Zwycięstwo 3:2 drużyny BT Wózki MOS Wola , po dramatycznym meczu z Jaworznem.

Dramatyczny mecz rozegrały drużyny BT Wózki MOS Wola i MCKiS Jaworzno w II lidze, w hali MOS Wola przy ul. Rogalińskiej. Zwyciężyli gospodarze 3:2, a walka trwała 2 godz.35 minut. Mecz pełen emocji, walki i zwrotów sytuacji, niestety z groźnymi kontuzjami.

BT Wózki MOS Wola - MCKiS Jaworzno 3:2 (25:22)(21:25)(31:33)(25:22)(15:12)

Skład BT Wózki MOS Wola: Iliński, Makowski, Szulc, Szcześniewski, Strzeżek, Łukasik, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Neneman, Pawlewicz, Okuń.
Trener: Krzysztof Felczak
Masażysta: Łukasz Flak
Trener przygotowania fizycznego: Bartosz Kruszewski
Kierownik zespołu: Jacek Łukasik
Statystyk: Jacek Strzeżek

MCKiS Jaworzno: Piwowar, Deszcz, Poprawa, Kozłowski, Strejczyk, Michalski, Maniera (libero) oraz Dworecki, Lisowski ,Warchoł, Matyja, Nieboj.
Trener: Zbigniew Błaszczak
Masażysta: Aleksandra Madeja

Sędzia I: Michał Nagórski (Bydgoszcz), sędzia II: Cezary Charydczak (Bydgoszcz),
sędzia główny, kwalifikator PZPS : Waldemar Walczak.

Widzów : 120

Pierwszy set rozpoczął się od udanego bloku Łukasza Makowskiego, rozgrywającego BT Wózki MOS Wola. Za chwilę było 1:1 po udanej akcji gości. Cztery kolejne punkty zdobyli gospodarze po skutecznym ataku Piotra  Szulca, dwóch błędach w ataku Jaworzna i złym przyjęciu gości. Przy stanie 5:1 dla BT Wózki MOS Wola trener gości Zbigniew Błaszczak wziął czas. Po przerwie dwa punkty zdobyli siatkarze Jaworzna, po udanym ataku Tomasza Strejczyka i ataku w aut Patryka Strzeżka z BT MOS Wola.  Szósty punkt dla gospodarzy zdobył z udanej akcji ze środka Bartosz Szcześniewski, debiutujący w drużynie BT Wózki MOS Wola. Dwa kolejne punkty zdobyli siatkarze Jaworzna. Za chwilę siatkarze BT Wózki MOS Wola popisali się pierwszym potrójnym blokiem w wykonaniu Ilińskiego, Makowskiego i Szulca. Było 8:5 dla BT Wózki MOS Wola. Ambitni goście doprowadzili jednak do remisu 9:9, 12:12. W tym momencie libero gości Andrzej Maniera w czasie akcji obronnej uległ bardzo groźnej kontuzji. Lekarz zawodów Andrzej Drzymęcki musiał wzywać pogotowie ratunkowe , które zabrało siatkarza Jaworzna do szpitala. Okazało się, że zawodnik ma zwichnięcie stawu łokciowego i złamanie kości ręki. Drużyna Jaworzna, po kontuzji swojego libero, chciała dokonać zmiany libero , ale sędziowie nie pozwolili na zmianę , ponieważ inny zawodnik z Jaworzna nie miał koszulki odmiennego koloru z numerem. Goście grali więc bez libero. Gra była bardzo wyrównana , często był remis 14:14, 16:16, 18:18 i  w tym momencie gospodarze zdobyli kolejno dwa punkty , po udanym podwójnym bloku pary Kaczmarek - Szczęśniewski. Wynik 20:18 dla BT Wózki MOS Wola. Bardzo dobrze grał w tym okresie Bartosz Kaczmarek, który zdobył atakiem 21. 23. i 24 punkt, Jaworzno odpowiedziało dwoma skutecznymi atakami ze środka. Ostatni punkt w tej partii zdobył Igor Łukasik atakiem po bloku i BT Wózki MOS Wola wygrał seta 25:21.

Drugiego seta siatkarze BT Wózki MOS Wola rozpoczęli słabo i goście szybko objęli prowadzenie 5:2. Zespół z Jaworzna nie załamał się nieszczęśliwą kontuzją kolegi, wręcz przeciwnie, z każdą minutą goście grali coraz lepiej i z ogromną determinacją. W drużynie gospodarzy coraz skuteczniej grał Piotr Szulc, który często zdobywał punkty w bardzo urozmaicony sposób, kiwką , plasem czy atakiem po bloku rywali. Po świetnej serii Szulca, BT Wózki MOS Wola doprowadził do remisu 10:10. Za chwilę było 11:11, potem 14:14 , po zagrywce punktowej Kaczmarka. Dwa kolejne punkty zdobyli jednak siatkarze gości, po skutecznych atakach  Adama Michalskiego i Tomasza Strejczyka.Trener Krzysztof Felczak wziął czas. Niewiele to pomogło, bo goście nadal przeprowadzali skuteczne akcje, szczególnie ze środka i objęli prowadzenie 19:15. Trener Felczak wziął drugą przerwę. Po czasie BT MOS Wola zdobył dwa punkty. Udanie zaatakował P. Szulc i skutecznym blokiem popisała się para Kaczmarek- Szcześniewski, 18:20 i trener gości wziął czas. Znowu skuteczny podwójny blok BT MOS Wola i wynik 19:20. Goście zagrali jednak bardzo dobre dwie akcje i uciekli na 22:19. Jeszcze skutecznie zagrał Piotr Szulc, zdobywając 20. punkt, ale za chwile goście zdobyli dwa punkty, po atakach Pawła Lisowskiego. Seta zakończył potężnym atakiem zawodnik Jaworzna , Tomasz Strejczyk i set dla gości 25:21.

Trzeci set dobrze rozpoczęli siatkarze gospodarzy, wykorzystując słabszą grę Jaworzna. Zespół BT Wózki prowadził 3:2, a następnie trzy kolejne skuteczne bloki pary Kaczmarek-Szcześniewski i było 6:2.  Gospodarze grali dobrze i po świetnym asie serwisowym w sam róg boiska w wykonaniu Igora Łukasika, zespół  BT Wózki MOS Wola prowadził już 12:7. Drużyna gości grała jednak bardzo ambitnie , siatkarze z Jaworzna popisywali się świetnymi obronami w polu i doprowadzili do remisu 15:15. Rozgorzała walka na całego. Publiczność oglądała wiele świetnych ataków i doskonałych obron. Było 19:19, 20:20, 22:22, 23:23 i żaden zespół nie zamierzał kapitulować. Po nieudanym ataku z krótkiej, w wykonaniu gości zespół BT Wózki miał pierwszą piłkę setową, przy stanie 24:23. Jednak goście przeprowadzili udany atak z prawego skrzydła i było 24:24. Odpowiedział P. Szulc i było 25:24. Znowu udany atak Jaworzna i 25:25. Po chwili trzeci setbol dla gospodarzy przy stanie 26:25, ale goście przeprowadzają efektowny atak z krótkiej i jest 26:26. Po ataku Strzeżka 27:26 dla gospodarzy, ale za chwilę Strzeżek myli się w ataku, nie kończy seta i jest 27:27. Patryk Strzeżek rehabilituje się za poprzednią akcję i atakiem z II linii zdobywa 28 punkt. Kolejny setbol dla gospodarzy, ale N. Okuń psuje zagrywkę i jest 28:28. Skuteczny atak P. Szulca i BT MOS Wola prowadzi znowu 29:28. Jednak Robert Iliński psuje zagrywkę i jest 29:29. Po chwili skuteczny atak P. Szulca i 30:29 dla MOS Wola. Jaworzno jednak przeprowadza ładna akcję i jest 30:30. Kolejny raz BT MOS Wola wychodzi na prowadzenie po ataku Strzeżka i jest 31:30 dla gospodarzy. Goście wyrównują po udanej kiwce, której nie był w stanie wybronić Makowski. Jest remis 31:31. Myli się w ataku Patryk Strzeżek i tym razem goście obejmują prowadzenie 32:31.Gospodarze odpowiadają atakiem z szóstej strefy Piotra Szulca. Było to jednak zbyt czytelne zagranie i goście ustawili skuteczny, potrójny blok. Jaworzno wygrywa 33:31, po 37 minutach walki. Wśród publiczności wielki smutek, bo aż osiem setboli nie wykorzystał zespół gospodarzy i w rezultacie przegrał seta 31:33.

Czwarty set  zaczął się od prowadzenia drużyny gosdpodarzy, było nawet 5:1 i 6:2. BT MOS Wola długo prowadził, ale goście zwarli szeregi i doprowadzili do remisu 11:11. Potem trwała wyrównana walka, było 14:14, 20:20. W końcówce blok pary Łukasik-Szcześniewski dał prowadzenie gospodarzom 21:20. Jednak świetny atak z krótkiej w wykonaniu Rafała Poprawy z Jaworzna i jest 21:21. Znowu udany podwójny blok pary Strzeżek-Szcześniewski i gospodarze prowadzą 22:21. Goście atakują po bloku i znów remis 22:22. Skutecznie atakuje Strzeżek i 23:22 dla BT Wózki MOS Wola. Goście popełniają błąd, atakują w aut i gospodarze prowadzą 24:22. Set kończy się w nietypowy sposób, bo zespół z Jaworzna zostaje ukarany żółtą kartką, za opóźnianie gry, a wcześniej już był upomniany za to przewinienie przez sędziego. Set 25:22 dla BT Wózki MOS Wola.

Tie-break rozpoczyna się remisowo, 1:1 i 2:2. Przy stanie 3:2 dla BT MOS Wola kontuzji uległ zawodnik gości Tymoteusz Piwowar, który w czasie ambitnej walki o piłkę w obronie, uderzył głową o podłogę i nie był w stanie kontynuować gry. Po chwili podwójny , skuteczny blok pary Strzeżek- Szczęśniewski i jest 4:2, za moment asem serwisowym z zagrywki w wyskoku  popisuje się rozgrywający gospodarzy, Łukasz Makowski. Jest 5:2, za moment 6:2, po kolejnym podwójnym bloku gospodarzy. Ambitni goście walczą bardzo dzielnie, zmniejszają przewagę gospodarzy nawet do stanu 9:10, ale po chwili Jaworzno robi dwa kolejne błędy własne i BT Wózki MOS Wola prowadzi 12:9. Po świetnym ataku Piotra Szulca gospodarze zdobywają 13. punkt i prowadzą 13:10. Kolejne dwa punkty goście zdobywają po dwóch błędach gospodarzy i jest już tylko 13:12. Trener Krzysztof Felczak bierze czas i ustawia ostatnie akcje. Piotr Szulc zdobywa atakiem 14. punkt, a za chwilę Bartosz Szcześniewski skutecznym blokiem kończy seta . BT Wózki MOS Wola wygrywa partię 15:12 i cały mecz 3:2.
Było to bardzo dramatyczne spotkanie, dostarczyło wielu emocji. Mecz trwał aż 2 godziny i 35 minut !