doprowadzili do stanu 22:23 dla BT Wózki MOS Wola, ale świetnie grający Piotr Szulc skończył akcję gospodarzy z szóstej strefy i było 24:22. Kropkę nad "i" postawił Norbert Okuń, kończąc atak z trudnej piłki, wystawianej z głębi pola. BT Wózki MOS Wola wygrał seta 25:22.

W trzecim secie siatkarze BT Wózki MOS Wola nadal utrzymywali bardzo wysoki poziom gry. Sygnał do skutecznego grania  dał kapitan zespołu, Piotr Szulc, kończąc dwa pierwsze ataki. Po chwili punktowy atak B. Kaczmarka, dwa błędy w ataku siatkarzy z Kielc i gospodarze prowadzili 5:1. Trener gości wziął czas, ale nic nie było w stanie zatrzymać świetnie grających siatkarzy BT Wózki MOS Wola. Efektowny atak z krótkiej, z tyłu za wystawiaczem, w wykonaniu Bartosza Szcześniewskiego, punktowa zagrywka Szulca, dwa udane podwójne bloki, a następnie skuteczne ataki Okunia i Kaczmarka i gospodarze już prowadzili 12:4 ! Trener gości dokonał pięciu zmian, ale niewiele to pomogło, bo zespół gospodarzy grał bardzo dobrze i nie pozwalał na zmniejszenie przewagi. W tym okresie nie było słabych punktów w zespole gospodarzy, bardzo dobrze grała cała drużyna BT Wózki MOS Wola. W końcówce seta kilka razy skutecznie zaatakował Andrzej Skórski z Farta Kielce, ale pozwoliło to tylko nieznacznie zmniejszyć rozmiary porażki w tej partii. Gospodarze wygrali seta 25:18.

W czwartej partii goście z Kielc wyszli bardzo zmotywowani i rozpoczęli z dużym animuszem. W drużynie gospodarzy jak profesor grał Piotr Szulc, kończąc udanie trzy ataki po kolei. Po ataku Szcześniewskiego było 4:4. Od tego momentu cztery punkty zdobyli goście, po trzech błędach gospodarzy i skutecznej akcji z szóstej strefy drużyny z Kielc i było 4:8. Trener Felczak wziął czas i jego zespół rozpoczął mozolną pogoń za rywalem. Skutecznie atakował N. Okuń, dobrze zablokował Konrad Neneman i dwa razy skutecznie skończył niezawodny Piotr Szulc , szczególnie efektownie, po kapitalnej akcji obronnej Michała Żurka. Gospodarze dogonili na 11:11. Rozpoczął się okres obustronnej wymiany ciosów i do stanu 18:18 obydwa zespoły odpowiadały punkt za punkt. Wówczas BT Wózki MOS Wola zdobył 19. punkt trójblokiem w wykonaniu Szulca,Nenemana i Makowskiego, 20. punkt po ataku Szulca i 21. punkt po ataku w aut Sławomira Jungiewicza. Te trzy kolejno zdobyte punkty miały decydujące znaczenie. Jeszcze dwa razy bardzo skutecznie zaatakował zawodnik gości, Andrzej Skórski, ale trzy kolejne skuteczne ataki najlepszego zawodnika meczu, Piotra Szulca dały zwycięstwo drużynie BT Wózki MOS Wola 25:22 i wygraną w całym meczu 3:1.